Wskazówki dotyczące decydowania, czy ubiegać się o pracę

Osoby poszukujące pracy często muszą uważać na to, do których zadań należy się kierować. Dobrym pomysłem jest posiadanie solidnego i aktywnego wyszukiwania, ponieważ poszukiwanie pracy jest grą liczbową. Im więcej prac, o które się ubiegasz, tym więcej będziesz miał okazji przeprowadzić wywiad. Z drugiej strony, nie ma sensu ubiegać się o pracę, której nie chcesz lub o pracę, na którą nie masz szansy zostać zatrudnionym.

Musisz ubiegać się o "właściwe" zawody - prace, do których masz kwalifikacje i masz szansę na wybranie przynajmniej na pierwszą rundę wywiadu .

Jak podjąć decyzję o ubieganiu się o pracę - lub nie

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, o które miejsca pracy się ubiegać:

Sporządź listę pożądanych cech idealnej pracy . Spróbuj wymyślić siedem lub więcej elementów, które będą stanowiły Twoją idealną pracę. Na przykład kluczowe elementy mogą obejmować: bezpośrednie wykorzystanie swojego dyplomu, możliwość zobaczenia rezultatów swojej pracy, kontakt ludzi o charakterze pielęgnacyjnym, zastosowanie umiejętności pisania, potencjał wzrostu, możliwość zdobycia kluczowych obszarów wiedzy, bliskość miejsca zamieszkania i równowaga między życiem zawodowym a prywatnym.

Nie ubiegaj się o pracę, gdy próbujesz zdecydować, czy jesteś zainteresowany. Upewnij się, że praca spełnia co najmniej jedną trzecią elementów Twojej idealnej pozycji. Wydaje się to oczywiste, ale wielu poszukujących pracy występuje o pracę, której tak naprawdę nie chce. Zadaj sobie pytanie, czy byłbyś podekscytowany otrzymaniem zaproszenia do rozmowy kwalifikacyjnej. Stosuj tylko pozornie nieprzyjemne prace w najbardziej zdesperowanych okolicznościach.

W większości przypadków lepiej poświęcić swoje zasoby na poszukiwanie pracy, która lepiej pasuje.

Zrób listę 8 - 10 najbardziej atrakcyjnych aktywów, które kwalifikują Cię do pracy. Pomyślcie o mocnych stronach, które doprowadziły do ​​jeszcze mniejszych sukcesów w projektach szkolnych, pracy wolontariuszy, przywództwie w kampusie, stażach i miejscach pracy.

Będzie to przydatne przy przygotowywaniu listu motywacyjnego i podczas wywiadów .

Przejrzyj wymagania dotyczące interesującej cię pracy i przygotuj listę najlepszych kwalifikacji. Jeśli masz mniej niż połowę pożądanych kwalifikacji, prawdopodobnie lepiej będzie przejść do innych, bardziej praktycznych opcji. Wyjątkiem od tej wytycznej byłaby niezwykle atrakcyjna pozycja lub bardzo atrakcyjna firma, ponieważ istnieje możliwość, że będą cię uważać za inną pracę, gdy zobaczą twoją aplikację.

W każdym tygodniu ustalaj cele dotyczące wniosków o pracę. Liczba ta będzie różna, biorąc pod uwagę czas, jaki masz do poszukiwania pracy w oparciu o konkurencyjne wymagania dotyczące czasu, takie jak rodzina, szkoła i praca. Należy również pamiętać, że większość czasu na poszukiwanie pracy należy poświęcić na takie działania, jak nawiązywanie kontaktów, a nie tylko ubieganie się o pracę. Osoby poszukujące pracy, które mają problemy z osiągnięciem docelowej liczby wniosków, powinny być mniej selektywne. Ci, którzy znajdują wiele okazji, mogą być bardziej dyskryminujący.