Czym są bronie chemiczne?

Broń chemiczna jest śmiertelna i trudna w obsłudze.

Jedną z najbardziej zabójczych form współczesnej walki jest użycie broni chemicznej. Jądrowa, biologiczna i chemiczna wojna jest znana pod skrótem NBC i stanowi broń sklasyfikowaną jako niekonwencjonalne zagrożenie dla żołnierzy i ludności cywilnej. Przywódcy wojskowi z całego świata publicznie stwierdzili, że broń chemiczna stanowi jedno z największych zagrożeń dla żołnierzy we współczesnej walce. Używanie broni chemicznej jest kontrowersyjne i moralne dla przywódców wojskowych i politycznych.

Historia walki chemicznej: Mustard Gas to Anthrax

Walka chemiczna polega na użyciu toksycznych substancji chemicznych jako broni. Walka chemiczna nie jest nowa. Współczesna wojna chemiczna rozpoczęła się w pierwszej wojnie światowej, kiedy armia niemiecka wykorzystała gaz musztardowy do spalania żołnierzy w okopach w całej Europie. Różne rodzaje trujących gazów były używane zarówno w czasie pierwszej wojny światowej, jak i drugiej wojny światowej. Broń chemiczna jest klasyfikowana jako niekonwencjonalna, ponieważ nie opiera się na sile wybuchowej, która może zranić lub zabić.

Jednak współczesna broń chemiczna jest coraz bardziej wyrafinowana i złożona. Żołnierze muszą dziś walczyć z różnymi zabójczymi chemikaliami, od środków nerwowych po blistry. Jedną z najbardziej zabójczych broni chemicznych jest gaz sarin. Pięćset razy bardziej śmiercionośny niż cyjanek, sarin atakuje układ nerwowy i wiadomo, że zabija ludzi mniej niż minutę po wejściu w kontakt z gazem.

Współczesna broń chemiczna występuje w różnych formach. Należą do nich: ciało stałe, gaz i ciecz. Broń chemiczna dostarczana jest w kilku różnych technikach, od bomby po samoloty po wiatr. Niektóre bronie chemiczne są rozpraszane za pomocą pirotechniki i wybuchów.

W Stanach Zjednoczonych zidentyfikowano około 70 różnych chemikaliów, które można wykorzystać jako broń w nowoczesnych scenariuszach walki.

Najbardziej zabójcza broń chemiczna jest klasyfikowana jako "Zabójcze, jednorodne środki chemiczne i amunicja". Są to najbardziej niebezpieczne, uzbrojone chemikalia.

Amerykański zapas broni chemicznej

USA gromadzi broń chemiczną w kilku bazach wojskowych rozmieszczonych w całym kraju. Jednak dokładna lokalizacja broni chemicznej jest informacjami niejawnymi. Najniebezpieczniejszą bronią chemiczną przechowywaną w USA są silne środki, które powodują silne podrażnienia skóry i oczu. Chociaż większość sił zbrojnych na całym świecie nie jest częścią konwencjonalnej wojny, gromadzą różne formy chemicznych środków bojowych.

Wyzwania związane z przechowywaniem i obsługą broni chemicznej

Problem z użyciem broni chemicznej to trudność w celowaniu tylko w zidentyfikowanego wroga. Twoje własne wojska, siły sprzymierzone i ludność cywilna mogą być zarażone lub zabite oprócz głównych celów. Wiele broni chemicznych może pozostać w wodzie gruntowej i glebie długo po rozproszeniu, co powoduje, że stanowią one ciągłe zagrożenie dla ludności cywilnej.

Ponieważ starsze zapasy stają się nieaktualne, bezpieczna likwidacja i utylizacja stają się wyzwaniem dla wojska. Na przykład skład chemiczny Umatilla był miejscem usuwania środków oddziałujących na nerwy GB i VX oraz blistry HD od ponad dwóch dekad, a ich prace zakończono w 2011 r.

Trwająca likwidacja odbywa się w kilku lokalizacjach.