Wymagania dotyczące licencji biznesowej dla stanu Maryland

Potrzebna licencja będzie zależeć od charakteru Twojej firmy

Wiele rodzajów firm w stanie Maryland jest zwolnionych z obowiązku uzyskania licencji biznesowych do działania. Tylko niektóre rodzaje firm, które są regulowane przez prawo stanowe, muszą posiadać licencję.

Firmy wymagające licencji

Przedsiębiorstwa, które zwykle muszą uzyskiwać licencje od lokalnego sekretarza sądowego, to licytatorzy, sprzedawcy żywności, sprzedawcy, salony bilardowe, sieci handlowe, każdy sklep, w którym sprzedaje się papierosy lub wyroby tytoniowe, garaże handlowe, operatorzy maszyn konsolowych, firmy budowlane, sprzedawcy śmieci, przedsiębiorstwa pralnicze, producenci muzyki lub szafy grającej, inne firmy produkujące automaty do gry, właściciele / sprzedawcy maszyn do gry z pinballem, hydraulicy, monterzy gazowi, restauracje, magazyny magazynowe, handlowcy i handlowcy, a także osoby zajmujące się hurtowym handlem maszynami rolniczymi.

Firma musi być fizycznie zlokalizowana w stanie Maryland, aby można było zastosować zasady licencjonowania.

Rodzaj wymaganych licencji lub licencji może zależeć od rodzaju działalności i może wymagać więcej niż jednego. Możesz skontaktować się z lokalnym sekretarzem sądu lub zadzwonić do biura licencji państwa pod numer 410-260-6240, aby dowiedzieć się, czy twoja firma wymaga licencji. Możesz także wyszukiwać w swojej branży, aby uzyskać informacje o licencjach na temat Systemu Informacji Licencyjnej Biznesowej Maryland w Internecie.

Niektóre powiaty wymagają licencji oprócz licencji państwowych. Twój lokalny urzędnik sądowy może ci powiedzieć, czy twoje hrabstwo jest jednym z nich.

Specjalne licencje

Jeśli planujesz prowadzić bank, kasę kredytową, pożyczkę konsumencką, spółkę hipoteczną, spółkę finansującą sprzedaż lub agencję windykacyjną, będziesz potrzebować specjalnych licencji. Zadzwoń pod numer 410-230-6100, aby uzyskać informacje na temat licencji.

Departament Pracy, Licencjonowania i Regulacji w Maryland określa dodatkowe wymagania dla pracodawców.

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej lub zawodowej licencji, zadzwoń do Działu Licencjonowania Zawodowego i Zawodowego bez opłat pod numerem 888-218-5925. Najprawdopodobniej będziesz potrzebować tego rodzaju licencji, jeśli jesteś w branży nieruchomości, lub jeśli jesteś hydraulikiem, pilotem, inżynierem, elektrykiem lub ślusarzem, wśród innych zawodów.

Opieka nad dziećmi i pomieszczenia mieszkalne wspomagane wymagają również specjalnego zezwolenia.

Maryland nie czyni szczególnego rozróżnienia między firmami typu "cegła i zaprawy" a firmami internetowymi. Charakter Twojej firmy będzie określać rodzaj licencjonowania, którego potrzebujesz, niezależnie od tego, czy prowadzisz i / lub sprzedajesz towar z obiektu naziemnego lub w Internecie.

Organizacje non-profit, które uzyskują status zwolnienia podatkowego z Internal Revenue Service, nie wymagają licencji biznesowych w Maryland.

Kary za niedotrzymanie licencji

Ustawa o przedawnieniu w sprawie postępowania licencyjnego i kar za nieotrzymanie i złożenie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej to cztery lata w stanie Maryland.

Jak zdobyć niezbędne licencje

Maryland sprawia, że ​​stosunkowo łatwo jest upewnić się, że wszystkie wymagania licencyjne są spełnione. Departament Handlu oferuje portal biznesowy Maryland, który przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy niezbędne do zarejestrowania Twojej firmy w stanie, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy przenosisz się do tego obszaru. DOC oferuje również linki licencyjne na swojej stronie internetowej, aby przeprowadzić proces licencjonowania. Łącza licencyjne na poziomie powiatu są uwzględnione.

Witryna pomoże również skonfigurować wymagane konta podatkowe w stanie Maryland.

Aby znaleźć lokalną Izbę Handlową, która pomoże Ci w lokalnych sprawach biznesowych i wsparcie, odwiedź listę izb handlowych w Maryland.