Lista kontrolna dotycząca tego, co należy spakować w podróż służbową

Getty Image / Sasa Dinic

Dla pracującej mamy podróże służbowe mogą być stresujące. Niezależnie od tego, czy Twoja praca wymaga częstych podróży służbowych, czy tylko od czasu do czasu nocleg, trzymanie listy pod ręką, co spakować, pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zminimalizować stres.

Podstawowe dna

Niezależnie od tego, czy zamierzasz nosić spodnie lub spódnice podczas podróży służbowych, wybierz jeden podstawowy kolor (czarny, brązowy lub niebieski) i trzymaj się go. Ta konsystencja wyeliminuje potrzebę stosowania wielu par butów i pasów w różnych kolorach.

Preferowane są ciemne kolory, ponieważ nie wykazują one łatwo zużycia podczas podróży, łez i zabrudzeń.

Kurtka lub marynarka

Wybierz podstawowy, jednolity kolor żakietu lub marynarki, który pasuje do podstawowego schematu kolorów dna.

Topy, bluzki i swetry

Wybierz wydruki i bryły, które będą współgrać z podstawowym schematem kolorów dna.

Strój podróżny

Jeśli twoje dni podróży są długie, rozważ pakowanie wygodnego stroju podróżnego i wygodnych butów na podróż do domu.

Buty

Przynieś maksymalnie jedną do dwóch par butów. Wybierz styl i wysokość obcasa, które będą działać z podstawowymi opcjami garderoby opisanymi powyżej. Jeśli będziesz dużo chodzić podczas podróży służbowej, wybierz wygodę nad stylem.

Bielizna i skarpetki

Paczka wystarczająca na każdy dzień podróży plus dwie dodatkowe pary każdego z nich. Nigdy nie wiesz, kiedy możesz zmienić ubranie lub po prostu odświeżyć trochę.

Piżama

Zastanów się w stylu górnej piżamy, która zapinana jest na guziki z przodu, dzięki czemu może się podwoić jako szata.

Większość szat jest obszerna i zajmuje zbyt wiele cennej przestrzeni w twojej walizce.

Strój do ćwiczeń

Spakuj jeden lekki, szybkoschnący strój do ćwiczeń. Po każdym treningu należy go umyć w zlewie i powiesić do wyschnięcia.

Produkty toaletowe

Spakuj szampon, odżywkę, lakier do włosów, środek do mycia twarzy, pastę do zębów, szczoteczkę do zębów, brzytwę i makijaż w zamykanych plastikowych torbach lub kosmetyczce.

Jeśli podróżujesz samolotem i nie planujesz sprawdzić swojej torby, pamiętaj o ograniczeniach podróży. Wszystkie płyny i żele muszą być mniejsze niż 3 uncje i muszą być zapakowane w plastykowe worki wielkości kwadratu. Zapakuj te torby do zewnętrznej kieszeni lub na walizkę, ponieważ będą musiały zostać usunięte podczas przechodzenia przez punkty kontrolne.

Dokumenty podróżne

Umieść rezerwacje lotnicze, potwierdzenia hoteli i potwierdzenia wynajmu samochodów w oddzielnym folderze, aby szybko i łatwo znaleźć informacje. Jeśli masz te elementy na telefonie, dodaj zakładkę do strony lub oznacz flagę potwierdzenia wiadomości e-mail, aby uzyskać szybki dostęp.

Torba na laptopa

Jeśli podróżujesz samolotem, upewnij się, że twój laptop i / lub tablet jest łatwo dostępny, ponieważ będziesz musiał go wyjąć z teczki podczas przechodzenia przez zabezpieczenia. Nie zapomnij o kablach zasilających, dyskach twardych i dyskach.

Ładowarka do telefonu komórkowego

Zapakuj swoją ścianę i ładowarkę samochodową, jeśli podróżujesz samochodem lub wynajmiesz ją w miejscu docelowym.

Artykuły biurowe

Pakuj długopisy, ołówki, spinacze biurowe, podkładki samoprzylepne i notatniki. Nie zabieraj ze sobą w swojej teczce całego sklepu z artykułami biurowymi - tylko to, czego będziesz potrzebować podczas podróży.

Wizytówki

Uzupełnij swoją ofertę wizytówek przed każdą podróżą służbową.

Nigdy nie wiesz, że się spotkasz i chcesz mieć pewność, że mogą się z Tobą skontaktować.

Koperta 10 "x 13", aby zachować wpływy wydatków

Po upuszczeniu każdego pokwitowania na kopertę, należy sporządzić notatkę z przodu, która zawiera datę, kwotę wydatków i przyczynę wydatku. Takie postępowanie sprawi, że wypełnienie raportu wydatków po powrocie będzie łatwiejsze.

Twoja portmonetka

Chociaż większość podróżujących kobiet woli nosić torebkę oprócz teczki, ogólną zasadą przy podróżach służbowych jest noszenie małej torebki o minimalnej zawartości. Zapakuj swój dokument tożsamości i / lub paszport, portfel, gumę lub mennice, małą kosmetyczkę i wszelkie potrzebne leki.

Mały parasol podróżny

Zapakuj to w zewnętrzną kieszeń walizki, aby była dostępna w przypadku deszczu po przyjeździe.

Mimo że większość dużych linii lotniczych pobiera obecnie oddzielną opłatę, aby sprawdzić swoją torbę, być może warto.

Porty lotnicze są duże, a nad powierzchnią samolotu szybko się zapełniają. Podróże służbowe są wystarczająco stresujące, bez dodatkowych zmartwień związanych z noszeniem torby przez bezpieczeństwo i do bramy, tylko po to, aby dowiedzieć się, że schowek nad siedzeniem jest już pełny i że twoja torba jest umieszczona z tyłu samolotu. Zrelaksuj się, sprawdź swoją torbę i zastanów się, czy warto zainwestować w Ciebie i Twoje zdrowie psychiczne.