Jak dostosować stronę biznesową na Facebooku

 • 01 Pierwsze kroki: Jak skonfigurować stronę na Facebooku

  Utwórz konto FaceBook

  Jeśli nie masz jeszcze konta na Facebooku, odwiedź główną stronę główną Facebooka i wybierz "Zarejestruj się".

  Możesz utworzyć konto osobiste lub konto firmowe, ale nie obie. Jeśli korzystasz tylko z Facebooka dla swojej firmy, możesz skonfigurować swoje konto jako konto biznesowe. Jednak konta biznesowe mają mniej funkcji i opcji niż konta osobiste.

  Jeśli kiedykolwiek użyjesz Facebooka z powodów osobistych (oprócz promocji biznesowej) lub chcesz mieć pełny dostęp do narzędzi i informacji Facebooka, skonfiguruj swoje konto jako konto osobiste. Możesz wybrać ustawienia, aby strona Twojej firmy była postrzegana i traktowana oddzielnie od Twojej osobistej strony - zwanej stroną "profilu" na Facebooku.

  Konta Facebooka są bezpłatne, ale pamiętaj, że możesz mieć tylko jedno konto. Jeśli masz już osobiste konto na Facebooku, musisz utworzyć stronę swojej firmy z tego konta. Jeśli utworzysz więcej niż jedno konto, a Facebook cię złapie, wyłączy lub usunie jedno lub oba konta.

  Utwórz podstawową stronę biznesową na Facebooku

  Istnieją dwa sposoby na utworzenie strony na Facebooku. Oba wymagają zalogowania się do konta na Facebooku.

  Zaloguj się: gdy jesteś na głównym profilu, (strona osobistego profilu) przewiń do samego dołu ekranu i kliknij link "Reklama" w stopce. Zostaniesz przeniesiony do nowej strony, na której możesz kliknąć link "Strona na Facebooku" w tekście w środkowej kolumnie lub link do stopki "Utwórz stronę".

  Drugi sposób tworzenia strony to:

  • Przejdź do strony głównej tworzenia strony na Facebooku
  • Wybierz typ strony, którą chcesz utworzyć (np. Lokalny biznes, firma, przyczyna itd.)
  • Po wybraniu opcji otrzymasz listę rozwijaną z więcej opcji do wyboru, aby pomóc Facebookowi dowiedzieć się więcej o Twojej firmie lub innym rodzaju strony.

  Po wybraniu opcji typu strony, którą chcesz utworzyć, zostanie ona automatycznie utworzona i nastąpi przekierowanie do nowo utworzonej strony.

  Jak zalogować się na stronę biznesową Facebooka po jej utworzeniu

  Po utworzeniu strony biznesowej, aby uzyskać do niej dostęp w przyszłości, po prostu zaloguj się na swoje główne konto na Facebooku iw rozwijanym menu w prawym górnym rogu konta wybierz "Moje konto", a następnie wybierz "Użyj Facebooka jako strony. "

  Jeśli masz więcej niż jedną stronę, zobaczysz opcje do wyboru - po prostu kliknij na konkretną stronę, do której chcesz uzyskać dostęp.

  Chociaż możesz mieć tylko jedno konto Facebook i stronę osobistą, możesz mieć wiele firm lub inne strony.

 • 02 Podstawowe ustawienia strony biznesowej Facebooka

  Tworzenie niestandardowych stron na Facebooku może być trochę mylące. Gdy jesteś na nowej stronie, szereg opcji pojawia się u góry, z boku i na zawartości strony. Główna treść nowej strony zawiera wiele opcji, z których większość powinna zostać wykonana po skonfigurowaniu witryny. Te opcje obejmują:

  Dodaj obraz

  Ten obraz będzie wyświetlany obok Twoich wpisów po aktualizacji strony swojej firmy. Wybierz logo lub przyjazną twarz, jeśli nie masz logo, które będzie dobrze działać na stronie. Nigdy nie zostawiaj tego pustego - lepiej użyć tymczasowego obrazu, niż go nie mieć.

  Zaproś swoich znajomych

  Ta opcja pozwala zaprosić znajomych na Facebooku, aby wyświetlić twoją stronę. Zrób to dopiero po zakończeniu dostosowywania strony - chcesz, aby były wyświetlane w najlepszym wydaniu.

  Gdy zaprosisz znajomych, celem jest skłonienie ich do "polubienia" Twojej strony, aby nadać jej więcej mocy brandingowej. Kiedy 25 osób "polubi" twoją stronę biznesową, Facebook pozwala ci mieć niestandardowy adres URL dla strony biznesowej. Dopóki nie masz 25 fanów, musisz użyć domyślnego adresu URL, który Facebook tworzy dla twojej strony.

  Osoby, które "polubią" Twoją stronę, nazywają się "Fani". Strony mogą mieć nieograniczoną liczbę fanów - osobiste strony profilowe mogą mieć tylko 5000 "Przyjaciół".

  Powiedz swoim fanom

  Jeśli masz już fanów na Facebooku lub subskrybentów, możesz zaprosić ich także do zostania fanami na nowej stronie. Chociaż możesz zapraszać fanów w każdej chwili, zaleca się, abyś zaprosił fanów tylko po całkowitym skonfigurowaniu strony. Jeśli zaprosisz ich do strony w toku, mogą nie zostać Twoimi fanami!

  Publikuj aktualizacje statusu

  Gdy będziesz gotowy do publikowania ogłoszeń (aktualizacji), skorzystaj z tej opcji. Ponownie zaleca się, abyś zaczął dodawać aktualizacje statusu tuż przed tym, kiedy będziesz gotowy ogłosić swoją nową stronę. Ważne jest jednak, abyś miał co najmniej kilka aktualizacji na swojej stronie przed ogłoszeniem go - to daje odwiedzającym coś do czytania i odpowiedzi.

  Promuj tę stronę w swojej witrynie

  Ten krok jest zalecany tylko po skonfigurowaniu strony. Ta opcja daje różne kody, które możesz umieścić w swojej witrynie, aby skierować użytkowników do witryny, aby mogli ją polubić. Nie musisz używać tego narzędzia - możesz również tworzyć kody HTML, hiperłącza na stronie internetowej, a jeśli korzystasz z WordPressa, istnieje wiele darmowych wtyczek, które pomogą Ci połączyć twoją stronę z Facebookiem.

  Skonfiguruj swój telefon komórkowy

  Ta opcja umożliwia skonfigurowanie telefonu komórkowego w celu przesyłania zdjęć i aktualizacji z telefonu.

  Aby ponownie wyświetlić te opcje, kliknij link "Rozpocznij" na pasku bocznym strony (musisz być zalogowany na koncie)

 • 03 Przycisk Edytuj stronę na stronach Facebooka

  Gdy tworzysz stronę na Facebooku, w prawym górnym rogu strony pojawia się przycisk "Edytuj stronę". Kliknij, aby wejść w prawdziwe serce dostosowywania strony.

  Po wybraniu strony "Edytuj" zauważ, że zmieniają się opcje menu na pasku bocznym strony.

  Twoje ustawienia

  Ta opcja umożliwia ustawienie preferencji publikowania i ustawień poczty e-mail. Jeśli nie chcesz, aby wszystkie posty były automatycznie publikowane na stronie Twojej firmy po zalogowaniu, odznacz pole "Preferencje wysyłania".

  Zarządzaj uprawnieniami

  Uprawnienia pozwalają decydować, kto może publikować komentarze, obrazy i linki do strony oraz kto może zobaczyć twoją stronę. Możesz także ustawić ograniczenia, aby ograniczyć dostęp dla nieletnich.

  Podstawowe informacje

  Tutaj podajesz podstawowe informacje o swojej stronie biznesowej. Gdy masz 25 fanów, możesz użyć tej opcji, aby wybrać nazwę strony biznesowej. Dołącz informacje o swojej stronie, krótki opis i link do Twojej strony.

  Wskazówka: informacje, które dodasz w polu "Informacje", będą wyświetlane na stronie Twojej firmy, aby były krótkie.

  Zdjęcie profilowe

  Jest to kolejne miejsce, w którym możesz przesłać swoje logo lub zdjęcie, które pokaże (domyślnie) obok wszystkich aktualizacji, a także w głównym polu graficznym na stronie Twojej firmy. Nie spowoduje to zmiany obrazu wyświetlanego na stronie profilu (jeśli korzystasz z konta osobistego).

  Opisany

  Facebook nie powinien być używany wyłącznie jako sposób na promowanie swoich ogłoszeń. Najlepsi użytkownicy Facebooka tworzą strony, które są interaktywne i budują poczucie wspólnoty.

  Aby zachęcić innych do odwiedzenia Twojej strony, udostępnij "bogactwo", dodając (promujących) wyróżnionych właścicieli stron i polecane "Lajki". Będą one wyświetlane na stronie Twojej firmy.

  Marketing

  Z tej opcji na ekranie Facebook oferuje następujące narzędzia pomagające w promowaniu swojej strony biznesowej:

  • Reklama na Facebooku
  • Powiedz swoim fanom
  • Zdobądź odznakę
  • Dodaj Like Box do swojej witryny

  Powyższe opcje są takie same lub podobne do tych znajdujących się w panelu opcji "Rozpocznij".

  Zarządzaj administratorami

  Tutaj dajesz dostęp administracyjny innym osobom. Możesz dostosować swój poziom dostępu. Aby dać komuś dostęp administracyjny, muszą najpierw "polubić" twoją stronę.

  Aplikacje

  Tutaj możesz dodawać narzędzia, funkcje i funkcje, aby dostosować wygląd i funkcjonalność swojej strony na Facebooku. Ponieważ jest to najbardziej skomplikowana część dostosowywania stron Facebooka, aplikacje są omówione bardziej szczegółowo w kroku 4.

  mobilny

  Wybierz tę opcję, aby skonfigurować różne funkcje dostępu do urządzeń mobilnych.

  Insights

  Wyświetla statystyki i informacje o tym, ile osób odwiedza twoją stronę i jak używają twoich stron.

  Wsparcie

  Informacje i często zadawane pytania, na które odpowiedział Facebook, dotyczące konfigurowania i utrzymywania strony.

 • 04 Używanie aplikacji do dostosowywania strony na Facebooku

  Aby utworzyć niestandardowy wygląd strony na Facebooku, musisz użyć "aplikacji". Termin "aplikacje" to skrócona wersja słowa "aplikacje". Aplikacja to program napisany w celu wykonania określonego zadania (zadań), który można zintegrować z istniejącą aplikacją. Aplikacje nie działają same; należy je dodać do urządzenia lub innego oprogramowania lub aplikacji do pracy.

  Istnieje wiele aplikacji, których można używać na Facebooku, a niektóre są bardziej skomplikowane w użyciu niż inne. Dostosowując swoją stronę na Facebooku, pomaga ona posiadać znajomość programowania HTML i podstawowego projektowania stron internetowych.

  Aby znaleźć dostępne aplikacje, przejdź do swojej strony na Facebooku, wybierz "Edytuj stronę" w prawym górnym rogu, a następnie kliknij "Aplikacje" na pasku bocznym po lewej stronie. Zobaczysz listę kilku standardowych aplikacji najczęściej używanych na Facebooku. Nie musisz używać żadnej z tych aplikacji i dla każdego celu, dla którego są serwerami, dostępne są inne opcje. Aby wyświetlić lub użyć dowolnej z tych aplikacji, po prostu wybierz opcję "Przejdź do aplikacji".

  Aby znaleźć więcej opcji do wyboru, kliknij link poniżej standardowych aplikacji "Przeglądaj więcej aplikacji.

  Wyszukując aplikacje, aby dostosować wygląd swojej strony na Facebooku, pomiń wybrane opcje menu i przejdź do pola "szukaj". Dobre terminy wyszukiwania, w których można znaleźć aplikacje do projektowania, obejmują: "niestandardowe", "dostosuj stronę" i "FBML".

  Co to jest FBML?

  Termin "FBML" oznacza "Facebook Markup Language". FBML to język kodowy używany w aplikacjach, które zawierają cały kod HTML. FBML działa z większością kodów HTML, ale nie wszystkimi. Podczas wyszukiwania aplikacji dla FBML znajdziesz aplikacje, których możesz użyć do dostosowania wyglądu swojej strony biznesowej.

  Statyczny FBML jest prawdopodobnie najczęściej używaną aplikacją do personalizacji. Wymaga znajomości HTML, ale w przeciwnym razie nie jest trudne w użyciu.

  Utwórz wygląd swojej strony w HTML, skopiuj kod do aplikacji i nadaj mu tytuł. Tytuł zostanie automatycznie dodany do lewego paska bocznego stron z linkiem do podstrony. Na przykład możesz użyć statycznego FBML, aby utworzyć stronę "O nas".

  Ponieważ istnieje wiele aplikacji i technik związanych z dostosowywaniem strony na Facebooku, nie można jej opisać w tym krótkim przeglądzie tworzenia strony na Facebooku. Aplikacje są omówione bardziej szczegółowo osobno.