Uzyskaj wskazówki dotyczące równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym dla samotnych rodziców

Prawie 14 milionów samotnych rodziców codziennie kontroluje równowagę między pracą a życiem prywatnym - bez drugiego pilota. Niezależnie od okoliczności - rozwiedziony, rozdzielony, owdowiały, nigdy nieżonaty lub z wyboru z osobna - rodzice wychowujący dzieci samodzielnie, są związani wieloma tymi samymi wyzwaniami, próbami i nagrodami.

Jeśli jesteś częścią społeczności rodziców samotnie wychowujących dzieci, pamiętaj o tych wskazówkach, które pomogą ci skoncentrować się na swoim szczęściu, zdrowiu i szczególnym życiu, które dzielą Ty i Twoje dziecko.

Narysuj okrąg wsparcia wokół ciebie

Samotni rodzice są zjednoczeni w potrzebie kochającej sieci społecznej. Jednak wiele osób czuje się "na uboczu" i tęskni za empatią i wzmocnieniem. Jeśli czujesz się osamotniony, skontaktuj się z dalszą rodziną przyjaciół, sąsiadami i organizacjami społecznymi, takimi jak grupa rodziców lub miejsce kultu.

Pamiętaj też, że ludzie, którzy się o ciebie troszczą, mogą chcieć odgrywać większą rolę w twoim życiu, ale mogą obawiać się, że są inwazyjni. Nie bój się iść do przodu i prosić o pomoc: robisz to nie ze słabości, ale z miłości do twojego dziecka. Jeśli przyjaciel zaproponuje, by pożyczyć rękę, za wszelką cenę, zaakceptuj. Znajdziesz sposób, aby odwzajemnić życzliwość na swój własny sposób.

Możesz także porozmawiać z innym rodzicem, którego znasz i którym ufasz w sprawie handlu opieką nad dzieckiem. Może odczuwać ulgę, o którą prosiłeś, i zadowolony z przyjęcia oferty.

Spółdzielnie opiekuńcze pracują w ten sposób na większą skalę, gdzie grupa rodziców, którzy się znają, wymienia się bezpłatnymi usługami opieki nad dziećmi.

Możesz rozważyć dołączenie do kooperatywy przyjaciół lub założenie własnej.

Poznaj swój plan awaryjny

Kran kieruje się na fritz, a twój samochód wypuszcza dym, kiedy zbliża się ostateczny termin. Twoja opiekunka się unieważnia, w środku nocy pojawia się sytuacja rodzinna lub nagle zachorujesz na grypę.

Możesz pomóc w rozładowaniu chaosu z wyprzedzeniem, tworząc listę osób, do których możesz zadzwonić z chwilą powiadomienia. Zaprogramuj informacje alarmowe na swój telefon komórkowy i zachowaj kopię w widocznym miejscu. Przekaż kopie rodzinie, przyjaciołom, sąsiadom i opiekunom dziecka.

Uczyń swoje zdrowie priorytetem

Pomiędzy budzikami, zadaniami domowymi, ruchem, terminami i kolacją, samotne matki mogą zapomnieć o własnym dobrostanie. Wskaźniki te mogą pomóc w zapamiętaniu:

Jeśli jednak ogarnia cię gniew lub smutek, ważne jest, aby zwierzyć się z terapeutą i być może szukać grupy wsparcia, w której możesz pracować poprzez frustrację, depresję lub lęk.

Mieć trochę (Frugal) zabawy

Bez względu na to, jaki jest twój obraz finansowy, działania o niskich (i nie) kosztach mogą stać się ulubionymi rytuałami:

Znajdź swoją niszę

Od nieformalnego do zorganizowanego, przez Internet do osobistego, opartego na wierze do bezwyznaniowego, wiele programów łączy rodziny z jednym rodzicem. W zależności od organizacji działania mogą obejmować seminaria edukacyjne; zabawy i grupy badawcze; wycieczki terenowe; potluki; projekty usługowe; Tańce na kolację; i wiele więcej. Rodzice bez partnerów, najbardziej prestiżowa organizacja z jednym rodzicem, mają rozdziały w większości stanów i tysiące członków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.