Spojrzenie na problemy związane z prywatnością Facebooka i Twittera

Konfiguracja domyślnych ustawień prywatności na Facebooku ma na celu atakowanie Twojej prywatności i często wymusza udostępnianie danych i danych znajomych, jeśli chcesz korzystać z aplikacji. Twitter jest o wiele mniej inwazyjny i nie zmusza go do dzielenia się Twoimi danymi ani z tymi, z którymi jesteś związany. I podczas gdy Facebook wykorzystuje zebrane dane, aby zająć się reklamami pojawiającymi się w Twojej witrynie - reklamy, które inni mogą zobaczyć, Twitter nie pozwala światu wiedzieć, że możesz być zainteresowany zabawkami erotycznymi, odchudzaniem lub lubić słuchać polki muzyka.

Twitter informuje innych o tym, co Tweetujesz, lub wyświetla w ustawieniach profilu publicznego.

Twitter jest lepszy od Facebooka, jeśli chcesz budować społeczności złożone z nieznajomych, bez nieumyślnego udostępnienia osobistych wiadomości lub informacji. W rzeczywistości, sama koncepcja Facebooka to orwellowska platforma, która utrzymuje karty na innych ludziach - gdzie mieszkają, gdzie się zameldowali, gdzie się znajdują i co lubią użytkownicy, słuchanej przez nich muzyce lub filmach oglądanych na innych stronach internetowych, a nawet ogłosić swoją grę i wyniki IQ.

Szybkie spojrzenie na oś czasu dowolnego użytkownika Facebooka pokazuje, jak łatwo Facebook wybiera dane z tagów w obrazach i wpisach w terenie, aby powiedzieć ludziom, gdzie byłeś - od miejsca urodzenia do miejsca, w którym robisz zakupy lub jesz obiad z przyjaciółmi. Dotyczy to również Twojej strony biznesowej na Facebooku . Musisz uważnie przeczytać ustawienia prywatności Facebooka - i zmienić niektóre z nich - aby upewnić się, że Twoja strona osobista i strona firmowa nie mieszają się ani nie udostępniają danych.

Dalsze komplikowanie ustawień prywatności Facebooka - musisz zdecydować, aby ukryć rzeczy przed niektórymi grupami ludzi, przyjaciółmi, całym "światem" i niektórymi informacjami o sobie, nie można nikogo ukryć.

W 2009 r. Facebook zmienił domyślne ustawienia prywatności, aby umożliwić udostępnienie znacznej ilości prywatnych informacji - co pozostaje niejasne trzy lata później, szczególnie dla początkujących użytkowników:

"Nasze wnioski: te nowe zmiany" prywatności "mają wyraźnie na celu popchnięcie użytkowników Facebooka do publicznego udostępnienia jeszcze większej ilości informacji niż wcześniej" - napisał Bankston. "Co gorsza, zmiany w rzeczywistości zmniejszą ilość kontroli, jaką użytkownicy mają nad niektórymi swoimi danymi osobowymi." Źródło: ComputerWorld.com Facebook osobiste i biznesowe strony są indeksowane przez wyszukiwarki. W 2011 roku Google opracował tę technologię, by również indeksować komentarze na Facebooku. Tweety na Twitterze nie są indeksowane.

Chociaż istnieją ustawienia Facebooka, które pozwalają ci ograniczyć kto może zobaczyć, co to jest, wiąże się to z myślą i planem, i pojawiła się więcej niż jedna dobrze nagłośniona opowieść o kimś, kto został zwolniony za aktualizacje statusu Facebooka, które nie były przeznaczone dla publiczności ( boskie).

Oto tylko kilka:

Należy jednak również zauważyć, że Facebook nie jest winnym - ludzie również zostali zwolnieni za swoje tweety. Problemem jest odpowiedzialność - uważaj na to, co publikujesz w dowolnym miejscu w Internecie, ponieważ nic, co mówisz, nigdy nie jest naprawdę anonimowe.

Wiele aplikacji stron trzecich na Facebooku zmusza Cię do udostępniania informacji

Inną kwestią jest to, że w zależności od ustawień prywatności na Facebooku niektóre z danych osobowych mogą być również dostępne dla robotów. Zbierające informacje o robotach spamowych są często używane przez lub sprzedawane stronom trzecim. Aplikacje firm zewnętrznych Facebooka zbierają również informacje - informacje, akceptując warunki aplikacji, pozwalasz im na dostęp (lub, w wielu przypadkach, jeśli nie możesz ich używać). Czego możesz nie wiedzieć, to w ustawieniach aplikacji możesz wejść po akceptacji warunków i uzyskać dodatkowy dostęp.

Aby sprawdzić, jakich informacji mogą uzyskać Twoje aplikacje na Facebooku, przejdź do Centrum aplikacji, Moje aplikacje. Zobaczysz listę wszystkich aplikacji powiązanych z Twoim profilem na Facebooku lub stroną biznesową. Kliknij "Ustawienia" dla dowolnej aplikacji, a zobaczysz, jakie informacje uzyskuje aplikacja, a czasami są oferowane opcje zmiany ustawień. Twórca nie wymaga wiele przemyśleń, jeśli chodzi o prywatność, z wyjątkiem korzystania ze zdrowego rozsądku.

Załóż konto, obserwuj ludzi i tweetuj. Subskrybenci będą wiedzieć tylko o Tobie z tego, co Tweetujesz i pozwalają im zobaczyć w ustawieniach Twojego głównego profilu.