Dlaczego nie zainwestować czasu, jeśli nie masz pieniędzy na rozpoczęcie działalności?

Bycie w gotówce nie powinno powstrzymywać cię od realizacji swoich marzeń

Rozpoczęcie nowej działalności często zajmuje dużo więcej czasu niż pieniądze. Jeśli masz mało gotówki (lub nawet nie masz gotówki), aby założyć firmę, nie powinno to powstrzymać cię od podjęcia pierwszych kroków, które nie kosztują cię nic poza czasem.

Napisz deklarację misji . Twoja misja jest wspaniałym codziennym przypomnieniem sobie o tym, co chcesz osiągnąć. Dobra misja jest krótka, jasna i powinna obejmować twoje podstawowe wartości.

Powinien określać, kim służysz (rynek), jak je obsługujesz (twoje usługi lub produkty) i co wyróżnia Twoją firmę.

Napisz biznesplan. Jest to najbardziej podstawowy ze wszystkich kroków i jeden wielu ludzi pominąć. Biznesplan może pomóc Ci w określeniu swoich pomysłów, strategii i celów w sposób, który pozwoli Ci spojrzeć na duży obraz, a inne osoby mogą zrozumieć Twoją firmę. Jest to szczególnie ważne, ponieważ kredytodawcy często chcą zobaczyć dwie rzeczy: biznesplan i studium wykonalności.

Przeprowadź studium wykonalności . Studia wykonalności to świetny sposób na odpowiedź na własne pytania i pytania inwestorów dotyczące Twojej firmy. Na przykład studium wykonalności marketingowej analizuje rynek, aby ocenić konkurencję, znaleźć niszę i pomoże Ci określić, kto może kupić Twoje produkty lub usługi. Techniczne studium wykonalności dotyczy tego, w jaki sposób wprowadzisz swój produkt na rynek (w jaki sposób Twoja firma będzie produkować, przechowywać, dostarczać i śledzić jego produkty lub usługi). Finansowe studium wykonalności pokazuje, ile kapitału początkowego jest potrzebne, źródła kapitału, zwroty z inwestycji i inne względy finansowe.

Sprawdza, ile gotówki jest potrzebna, skąd będzie pochodzić i jak zostanie wydana.

Im więcej wiesz o własnych potrzebach biznesowych z wyprzedzeniem, tym mniej problemów z pozyskiwaniem kapitału i rozpoczęciem, gdy będziesz gotowy do uruchomienia.

Jeśli masz niewielką ilość gotówki

Koszt: 10 USD. Kup domenę witryny .

Nawet jeśli nie masz jeszcze środków na rozwój strony internetowej, pobierz domenę z nazwą firmy. Nie musisz nawet płacić za hosting, aby zarejestrować domenę, dopóki nie zdecydujesz się na zbudowanie strony internetowej. Jeśli planujesz budowę witryny od razu, budżet około 10 USD miesięcznie na hosting (Dreamhost.com i GoDaddy.com to dwie renomowane dzielone firmy hostingowe do rozważenia.)

Koszt: 25 USD. Uzyskaj wizytówki . Vistaprint.com to jedna z wielu internetowych drukarni oferująca tanie stawki na niestandardowe wizytówki.

Koszt: 5 USD. Potrzebujesz logo? Pomóż napisać deklarację misji ? Spróbuj fiverr.com. Jest to bezpłatna strona internetowa, która pozwala oferować szeroki wachlarz usług za jedyne pięć dolców. Pisarze, projektanci stron internetowych, sieci społecznościowe, graficy i wielu innych kreatywnych profesjonalistów oferuje tutaj usługi, mając nadzieję na zdobycie ekspozycji i nowego biznesu. Jest to doskonałe miejsce, aby uzyskać niedrogą pomoc z wieloma podstawowymi potrzebami biznesowymi lub wypróbować usługi innych firm, zanim wydadzą z nimi więcej pieniędzy.

Koszt: 50 USD. Kupuj książki samopomocy . Jeśli nie masz pieniędzy, aby porozmawiać z prawnikiem biznesowym, kup książki o samopomocy. Książki Nolo i "For Dummies" to świetny sposób, aby uzyskać instrukcje krok po kroku, jak założyć organizacje non-profit, korporacje, sieci społecznościowe, swoją własną stronę internetową i pomóc zrozumieć wszystko, co trzeba wiedzieć o rozpoczęciu biznes.

Koszt: bezpłatny. Znajdź mentora . Jeśli dopiero zaczynasz działalność, polegaj na doświadczeniu mentora biznesowego. Mentor nie powie ci, co masz robić, ale pomoże ci przemyśleć własne problemy i zaoferuje wskazówki, które pomogą ci uniknąć przyszłych problemów. Small Business Administration to świetne miejsce do znalezienia bezpłatnego mentora biznesowego.

Koszt: Zmienny . Zarejestruj swoją nazwę firmy . Bez względu na to, gdzie zamierzasz prowadzić działalność gospodarczą, musisz zarejestrować się lub licencjonować swoją firmę w swoim stanie, hrabstwie i / lub lokalnej gminie. Jeśli zamierzasz użyć fikcyjnej nazwy firmy (czasami określanej jako "Doing Business As" lub "DBA"), możesz potrzebować uruchomić reklamę w gazecie na określoną liczbę tygodni, zanim będziesz mógł użyć tej nazwy.

Bezpłatny . Kształcić się na temat biznesu . Weź udział w szkoleniach online, aby pomóc Ci w poznawaniu biznesu.

https://www.edx.org oferuje bezpłatne kursy biznesowe z MIT, Harvard, Berklee i wielu innych wyższych uczelni.

Bezpłatny . Zacznij budować sieci społecznościowe natychmiast . Facebook , Google+, Twitter i Pinterest są dziś podstawą większości właścicieli firm.

Otwórz konto w Business Bank . Może to kosztować więcej niż 100 USD, w zależności od tego, ile bank potrzebuje na początkowy depozyt. Połącz konto z PayPal lub bramką płatniczą, jeśli uruchamiasz sklep internetowy lub zbierasz pieniądze online. Jeśli działasz jako jednoosobowa firma, możesz zbierać fundusze na swoje osobiste konto bankowe, ale to nadaje wygląd Twojej firmie niewielkiej lub nawet niestabilnej. Gdy tylko jest to możliwe, zawsze lepiej jest mieć oddzielne konto biznesowe do sprawdzania i oszczędzania.