Jakie są najlepsze praktyki w przypadku zwolnień dla pracodawców?

Najlepsze praktyki w zwolnieniach dotyczą pracowników, których zwolniono, oraz pracowników, którzy przeżyli zwolnienia. Zwolnienia pracowników pozwalają obniżyć koszty przy jednoczesnym zachowaniu relacji z najważniejszymi pracownikami. Zaplanuj najpierw przyszłość swojej organizacji, kiedy rozpoczniesz zwolnienie z pracy.

Są to najlepsze praktyki pracodawców wobec pracowników, których muszą zwolnić. Dowiedz się, jak pomóc pracownikom, którzy przetrwają zwolnienia, utrzymać pozytywne morale i motywację. Zastosuj najlepsze praktyki.

Interesujesz się informacjami na temat zwolnień dla pracowników? Zobacz: Masz Layoff Blues?

 • 01 Jak zabezpieczać przed recesją Twoja praca i kariera

  W chaosie ekonomicznym panującym na świecie wielu pracowników straci pracę. Niestety, możesz być jednym z nich. W zależności od branży, siły twojej firmy, ciągłej sprzedaży (lub jej braku), twojej roli w zatrudnieniu i decyzji urzędników państwowych, groźba zwolnienia może być nieuchronna. Nie chowaj głowy w piasek i miej nadzieję, że znikną wszystkie potencjalne zagrożenia dla twojej pracy. Nie zrobią tego.
 • 02 Zanim zrobisz redukcję siły roboczej

  Twoja sprzedaż i rentowność są niezgodne z Twoimi przewidywaniami i celami. Próbowałeś cięcia kosztów w całej firmie i usprawnienia procesów roboczych. Departamenty uczestniczyły w ciągłych dyskusjach i planach poprawy. Ale twoje wydatki nadal rosną. Twoje wydatki są niezgodne z bieżącymi potrzebami Twojej firmy. Jakie są twoje alternatywy? Często nie ma dobrych odpowiedzi.
 • 03 Redukcja z godnością

  Redukcja zatrudnienia lub zwolnienia to rozwiązanie toksyczne. Używanie oszczędnie iz planową redukcją może być ratunkiem organizacyjnym, ale kiedy zwolnienia są stosowane wielokrotnie bez przemyślanej strategii, redukcja może zniszczyć efektywność organizacji. To, jak traktujesz ludzi, ma naprawdę duże znaczenie - dla ludzi, którzy odchodzą i dla ludzi, którzy pozostają.
 • 04 Zmniejszenie szans na przejęcie

  Bez względu na okoliczności, wszyscy mają coś wspólnego podczas i po redukcji - zwolnieni z pracy po zwolnieniu z pracy, ci "mogą być", "powinni", "szczęśliwi pracownicy, którzy dokonali cięcia w czasie zwolnień i redukcji zatrudnienia. Większość organizacji inwestuje swoje wysiłki w pomaganie zatrutym pracownikom w przemieszczaniu się. Jest to etyczne, rozsądne i pozytywne. Dodatkowo, twoi ocalali oglądają. Ale jeszcze ważniejsze jest to, jak traktujesz pracowników, którzy pozostają.
 • 05 Ocaleni mogą wznieść się po redukcji

  Jeśli zrobisz właściwe rzeczy, możesz zminimalizować, a nawet wyeliminować negatywne skutki organizacyjne zwolnień. Dowiedz się, jak zminimalizować wpływ zwolnień i redukcji zatrudnienia na pracowników, którzy pozostali po zwolnieniu lub redukcji zatrudnienia.
 • 06 Odprawa

  Odprawa to pieniądze, które pracodawca może chcieć zapewnić pracownikowi, który odchodzi z pracy. Normalne okoliczności, które mogą uzasadniać odprawę, obejmują zwolnienia, eliminację stanowisk pracy i wzajemną zgodę na rozstanie się z dowolnego powodu. Odprawa z reguły odpowiada tygodniowi lub dwóm wynagrodzeniom za każdy rok pracy dla firmy.
 • 07 Lista kontrolna zakończenia zatrudnienia

  Pracownicy opuszczają organizację z dobrych i złych powodów. Z pozytywnej strony znajdują nowe możliwości, wracają do szkoły, przechodzą na emeryturę lub wykonują wymarzoną pracę. Mniej pozytywnie, są zwolnieni ze względu na słabe wyniki lub słabą frekwencję lub doświadczają zwolnienia z powodu spadku koniunktury. W każdym przypadku potrzebujesz listy kontrolnej zakończenia pracy, aby ułatwić proces wyjścia pracownika.
 • 08 Jak radzić sobie, gdy współpracownicy tracą pracę

  Jesteś smutny, boisz się i obawiasz się, że twoja praca może być następna. Czujesz ulgę, jesteś wdzięczny i czujesz się winny, że wciąż masz pracę. Cierpisz na utratę współpracowników i pomimo tego, że jesteś ocalałą osobą, czujesz się trochę jak ofiara. Witaj w nowym świecie pomieszanych emocji, podczas gdy nauczysz się radzić sobie z utratą współpracowników w zwolnieniu.
 • 09 7 wskazówek dotyczących współczucia zwolnień

  Nikt nie chce zwolnić dobrych pracowników. Te siedem wskazówek pomoże Ci w niezbędnych zwolnieniach pracowników ze współczuciem i empatią dla pracowników, których zwolnisz, oraz dla pracowników, którzy pozostają. Skorzystaj z tych wskazówek, aby skutecznie zwolnić pracowników, zachowując jednocześnie lojalność swoich pracowników.