Army Job: Specjalista ds. Systemów Sygnału 25U

Ci specjaliści armii zajmują się komunikacją

Specjaliści systemów wsparcia sygnałów są odpowiedzialni za systemy obsługi sygnałów pola walki i urządzenia końcowe. Specjaliści od wsparcia sygnału należą do Army Signal Corps (USASC), który obsługuje systemy łączności i systemów informatycznych dla połączonych sił zbrojnych. Ta praca jest sklasyfikowana jako wojskowa specjalizacja zawodowa (MOS) 25U.

Historia USASC

USASC powstała w 1860 roku i odegrała rolę we wszystkich większych kampaniach wojennych od czasów wojny secesyjnej.

Pomógł zbudować amerykański system telegraficzny wzdłuż zachodniej granicy pod koniec XIX wieku. Korpus sygnałowy jest odpowiedzialny za jedne z największych postępów w technologii sygnałów radiowych, w tym w Project Diana w 1946 roku, która po raz pierwszy z powodzeniem odbiła sygnały radarowe od Księżyca.

USASC miał nadzór nad znacznie większą liczbą funkcji, takich jak prognozowanie pogody, lotnictwo i wywiad wojskowy, ale współczesny USASC ma znacznie bardziej konkretny cel.

Obowiązki MOS 25U

Oczywiście, w sytuacji bojowej, zadania w ramach USASC są szczególnie ważne, aby wykrywać sygnały wroga i zacinać transmisje radiowe wroga, ale w każdym scenariuszu, w którym przemieszcza się duża liczba żołnierzy, specjaliści od systemów wsparcia sygnału są ważni dla utrzymania wszystkich w kontakt.

Praca obejmuje wykonywanie funkcji wsparcia sygnału i pomocy technicznej dla systemów komputerowych, zapewnianie pomocy technicznej dla sieci lokalnych oraz wykonywanie konserwacji urządzeń, urządzeń końcowych, generatorów prądu i pojazdów.

Kwalifikacje do MOS 25U

Rekruci, którzy chcą zakwalifikować się do MOS 25U, będą potrzebować 92 punktów nadzoru i łączności (SC) oraz 93 punktów w skali elektroniki (EL) w testach ASVAB (Arped Services Vocational Aptitude Battery ).

Szkolenie zawodowe dla MOS 25U

Aby zostać wykwalifikowanym specjalistą od systemów sygnalizacji, rekruci muszą najpierw ukończyć 10 tygodni podstawowego szkolenia bojowego (zwanego również obozem startowym) i 16 tygodni zaawansowanego szkolenia indywidualnego (AIT).

Podzielą ten czas między klasę i pole, a także otrzymają szkolenie w Fort Gordon, w stanie Georgia, od 369. Batalionu Sygnałów.

Podczas szkolenia żołnierze poznają zasady mechaniczne i elektryczne, procedury prewencyjne i konserwacyjne, zasady i procedury bezpieczeństwa komunikacyjnego oraz techniki instalacji i okablowania.

Wymagane umiejętności dla MOS 25U

Posiadanie zainteresowania lub wiedza na temat pracy ze sprzętem elektronicznym i umiejętności rozwiązywania problemów są ważne dla kandydatów do tej pracy. Wymagane jest normalne widzenie kolorów (brak ślepoty barw), a rekruci muszą być obywatelami USA.

Żołnierze w MOS 25U pracują ze wszystkimi urządzeniami elektronicznymi, w tym wyposażeniem komunikacyjnym, pojazdami, systemami radiowymi i przewodowymi oraz generatorami mocy. Dobre umiejętności rozwiązywania problemów i zainteresowanie elektroniką są niezbędnymi cechami dla żołnierzy wykonujących zadanie MOS 25U.

Ta praca jest dobrym przygotowaniem do kariery postmilitarnej jako technik elektronik.

Podobne zawody cywilne do MOS 25U

Będziesz kwalifikował się do wykonywania różnych cywilnych zadań dzięki szkoleniom, które otrzymasz jako MOS 25U, w tym mechanicy radiowi, operatorzy radiowi, mechanicy, instalatorzy i warsztaty.