Dowiedz się o możliwościach zmniejszenia rozmiaru

Wskazówki, jak zwolnić mniej pracowników, gdy trzeba obniżyć wydatki

Kai Chiang

Jednym z największych wydatków dla wielu właścicieli firm są koszty związane z zatrudnieniem, szkoleniem i utrzymaniem pracowników - oraz z rozwiązaniem ich zatrudnienia. Gdy firmy zmniejszają swoje zatrudnienie, jednym z pierwszych miejsc, w których chcą obniżyć koszty, jest zmniejszenie liczby pracowników i / lub wydatków związanych z pracownikami, takich jak pakiety świadczeń.

Redukcja jest czasem konieczna, ale nigdy nie należy lekceważyć .

Wysyła wiadomość do akcjonariuszy i inwestorów, a także do klientów, z którymi boryka się firma. Zwolnienia również przyczyniają się do obniżenia morale pracowników, a nawet mogą spowodować, że inni pracownicy, których praca jest zaniepokojona, opuszczą własne miejsca pracy.

Rozważ wszystkie opcje

Przed zwolnieniem pracowników upewnij się, że przyjrzałeś się wszystkim opcjom, w tym zapytaj swoich pracowników, co by chcieli poświęcić dla dobra firmy. Pracownicy mogą wykazać się zaskakującą lojalnością i elastycznością dla dobra firmy - a także, aby zaoszczędzić miejsca pracy w obliczu redukcji zatrudnienia lub zwolnień.

Ponieważ morale pracowników zawsze będzie odczuwalne, gdy firma zmniejszy się, rozsądnie będzie pozwolić pracownikom dzwonić zgodnie z ich opiniami i odczuciami. Niewiele spraw sprawia, że ​​pracownicy czują się mniej wyceniani niż zaskoczenie ich na spotkaniu lub memorandum, że ludzie zostaną zwolnieni.

Twoi pracownicy są w codziennych okopach, a niektórzy mogą nawet mieć pomysły, jak zaoszczędzić pieniądze biznesowe lub być gotowi zrezygnować z zasiłków, zmienić godziny pracy lub zrobić inne zakwaterowanie, aby utrzymać swoją pracę.

Zachęcaj swoich pracowników do swoich pomysłów

Nigdy nie lekceważ wartości polegającej na proszenia pracowników o sugestie i pomysły. Nawet jeśli ich pomysły nie mają dobrego sensu biznesowego i nie można ich wdrożyć, ty, jako pracodawca, zademonstrujesz swoim pracownikom, że mają znaczenie. Ten czynnik zwiększający morale może okazać się korzystny dla pracowników, którzy pozostają zatrudnieni, zwłaszcza jeśli ich obowiązki w pracy wzrosną w wyniku zwolnienia innych pracowników.

Oferuj dzielenie się zadaniami

Jeśli potrafisz połączyć umiejętności dwóch pracowników w jedną pozycję, podział pracy może pomóc zarówno pracownikom utrzymać pracę, jak i obniżyć godzinowe koszty płac. Może to nie działać dla wszystkich pracowników, ale dla niektórych, skrócony czas pracy może być preferowaną alternatywą dla utraty pracy.

Ogranicz korzyści pracownika

Większość pracowników potrzebuje świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego, ale inne korzyści, takie jak urlop, zwolnienia chorobowe mogą zostać zmniejszone, a twoje zasady mogą zostać zmienione, aby były bardziej opłacalne.

Na przykład, wymaganie od pracowników przepracowania określonej liczby godzin w celu uzyskania płatnego zwolnienia lekarskiego , zamiast oferowania wszystkiego z góry, może rozłożyć koszty w czasie.

Zmień swój tydzień pracy

Wiele samorządów w całym kraju oszczędza pieniądze, pozostawiając otwarte na biznes cztery dni w tygodniu zamiast pięciu. Pozwala to zaoszczędzić na pensjach, a także na kosztach operacyjnych.

Kiedy musisz zwolnić pracowników

Jeśli nadchodzą zwolnienia , musisz podać dane tak publiczne, jak to tylko możliwe, aby uniknąć paniki - lub całkowicie pod przykryciem. Kiedy informacja jest "wyciekła", często dezinformacja kończy się plotkami i może powodować problemy z relacjami z pracownikami.

Przygotuj plan z wyprzedzeniem dla osób, z którymi się wypowiadasz. Zaproponuj odprawę, jeśli możesz i rozważ przekazanie im pakietu "wyjścia" ze wskazówkami na temat polowań, ofert pracy, listów referencyjnych oraz specjalnych zasobów i numerów interwencyjnych dla bezrobotnych.

Staraj się nie czuć aż tak źle - tak ciężko, jak zwolnić każdego podczas zmniejszania, jeśli jest to konieczne, aby zachować długowieczność Twojego biznesu, możesz przeszukać go, kiedy będziesz w lepszym położeniu. Każdego dnia firmy na całym świecie reorganizują się i zmniejszają. Nie ma się czego wstydzić, jest to po prostu niefortunna sytuacja dla wielu firm.

Pamiętaj, że przed zwolnieniem pracowników upewnij się, że przyjrzałeś się wszystkim opcjom, w tym zapytaj swoich pracowników, czy byli gotowi poświęcić się dla dobra firmy. Pracownicy mogą wykazać się zaskakującą lojalnością i elastycznością dla dobra firmy - a także, aby zaoszczędzić miejsca pracy w obliczu redukcji zatrudnienia lub zwolnień.