25 Tanie korzyści i gratisy dla pracowników

Nowa lista najlepszych profitów i korzyści dla pracowników

karelnoppe - Fotolia.com

Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy wykwalifikowani kandydaci mają tę przewagę. Robią zakupy, by uzyskać najlepsze odszkodowania i świadczenia z wysoko ocenianymi firmami. Jedno badanie na temat korzyści z 2017 r. Przeprowadzone przez Fractl wskazuje, że pracownicy przywiązują ogromną wagę do świadczeń pracowniczych. Badanie, jeśli 2000 osób wskazało, że 88 procent respondentów zwraca uwagę na ubezpieczenie zdrowotne, dentystyczne i wzrokowe, oceniając ofertę pracy.

Badanie wykazało również, że mężczyźni i kobiety często dostrzegają związane z pracą korzyści na wiele różnych sposobów, co oznacza, że ​​firmy muszą oferować szeroki wachlarz świadczeń i gratantów, które będą atrakcyjne dla obu płci.

Dlaczego Twoja firma potrzebuje więcej kreatywnych korzyści i atutów

Opracowanie silnego pakietu świadczeń dla pracowników często rozpoczyna się od podstaw. Ale z pięcioma zróżnicowanymi generacjami obecnie zatrudnionymi, pracodawcy mają za zadanie tworzenie korzyści, które zawierają mieszankę standardowych i unikalnych korzyści i korzyści, które będą atrakcyjne dla szerokiej gamy kandydatów.

Aby pomóc Twojej organizacji stworzyć solidny pakiet świadczeń dla pracowników, który spodoba się masom, oto 25 unikalnych i tanich usług dla pracowników i gratisy.

 1. Unlimited Vacation Time: Jedną z bardziej atrakcyjnych korzyści dla pracowników, jaką oferuje każda firma, jest możliwość zarobienia nieograniczonego czasu na wakacje. Pracownicy muszą przepracować określoną liczbę godzin, aby zarobić na wakacje, ale nie jest to ograniczone do określonej liczby godzin. Zaoferuj to pracownikom w pełnym i niepełnym wymiarze godzin.
 1. Zdrowe kafeterie i automaty przekąskowe: Dzisiejszy pracownik jest o wiele bardziej świadomy zdrowia i diety. Dostęp do zdrowego posiłku, przekąsek i napojów może znacznie przyczynić się do zwiększenia zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników. Znajdź sprzedawcę, który przyniesie zdrowe przekąski w sprzedaży hurtowej i porzuci słodycze i napoje gazowane.
 1. Rozwój kariery w szkole : uczenie się jest ważnym bodźcem dla pracowników, ponieważ spełnia zarówno osobiste, jak i zawodowe cele. Skorzystaj z internetowego systemu nauczania, aby ułatwić i obniżyć koszty dla wszystkich pracowników lub zatrudnij ekspertów z obszaru do organizowania seminariów dla zainteresowanych pracowników.
 2. Ośrodki odnowy biologicznej i wsparcie: Oprócz zdrowych wyborów żywieniowych, ustaw nieużywaną przestrzeń biurową lub patio z prostym sprzętem do ćwiczeń. Twórz ścieżki spacerowe i rowerowe wokół biurowca. Oferuj raz w miesiącu masaże na krzesło od lokalnego dostawcy usług wellness.
 3. Corporate Swag firmy: gdy pracownicy czują się częścią czegoś, lubią markowe produkty sportowe. Współpracuj z lokalną drukarką, aby tworzyć tanie firmowe firmy typu swag, takie jak butelki z wodą, t-shirty i wiele innych. Rozdaj je jako zachęty, na imprezy firmowe i do nowych pracowników.
 4. Ubezpieczenie dodatkowe: Istnieje szereg dodatkowych programów ubezpieczeniowych, które mogą być oferowane pracownikom za pensje za pensy za dolara. Rzeczy takie jak oblubieńcze ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie dla zwierząt, opieka nad chorymi na raka i plan szpitalny mogą być cenne dla pracowników, którzy potrzebują tego dodatkowego poziomu ubezpieczenia.
 5. Kluby zainteresowań specjalnych: Otwórz swoją firmę w klubach rejonowych, które pomagają nauczyć pracowników ważnych umiejętności życiowych. Mogą to być kluby publiczne, grupy wsparcia odchudzania, kręgi rzemieślnicze, a nawet kluby świadomości bezpieczeństwa.
 1. Usługi finansowe i bankowość: Wiele lokalnych instytucji finansowych oferuje niski i bezpłatny dostęp do usług bankowych. Może to obejmować kredyty hipoteczne, rachunki oszczędnościowe i czekowe oraz planowanie finansowe. Możesz nawet zainstalować bankomat w stołówce firmy, aby ułatwić pracownikom dostęp do szybkiej gotówki na zdrowe wybory na lunch.
 2. Opcje Flextime i Work at Home: Pracownicy są bardziej skłonni do korzystania z wolności pracy w domu i bardziej elastycznego planowania. Wielu z nich to pracujący rodzice, którzy żonglują innymi obowiązkami życiowymi. Zaoferuj to jako opcję za każdym razem, gdy jest to odpowiednie.
 3. Opłaty za przedszkola i mieszkania: Rozejrzyj się po swojej społeczności do kompleksów mieszkaniowych i osiedli mieszkaniowych, w których skierowania zarabiają duże rabaty dla pracowników. Ośrodki opieki nad dziećmi często oferują to również dla pracujących rodziców, którzy je wykorzystują.
 1. Hojny urlop rodzicielski i opiekuna: Daj nowym rodzicom i pracownikom opiekę nad dorosłymi dziećmi lub starzejącymi się rodzicami, aby uzyskać więcej urlopu, gdy tego potrzebują. Elastyczne warunki pracy mogą również wspierać tę korzyść, bez ograniczania produktywności.
 2. Wymiana czasu wolontariuszy: Nagradzaj pracowników za oddanie społeczności. Niech wymieniają godziny pracy wolontariatu na płatny urlop. Daj pracownikom możliwość wykorzystania potrąceń z płac, aby przekazać fundusze na ulubione cele i zaoferować je.
 3. Team Bonding Events: W powyższym badaniu Fractl, mężczyźni zaliczali imprezy integracyjne do zespołów jako jedną z ich najlepszych zalet pracy. Klejenie może być tak proste, jak cotygodniowa gra w koszykówkę odbywająca się na parkingu firmy lub wizyta zespołu w lokalnym muzeum poza godzinami szczytu. Po prostu dobrze się z tym baw się.
 4. Bezpłatna muzyka pulpitu: Daj pracownikom dostęp do strumieniowej muzyki i słuchawek na ich stanowiskach pracy, aby uzyskać najwyższą wydajność. Ten niski profit może pomóc pracownikom skoncentrować się i zmniejszyć stres.
 5. Zniżki technologiczne i wspólnotowe: Wiele firm oferuje zniżki technologiczne dla korporacji. Dlaczego nie obniżyć tych rabatów w postaci korporacyjnego programu rabatowego? Utrzymanie listy dostawców oferujących kupony i rabaty na wszystko, od oprogramowania po podróże.
 6. Zajęcia fitness: raz w miesiącu przyjmuj lokalnego instruktora ćwiczeń, aby uczyć pracowników jogi, spinningu, treningu oporowego, biegania i innych form sprawności. Spraw, aby była to regularna część programu odnowy biologicznej. Umów się na zniżki dla uczestników, którzy chcą kontynuować te zajęcia.
 7. Edukacja społeczna: w miesiącach letnich, otwórz placówkę wieczorami na potrzeby edukacji społeczności. Dorośli mogą uczyć się różnych umiejętności życiowych i zawodowych, w tym tych, które mogą od razu przenieść do swojej pracy.
 8. Quarterly Cookouts / Dish to Pass: Daj pracownikom coś, na co możesz patrzeć z małym spotkaniem w stołówce firmy. Zrób to wydarzenie rodzinne, jeśli to możliwe. Poproś pracowników, aby przynieśli danie lub coś do dodania do grilla.
 9. Bezpłatna biblioteka korporacyjna: ustaw czytelnię w rogu każdego działu i dołącz różne książki biznesowe, filmy i czasopisma, które mogą zainteresować pracowników.
 10. Pokoje rodzicielskie: Daj wszystkim nowym rodzicom dostęp do specjalnego prywatnego pokoju, w którym mogą wrócić do normalnej pracy z dzieckiem. Pokój ten może również pełnić funkcję komfortowej stacji dla matek przedporodowych, które muszą odpocząć i karmić piersią.
 11. Stypendia na roczne stypendia: organizacja ucząca się jest dobrze prosperująca. Daj pracownikom możliwość uczestniczenia raz w roku w programie certyfikacji branży, klasie uczelni, seminarium branżowym lub innym akredytowanym programie do wyboru. Ogranicz koszt do 500 $ na pracownika.
 12. Game Room: Daj pracownikom miejsce do odpoczynku i odprężenia z miejscem do odpoczynku wraz ze sprzętem do gier. Może to obejmować mieszankę gier fizycznych i gier umysłowych.
 13. Usługi w zakresie pielęgnacji ciała : Wprowadzić fryzjera do strzyżenia raz w miesiącu dla pracowników, którym trudno jest samoopieki. Lub spróbuj usługi czyszczenia na sucho.
 14. Stypendia dla dzieci pracowniczych: Każdego roku niech pracownicy proszą o stypendia dla swoich dzieci, które idą na studia. Wybierz 10 najlepszych uczniów do nagrody na podstawie ich ocen.
 15. Zwrot urlopów : Gdy pracownicy wyjeżdżają na wakacje, zaoferuj im szansę na zwrot 50% kosztów posiłków i gazu. Zachęca to pracowników, aby mniej martwili się o czas wolny i wracali odświeżeni.

Powyższe to tylko garść tanich i bezpłatnych świadczeń pracowniczych oraz dodatków, które Twoja firma może zaoferować pracownikom. Upewnij się, że masz jasne wyobrażenie o zachowaniach, które chciałbyś mieć wpływ na swoich pracowników, takich jak lepsze zdrowie i dobre samopoczucie oraz korzyści z projektowania związane z tymi celami. Bądź kreatywny i nie zapomnij odpytywać swoich pracowników raz w roku, aby znaleźć sposoby na złagodzenie oferty wynagrodzeń. Takie postępowanie pomoże Twojej firmie utrzymać bardziej wydajnych pracowników i wpłynie na Twoje wyniki finansowe. Pamiętaj, że korzyści są tak dobre, jak zdolność twojej firmy do komunikowania się i promowania ich.