Pisanie świetnego biznesplanu: opis ogólny (firma)

Art of the Business Plan: Co zawiera ogólny opis?

Sporządzenie biznesplanu nie zawsze jest pierwszym krokiem, który podejmujesz podczas tworzenia firmy , ale jest to krok, który musisz podjąć w pewnym momencie. Im szybciej zaczniesz pracować nad swoim biznesplanem, tym szybciej będziesz mógł rozwinąć wszystkie swoje pomysły i zacząć szukać inwestorów i funduszy.

Plan biznesowy jest przewodnikiem

Biznesplan nie ma być osadzony w kamieniu. W rzeczywistości lepiej służy jako mapa drogowa - przewodnik, dzięki któremu możesz być na bieżąco w zależności od celu i misji, ale wszystkie plany biznesowe powinny być od czasu do czasu sprawdzane i aktualizowane.

Jednym z najważniejszych powodów, dla których możesz utrzymać swój biznesplan, jest to, że będziesz lepiej przygotowany do ubiegania się o kredyty, kontrakty rządowe i inne opcje dla swojego biznesu, gdy tylko się pojawią.

Biznesplan podzielony na sekcje i chociaż nie ma jednej dokładnej formuły biznes planu, pewne informacje powinny być zawarte we wszystkich biznesplanach, a ogólny opis jest jednym z tych niepodlegających negocjacjom. W niektórych przypadkach konkretna dotacja lub pożyczka może wymagać przesłania określonych informacji w określonym formacie lub utrzymania planu biznesowego na określony limit strony lub znaku. Jeśli przygotowujesz biznesplan (lub aktualizujesz go) do określonego celu, zapoznaj się z celem i jego unikalnymi wymaganiami przed przesłaniem biznesplanu.

Jeśli jesteś zupełnie nowy w pisaniu biznesplanów, oto kilka świetnych artykułów i informacji, które pomogą Ci zrozumieć, czym jest biznesplan i jak zacząć pisać dzisiaj:

Informacje o Opisie ogólnym (firma) w twoim biznesplanie

Ogólny opis firmy w planie biznesowym będzie zawierał pewne informacje, które będą również uwzględnione w późniejszym planie marketingowym i streszczeniu (ostatnia sekcja małego biznesplanu), ale nadal musisz podsumować informacje w ogólnym opisie.

Ogólny opis firmy pozwala na umieszczenie ważnych informacji i informacji na temat firmy, jej struktury biznesowej i podstawowych wartości.

W paragrafach otwierających znajdują się jasne i zwięzłe informacje na temat:

Jeśli nie zamierzasz zamieścić misji, przejdź do następnej pozycji, jednak misja może pomóc Ci przyciągnąć inwestorów, darczyńców i inne osoby, które mogą dzielić się twoją wizją, więc powinieneś mieć naprawdę dobry powód, jeśli nie zdecydujesz się na zamieść misję swojej firmy jako część ogólnego opisu.

Nie wiesz, jak napisać misję? Napisz Inspirujące oświadczenie Vision dla swojej firmy w 3 krokach.

Pisanie celów firmy i celów dla twojego małego biznesplanu

Ogólny opis twojego biznesplanu powinien zawierać ważne cele i cele po podstawowych informacjach o Twojej firmie.

Wiele osób jest zdezorientowanych różnicami między celami a celami. Oto różnica między tymi dwoma:

Zasoby, filozofia biznesu i przegląd rynku

Ta sekcja informacji ogólnych twojego biznesplanu powinna również zawierać informacje o tym, co jest dla Ciebie ważne w biznesie. Dotyczy to wartości i filozofii, a także twoich mocnych stron i zasobów.

Opisz (krótko), kto jest twoim rynkiem docelowym (więcej szczegółów znajdziesz w dalszej części planu marketingowego) oraz w jaki sposób dotrzesz na rynek.

Opisz swoją branżę, zmienność i potencjał wzrostu branży, a także prognozy dotyczące popytu na Twoje produkty lub usługi.

Podsumuj, oferując informacje o mocnych stronach i zasobach, które Ty i wszyscy współpracujący partnerzy wnoszą do firmy, aby pomóc jej osiągnąć sukces. Nie musisz podawać długiego życiorysu, ale uwzględnij odpowiednie doświadczenie.

Podsumowanie i Zamykanie myśli

Pomyśl o ogólnym opisie jako wstępnym uścisku dłoni i pierwszym wrażeniu. W zwięzły sposób przedstaw swoją firmę innym osobom, które mogą przeczytać Twój biznesplan, aby miały dobre pierwsze wrażenie i chcą dowiedzieć się więcej o Tobie i Twojej firmie.