Często zadawane pytania dotyczące amerykańskiego dnia kobiet

Początki i znaczenie amerykańskiego dnia kobiet biznesu

Każdego roku, 22 września, Stany Zjednoczone obchodzą Dzień Kobiet Ameryki. Pierwsze doroczne wydarzenie odbyło się 22 września 1982 r. I zostało oficjalnie uznane przez proklamację Kongresu w 1983 r. I ponownie w 1986 r.

American Business Women's Day to dzień zarezerwowany na uhonorowanie i przemyślenie wkładu i dokonań milionów amerykańskich kobiet w siłę roboczą i właścicieli firm kobiet.

Nie ma odpowiednika dnia świętowania, aby szczególnie honorować amerykańskich biznesmenów, co według niektórych jest niesprawiedliwe dla mężczyzn. Jednak dzień nie został stworzony, aby zlekceważyć dokonania mężczyzn, ale po prostu ujawnić te, które zostały stworzone przez kobiety zarówno znane, jak i nieznane, które często nie dostają uznania w codziennym życiu za ich wkład i osiągnięcia.

Kto rozpoczął dzień kobiet w Amercian Business?

Organizacją odpowiedzialną za rozpoczęcie tego krajowego dnia uznania dla kobiet biznesu jest American Business Women's Association, profesjonalna sieć kobiet w biznesie i właścicieli firm kobiet.

Kim jest American Business Association?

Amerykańskie Stowarzyszenie Kobiet Biznesu (ABWA) zostało założone 22 września 1949 roku, "aby zjednoczyć przedsiębiorców o różnych zawodach i zapewnić im możliwości pomagania sobie i innym rozwijać się osobiście i zawodowo poprzez przywództwo, edukację, wsparcie sieci i uznanie narodowe".

Obecnie ABWA oferuje szeroką gamę zasobów członkowskich i możliwości nawiązywania kontaktów dla kobiet biznesu, kobiet-przedsiębiorców i kobiet pracujących z domu.

ABWA oferuje lokalne rozdziały w niektórych obszarach USA, ale lokalne członkostwo nie jest wymagane, aby stać się członkiem ABWA.

Członkowie mogą korzystać z internetowych szkoleń ABWA i zdobywać certyfikaty biznesowe.

ABWA świętuje kobiety w National American Business Women's Day, a także nagrody i inne formy uznawania.

Aby dowiedzieć się więcej o ABWA, odwiedź ich stronę internetową: www.abwa.org

Profile i historie inspirujących kobiet

Oto kilka inspirujących kobiet, które wniosły znaczny wkład i mają pozytywny wpływ na kobiety, o których być może nie słyszałeś - ale kogo powinieneś wiedzieć.

Biografia Lilly Ledbetter, mąż, dzieci : Osobista biografia pani Lilly McDaniel Ledbetter. Jej mąż, dzieci, wnuki i niesamowita osobista historia o tym, jak pomogła zmienić prawo, aby pracodawcy dyskryminujący pracowników byli odpowiedzialni za nieuczciwe praktyki płacowe.

Biografia Leslie Scott, wynalazca Jenga i współzałożyciel Oxford Games : Biografia Leslie Scott. Scott z powodzeniem prowadził firmę zabawkarską zdominowaną przez mężczyzn, aby uruchomić Jenga na London Toy Fair. Jednak później podpisała swoje prawa, zanim roczna sprzedaż wzrosła dla Jenga, wzrosła do milionów. Decyzja podjęta, gdy wciąż jest nowym przedsiębiorcą i coś, czego Scott żałuje, ponieważ Jenga pozostaje drugą najlepiej sprzedającą się grą na świecie.

Biografia i profil działalności Shabana Azmi - gwiazda filmowa i działacz społeczny: biografia jednej z najbardziej znanych indiańskich kobiet, Shabana Azmi.

Azmi zyskała sławę jako gwiazda filmowa, ale wykorzystała swoją sławę, by aktywnie uczestniczyć w sprawach kobiet, prawach człowieka i założyć firmę, która przyniesie korzyści osobom starszym w Indiach.

Profil Dr Deborah Berebichez, The Science Babe : Profil Dr. Deborah Berebichez - Dr. Berebichez jest pierwszą kobietą urodzoną w Meksyku, która zdobyła tytuł doktora. w fizyce na Uniwersytecie Stanforda. Znana jako "Science Babe" pokazuje nam, jak fizyka może bawić się i zachęca więcej kobiet do wejścia na pola naukowe. Artykuł gościnny Joe Hefferona.

Profil Anny Marii Manzo, Wenezuelczyka Architekt : Ana Manzo jest architektką i pisarką z Wenezueli. Pracowała przy projektach dla dużych korporacji, takich jak Kraft i Chrysler, a także licznych projektów przemysłowych i mieszkaniowych. Profil Ana Manzo napisany przez Joe Hefferona.

Angelina Jolie: Humanitarna, biznesowa kobieta, autorka i celebryta : biografia biznesowa Angeliny Jolie.

Dane osobowe Jolie, życie rodzinne, edukacja, informacje o jej humanitarnych wysiłkach, inwestycje biznesowe, książki i indeks akcji Angelina Jolie.

Kobiety z college'u, które nadal stają się bogate, sławne i odnoszą sukcesy : Uważasz, że musisz być absolwentem college'u, aby być bogatym, sławnym lub odnoszącym sukcesy? Te kobiety tak nie uważały i zrezygnowały z college'u. Zobacz naszą listę kobiet, które porzuciły college, które stały się tylko porażkami.

Profil Karen Tse, International Bridges to Justice : autor Joe Hefferon dzieli się wrażeniami z wywiadu z niezwykłą kobietą, Karen Tse, która ma misję zakończenia tortur w 93 krajach. Karen jest międzynarodowym prawnikiem zajmującym się prawami człowieka i dyrektorem generalnym organizacji, którą założyła, International Bridges to Justice.