Recenzja bezpłatnego edytora zdjęć i obrazów programu Sumo Paint

Tygrys przez Levelfm / Sumopaint.com

Dzisiejszy świat jest tak mocno uzależniony od Internetu w poszukiwaniu informacji, rozrywki, wiadomości i kontaktów społecznych, a zapotrzebowanie na nowy, świeży materiał - w tym obrazy, nigdy nie było większe. Ale PhotoShop i Lightroom są skomplikowane i drogie, a jest tak wiele edytorów obrazów cyfrowych, skąd wiesz, czy chcesz je kupić?

Rozwiązanie: Przed zakupem wypróbuj bezpłatne produkty, aby dowiedzieć się, co mogą zrobić edytory graficzne.

Wiele darmowych programów będzie zawierało pomniejszone opcje, ale będzie miało podstawy - na tyle, aby pomóc w opanowaniu oprogramowania do edycji.

Używanie Sumo Paint do malowania i edycji zdjęć

Sumo Paint to internetowa, bogata w funkcje, darmowa aplikacja do malowania i obróbki zdjęć. Ale Sumo Paint to nie tylko narzędzie; może pochwalić się imponującą społecznością graficzną online ponad 4 milionów unikalnych użytkowników z 200 krajów. Głównym celem społeczności jest "tworzenie, dzielenie się, remiksowanie, odkrywanie, komentowanie, ocenianie i prezentowanie dzieł swoich członków".

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na PhotoShop (lub znaleźć go przytłaczającego) lub jakiejś innej wysokiej klasy zakupionej aplikacji, takiej jak Adobe Creative Suites, zdecydowanie zalecamy rozważenie wypróbowania Sumo Paint. Jest potężny, niedrogi (bezpłatny) i łatwy do opanowania.

Główne cechy SumoPaint

Znajdziesz wiele standardowych, podstawowych narzędzi do edycji obrazu w darmowej wersji Sumo Paint oraz wiele zabawnych i pełnych funkcji narzędzia do malowania.

Używając paska menu podobnego do Photoshopa, znajdziesz znane rozmycie, smużenie, wypełnienie gradientowe, narzędzia liniowe, klon i wiele innych. Ale dostaniesz także inne fajne funkcje, w tym duże narzędzie gwiezdne oraz narzędzia do symetrii i kształtowania niestandardowego.

Narzędzie tekstowe Sumo (do dodawania tekstu do obrazów) jest tak proste w użyciu, że sprawia, że ​​zastanawiasz się, dlaczego innym programom często brakuje w tej dziedzinie tworzenia oprogramowania.

Internetowa społeczność artystów Sumo jest aktywna i łatwa w nawigacji. Podobnie jak w przypadku Flikr.com, uczestnicy społeczności Sumo są skłonni do przeglądania pracy i udzielania informacji zwrotnej (prawie wszystkie posty, które czytałem, były przyjazne i oferowały wsparcie oraz pozytywne opinie).

Dodano funkcje i atuty

Możesz otwierać pliki z komputera, Sumo Paint lub z adresu URL. Jeśli kupisz wersję Pro, możesz pobrać Sumo na komputer i pracować w trybie offline.

Sumo Paint ostatnio dodał kilka fajnych funkcji filtra, w tym kalejdoskop, falę, trójkąt, falę płynną, mapowanie sferyczne i cylindryczne oraz filtr kamuflażu. (Fale cieczy tworzą wyjątkowo piękne obrazy.)

W przeciwieństwie do Photoshopa, funkcje Sumo Paint są niezwykle łatwe do wdrożenia za pomocą jednego kliknięcia - i natychmiast widzisz wyniki dla całego obrazu, a nie tylko mały podgląd próbki.

Możesz także wysyłać i odbierać wiadomości do innych osób w społeczności Sumo Paint.

Coś, co odróżnia tę darmową aplikację od innych darmowych edytorów graficznych - możesz edytować piksele za pomocą narzędzia Sumo Paint.

Łatwość użycia / Interfejs użytkownika Sumo Paint

Interfejs użytkownika programu Sumo Paint jest najwyższej klasy - łatwy w obsłudze i obsłudze oraz zawiera wszechstronne narzędzia, których nie można znaleźć za darmo.

Sumo Paint oferuje także mnóstwo bezpłatnych narzędzi do edycji obrazu, a także zapewnia szczegółowe informacje na temat tego, jakie są ich narzędzia i jak działają. Ich wyjaśnienie powszechnie używanych narzędzi jest łatwe do zrozumienia i zawiera grafikę ilustrującą punkty. Każdy, kto drapie się po różnych narzędziach do rozmycia i rozmazywania innych edytorów obrazu, powinien przeczytać wyjaśnienia Sumo.

Spośród wszystkich darmowych edytorów obrazu, które do tej pory recenzowałem, najbardziej podobają mi się funkcje pomocy Sumo Paint (ale ich narzędzia są tak proste w użyciu, może się okazać, że nie potrzebujesz nawet dużej pomocy).

Funkcje Sumo Pro

Sumo Pro można obecnie kupić za 19,00 $ rocznie. W porównaniu do Flikr.com i Picnik.com, ceny są nie tylko tańsze, ale dzięki Sumo Pro zyskujesz dużo więcej:

Wady

Nie ma żadnych znaczących wad do zgłaszania korzystania z darmowej wersji Sumo Paint lub wersji 1900 $ Sumo Pro.