Profil stanowiska armatora: inżynier budowlany poziomu 12N

Ci żołnierze dosłownie pomagają utorować drogę innym

W armii wojskowa specjalność zawodowa (MOS) 12N jest inżynierem budownictwa poziomego. Ci żołnierze używają buldożerów i innego ciężkiego sprzętu, aby pomóc w ukończeniu projektów budowlanych. Obsługują one wszystkie rodzaje ciężkich maszyn, w tym koparko-ładowarki, koparki i skrobaki.

Innymi słowy, inżynierowie budownictwa horyzontalnego pomagają utorować drogę dla swoich kolegów żołnierzy.

Szczególne obowiązki dla MOS 12N

Obowiązki tej pracy dotyczą wykopów i budowy.

Żołnierze w spychaczach MOS 12N i równiarkach drogowych, a także w innych ciężkich urządzeniach do prac ziemnych, które oczyszczają i wykopują. Mogą również używać skrobaków do cięcia i rozrzucania materiałów wypełniających, transportowania ciężkiego sprzętu budowlanego z przyczepami-ciągnikami i asystowania w misjach inżynieryjnych.

Ta praca jest ważna w wielu aspektach operacji wojennych i innych . Bez bezpiecznych dróg do podróży ciężko jest żołnierzom poruszać się, zwłaszcza w nieznanym kraju lub regionie.

Informacje szkoleniowe dla armii MOS 12N

Szkolenie zawodowe dla poziomych inżynierów budowlanych wymaga 10 tygodni podstawowego szkolenia bojowego i 9 tygodni zaawansowanego indywidualnego szkolenia. Część tego czasu spędza się w klasie, a część w terenie z instruktażem w miejscu pracy.

Będziesz raportować o podstawowym szkoleniu w jednym z czterech miejsc: Fort Benning w Columbus, Georgia; Fort Jackson w Kolumbii, Południowa Karolina; Fort Leonard Wood w St.

Robert, Missouri; lub Fort Sill w Lawton, Oklahoma.
Większość inżynierów zgłasza się do Fort Leonard Wood, podczas gdy piechota donosi do Fort Benning.

Żołnierze w MOS 12N uczą się obsługiwać różnego rodzaju konstrukcje i trudny teren, z którego będą korzystać w swoich zadaniach. Dowiadują się także o rodzajach gleby i sposobie umieszczania ocen.

Dla kogoś, kto ma naturalną zdolność geologiczną i konstrukcyjną, ta praca prawdopodobnie będzie dobrze pasować.

Zakwalifikowanie jako MOS 12N

Nie ma wymogu posiadania pozwolenia na ochronę, ale aby zakwalifikować się do MOS 12N, żołnierze potrzebują wyniku co najmniej 90 w części General Maintenance (GM) testu ASVAB (Arped Services Vocational Aptitude Battery). Podtesty dla wyniku linii GM to nauki ogólne (GS), auto i shop (AS), wiedza matematyczna (MK) i informacje o elektronice (EI).

Wymaganie wytrzymałościowe dla tej pracy jest "bardzo ciężkie", ponieważ będziesz używać ciężkiego sprzętu do przenoszenia ziemi. Wymagane jest normalne widzenie kolorów; śadna ślepota barw nie jest dozwolona.

Żołnierze zainteresowani tą pracą powinni czuć się komfortowo, pracować i balansować na wysokich wysokościach, a także wspinać się. Jeśli cierpisz na zawroty głowy, ta praca nie jest dla ciebie.

Podobne zawody cywilne dla MOS 12N

Umiejętności, których uczysz się jako poziomy inżynier budowlany, pomogą Ci przygotować się do różnych karier po Armii. Będziesz prawdopodobnie kwalifikował się do pracy z wykonawcą budowlanym lub firmą budowlaną lub do pracy w agencjach rządowych lub kamieniołomach.