Jak wypełnić dziennik codziennych dzienników samochodów ciężarowych

Chociaż może być choremem, zaniedbanie swojej książki może mieć kosztowne konsekwencje

Podczas gdy e-logi stają się coraz powszechniejsze każdego dnia, wciąż jest dużo kierowców ciężarówek, którzy polegają na dziennikach papierowych. Łatwo jest spocząć na laurach lub zapomnieć o wypełnianiu tych dzienników. Dzienniki kierowców nie są kontrolowane codziennie przez Departament Transportu (DOT), a więc może stać się zadaniem, które jest nieustannie wprowadzane na margines i spada z listy priorytetów. Ale to może wrócić do prześladowania cię później.

Dzienniki należy wypełniać codziennie. W rzeczywistości Federalna Agencja ds. Bezpieczeństwa Przewoźnika Samochodów (FMCSA) stwierdza, że ​​dzienniki muszą być aktualne przez ostatnią zmianę statusu. Oficer DOT może cię trochę zwolnić, jeśli twój dziennik papierowy nie jest aktualizowany do minuty, ale znowu nie może.

Oficer DOT może nie wiedzieć, że tylko dlatego, że coś jest wydrukowane w dzienniku, nie oznacza, że kierowca musi go wypełnić. Na przykład sekcja podsumowania nie jest wymagana przez FMCSA. Biorąc pod uwagę tę rzeczywistość, ważne jest, aby kupować papierowe dzienniki zawierające tylko podstawowe informacje na ich temat. Istnieje wiele firm, w których można kupić dzienniki papierowe, w tym większość postojów dla ciężarówek.

Wymagania dotyczące logów Trucker

Poniżej znajduje się, co jest wymagane do wyświetlenia ni Twojego logu:

Typowe powody, dla których dzienniki papierowe są zwracane w celu korekty

Jeśli Twoje formularze w dzienniku mają dodatkowe linie dla dodanych informacji, nie musisz ich wypełniać. Wystarczy zamiast tego umieścić długą kreskę. Umieszczenie w desce rozdzielczej pomaga podczas inspekcji na drogach, gdzie oficer może nie być tak aktualny jak to tylko możliwe w zakresie wymagań dotyczących logowania; sygnalizuje im, że informacje są niepotrzebne.

Prawidłowe wypełnienie dziennika papieru to nie tylko kwestia polityki firmy, ale kwestia prawa federalnego. Godziny naruszenia usług mogą wynosić od 1100 do 10 000 USD na wystąpienie. Bądź ostrożny w utrzymywaniu dziennika, aby chronić siebie i swoją firmę.