Dowiedz się o bezpiecznych i naturalnych zabiegach pcheł dla zwierząt domowych

Naturalne środki lecznicze

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele gorących kontrowersji związanych z potencjalnymi zagrożeniami związanymi z pchłami zwierząt domowych i zabiegami kleszczowymi zawierającymi pestycydy.

W marcu 2010 r. Agencja Ochrony Środowiska opublikowała wyniki pięcioletniego badania kilku popularnych odstraszaczy pcheł i kleszczy po licznych doniesieniach o chorobach zwierząt domowych, a nawet zgonach przypisanych do tych produktów.

W wyniku ustaleń agencja wezwała do bardziej rygorystycznego etykietowania i wytycznych dotyczących korzystania z tych produktów.

Zgodnie z badaniem EPA zgłoszone reakcje zwierząt domowych dotyczyły problemów skórnych i dolegliwości przewodu pokarmowego, drgawek i śmierci.

Tymczasem najbardziej problematyczne okazały się produkty spot-on, w sumie 44 000 działań niepożądanych związanych z tymi i innymi pokrewnymi produktami - w tym 600 zgonów zwierząt domowych - zgłoszonych przez rodziców zwierząt domowych, lekarzy weterynarii i dostawców usług dla zwierząt domowych w samym 2008 roku.

Opiekunowie zwierząt domowych i opiekunowie ds. Bezpieczeństwa zwierząt wstają

Sierżant Pet Care Products, Inc. i Wellmark International zgodziły się przestać produkować obroże pcheł, które zawierają propoksur pestycydowy, ze względu na potencjalne ryzyko dla dzieci.

Ale są tacy, którzy uważają, że to za mało. W rzeczywistości, w lutym 2014 r., Rada ds. Zasobów Naturalnych wniosła pozew przeciwko EPA o dalsze zezwalanie na stosowanie propoksuru chemicznego i tetrachlorofosu w produktach pchłowych, podczas gdy NRDC zażądał całkowitego zakazu.

Odnotowano również rosnący ruch oddolny wśród domowych rodziców, których zwierzęta zachorowały lub zmarły po ekspozycji na pchły i kleszcze zawierające toksyczne chemikalia. Jednym z nich jest Tiny Timmy, kot, który doznał trwałych uszkodzeń neurologicznych po leczeniu tymi produktami, których doświadczenia są opisane na jego stronie na Facebooku, Tiny Timmy's Healing Journey.

Miałem swoje osobiste doświadczenia w 2014 roku, kiedy moi kuzyni stracili 8-letniego kota, Kitty Boy, który był bardzo ukochany przez całą moją rodzinę, na guza nowotworowego, którego weterynarz przypisywał mu do noszenia obroży pcheł. Jest to więc kwestia, której sprzedawcy detaliczni, usługodawcy, lekarze weterynarii i rodzice muszą być w pełni świadomi.

Naturalne podejście do leczenia pcheł i kleszczy u zwierząt domowych

Nic dziwnego, że alarm związany z tymi produktami spowodował większe zapotrzebowanie na bezpieczne, naturalne środki zaradcze i holistyczne zabiegi, które są pozbawione jakichkolwiek syntetycznych chemikaliów i potencjalnych toksyn. Dlatego bardzo ważne jest, aby sprzedawcy zwierząt domowych i dostawcy usług, tacy jak ratrakowie, mogli się z nimi zapoznać.

Szeroko zakrojone produkty obejmują suplementy, szampony, obroże, grzebienie, zabiegi dywanów i zwierząt domowych, chusteczki, proszki, spraye i wiele innych. Niektóre produkty reklamowane jako bezpieczne i naturalne zawierają takie składniki, jak:

Homeopatyczne i holistyczne ośrodki opieki nad zwierzętami domowymi bardzo polecają karmienie zwierząt domowych wysokiej jakości naturalną żywnością, która nie zawiera takich ziaren jak kukurydza, pszenica lub soja, ponieważ pomaga to zwiększyć odporność zwierzęcia i lepiej chroni ich systemy przed szkodnikami.

Emocje dotyczące ziemi okrzemkowej

Wyżej wymieniona uprawa ziemi okrzemkowej (DE) otrzymuje duże zainteresowanie w przemyśle zwierząt domowych ze względu na swoje pozornie cudowne właściwości i ogólnie rzekome bezpieczeństwo i skuteczność. Jest to substancja pylista składająca się ze skamieniałych pozostałości życia morskiego, które zawierają takie minerały, jak pierwiastki śladowe z krzemionki i mają liczne niesamowite korzyści zdrowotne dla zwierząt domowych, ludzi i planety.

Według strony internetowej Earthworks Health, DE może pomóc złagodzić wszystko, od wysokiego ciśnienia krwi i cholesterolu do osteoporozy, przy jednoczesnym ułatwieniu utraty wagi i włosów, skóry i zdrowia zębów, wśród innych rzekomych korzyści.

Pomaga to kontrolować pchły u zwierząt poprzez przekłuwanie twardych zewnętrznych skorup owadów, powodując śmierć z odwodnienia.

Można to posypać w domu, zwierzętach domowych i pościeli.

Istnieją obecnie komercyjne produkty dla zwierząt domowych, które zawierają DE, takie jak Thomas Labs Organic D / Earth, w 100% naturalny, spożywczy DE, który można spryskać w środowisku zwierzęcia i podawać doustnie. Ale bardzo ważne jest, aby pamiętać, że DE musi być gatunkiem spożywczym, a nie chemicznie obrabianym materiałem używanym w basenach.

Inne naturalne produkty banknotów

Jak wspomniałem wcześniej, istnieją różne rodzaje produktów do użytku na zwierzętach domowych iw domu, które pomagają naturalnie odstraszyć pchły i kleszcze. Jedną bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych pcheł z szelkami i kleszczami chemicznymi jest Pet Ultrasonic Flea & Tick Pendant, urządzenie, które mocuje się do obroży zwierzęcia i odpycha szkodniki emitując ultradźwiękowe fale dźwiękowe.

Sprzedawcy internetowi Tylko Natural Pet wypuszcza linię naturalnych środków odstraszających pchły i kleszczy, która zawiera Herbal Defense Spray, olej z Neem, trawę cytrynową i inne składniki ziołowe; All-In-One Flea Remedy do domu; Herbal Defense Squeeze-On środek na miejscu z geranium; i więcej.

Ważne ostrzeżenia dotyczące naturalnych produktów pcheł i kleszczy

Jak zawsze podkreślam, dla osób pracujących w przemyśle zwierząt domowych bardzo ważne jest, aby dokładnie odrabiać zadania domowe, dostarczając produkty lub usługi, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie zwierząt. Produkty naturalne nie są wyjątkiem. Na przykład niektóre produkty naturalne, które są bezpieczne dla psów, mogą zaszkodzić kotom.

Ponadto istnieje wiele kontrowersji związanych z używaniem zwierząt domowych, szczególnie kotów. Wielu specjalistów od pielęgnacji zwierząt twierdzi, że niektóre oleje mogą być toksyczne dla kotek. Tak jak zawsze, odrób swoją pracę domową.

Bez względu na to, produkty, które nosisz, muszą zawierać składniki najwyższej jakości i musisz znać swoje produkty. Od tego zależy życie zwierząt domowych.

Zasoby