Większość konsumentów źle przygotowanych do obowiązków w zakresie opieki zdrowotnej

Nowe badania ujawniają, że konsumenci nie oszczędzają wystarczająco dużo lub nie rozumieją ich zalet

Z rosnącymi od roku kwotami odliczanymi od zakupów, rosnącymi kosztami z kieszeni i kosztem większości procedur medycznych, konsumenci z sektora opieki zdrowotnej nie są w tyle pod względem możliwości zarządzania kosztami rutynowej opieki zdrowotnej. Wiele osób zmaga się z kupowaniem ubezpieczenia zdrowotnego i odkładaniem pieniędzy na plany ratunkowe. Jeszcze inni są bardziej skłonni do wydawania pieniędzy na namacalne dobra konsumpcyjne i martwią się później kwestiami zdrowotnymi.

Co mówi badanie na temat konsumentów usług zdrowotnych

Indeks Consumerism Index 2016 przeprowadzony przez platformę finansowania konsumenckiego Alegeus wskazuje, że konsumenci nadal nie są pewni swoich decyzji w zakresie opieki zdrowotnej, a zatem są coraz bardziej nastawieni na budżet, jeśli chodzi o opiekę zdrowotną. Do tego raportu Alegeus sondował ponad 1000 pracowników służby zdrowia, aby odkryć ich wartości dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego. Ujawnili:

Wydaje się, że istnieje podział między sektorem opieki zdrowotnej a miejscem, w którym stoją konsumenci, gdzie wiąże się to z kosztami dobrego zdrowia.

Lekarze nie mają pojęcia o kosztach medycznych. Podczas ostatnich wizyt u dwóch oddzielnych pracowników służby zdrowia, zarówno w zakresie prewencyjnej rutynowej opieki, ja osobiście rozmawiałem z moimi lekarzami na temat natury planów zdrowotnych podlegających odliczeniu i jak faktycznie pracują w prawdziwym świecie. Żaden z lekarzy nie zdawał sobie sprawy z zadziwiających kosztów z kieszeni, jakie miały te plany, ani z wielkiego ciężaru, jaki na mnie wywarł.

Obaj lekarze stwierdzili, że prawie lepiej nie mieć ubezpieczenia zdrowotnego i po prostu płacić zmniejszoną kwotę do samodzielnego rozliczenia oferowaną przez ośrodki zdrowia. Gdyby nie wymóg posiadania minimalnego ubezpieczenia zdrowotnego lub kary pieniężnej w Obamacare, musiałem się zgodzić!

W jaki sposób konsumenci mogą rozsądnie pozwolić sobie na opiekę zdrowotną, gdy są już przywiązani do gotówki z powodu składek ubezpieczeniowych, które wzrastają ponad przystępne ceny, nawet w przypadku grupowych planów zdrowotnych? W jaki sposób konsumenci, z których wielu znajduje się w sektorach pracujących zarabiających nieco powyżej poziomu ubóstwa w miejscach pracy o minimalnym wynagrodzeniu, mogą wpłacić pieniądze na plany ratownictwa medycznego? Nieuzasadnione jest oczekiwanie, że przeciętny konsument ma w tym celu dodatkowe pieniądze.

Zastanów się, co może się zdarzyć, gdy konsument nie ma odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego i musi wpaść w osobiste oszczędności, aby zapłacić za nieoczekiwany kryzys medyczny? Tylko jedna wizyta w izbie przyjęć może zadać komuś dług.

Wysoki koszt rutynowej opieki medycznej

Bluebook opieki zdrowotnej podaje zwyczajowe ceny powszechnych procedur opieki zdrowotnej w USA. Począwszy od 2016 r. Następujące procedury medyczne są wymienione w kolejności od najwyższej do najniższej:

Ankieta konsumencka Google z 5000 osób dorosłych wykazała, że ​​62 procent Amerykanów ma mniej niż 1000 USD na swoich kontach oszczędnościowych, a prawie 21 procent nie ma nawet konta oszczędnościowego. Mniej niż 10 procent stwierdziło, że na swoich kontach oszczędnościowych mają wystarczająco dużo pieniędzy, aby uniknąć opłat za utrzymanie bankowości - w przypadku większości banków jest to około 300 USD. Pomyśl także o konsumentach, którzy mieli przyzwoite oszczędności przed recesją w 2008 roku - badanie amerykańskiej Rezerwy Federalnej 4000 osób dorosłych ujawniło, że 57 procent Amerykanów wykorzystało część lub wszystkie swoje oszczędności w tym czasie, pozostawiając je z pustymi kieszeniami.

Jest to przerażające, biorąc pod uwagę, że jednorazowa wizyta u lekarza może z łatwością wymazać konto oszczędnościowe danej osoby.

Niektórzy konsumenci wybierają rozwiązania w zakresie oszczędzania zdrowia, konta refundacji zdrowotnych i elastyczne konta oszczędnościowe, aby odłożyć pieniądze na potrzeby zdrowotne. Jest to szczególnie atrakcyjne dla tych, którzy już mają maksymalne oszczędności, aby zapłacić za regularną opiekę medyczną i leki na receptę, a także dla pracowników, którzy mają firmy dopasowane do dolara. Klinika Mayo radzi, aby pojawiły się potencjalne pułapki z ustaleniami dotyczącymi oszczędności zdrowia, w tym:

Istnieją dodatkowe problemy z kontami oszczędnościowymi, które mogą pojawić się. Po pierwsze, konsumenci nie są wystarczająco wykształceni, aby jak najlepiej z nich korzystać. Fundusze mogą zasiadać na nieużywanym koncie przez lata, co jest stratą pieniędzy. Niektóre praktyki medyczne mogą odmówić pacjentom zniżek na opłacenie kosztów leczenia, nawet jeśli pacjent o to prosi i nie chce zgłaszać roszczenia w towarzystwie ubezpieczeniowym. Konsumenci w wieku 65 lat i starsi nie mogą kwalifikować się do rachunków oszczędnościowych. Wreszcie, istnieją ograniczenia dla rodzin, gdy oboje rodzice pracują i kwalifikują się do planu oszczędzania zdrowia - tylko jedna jest dozwolona na rodzinę, a oboje rodzice muszą być zapisani w HDHP.

Out of Pocket Ilość dla HDHP i HSA

Obecnie wysokie odliczenia na opiekę zdrowotną wynoszą od 2000 do 13 000 USD z limitów rocznych. Stawki ustalane corocznie przez Internal Revenue Service nakładają limity na:

W roku kalendarzowym 2016 limity minimalne i maksymalne OOP są następujące:

Minimalne-

Maksymalne -

Limity kont dla kont oszczędnościowych na zdrowie na 2016 rok to:

Biorąc pod uwagę powyższe kwoty, a większość rodzin płaci od 400 do 800 funtów miesięcznie w ramach premii za program HDHP, istnieje duża różnica między tym, co konsumenci mogą oszczędzić, a tym, na co mogą sobie pozwolić. Większość nie ma pewności, w jaki sposób mogą zapłacić za jedno katastrofalne oświadczenie zdrowotne. Tylko jeden tydzień w szpitalu, z baterią testów i skanów zamówionych przez lekarzy, może łatwo spowodować rachunek w wysokości 50 000 USD lub więcej. To jest po konserwatywnej stronie.

W jaki sposób pracodawcy mogą edukować pracowników na temat bycia odpowiedzialnymi konsumentami służby zdrowia

W ostatecznym rozrachunku to pracodawcy muszą zapewnić edukację i informacje, których potrzebują pracownicy, aby byli inteligentnymi i opłacalnymi konsumentami opieki zdrowotnej. Przesyłanie informacji o korzyściach do zasiłków rocznie nie wystarcza. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym firmy mogą kształcić i wspierać zdrowszą siłę roboczą.

1. Zatrzymaj sesje edukacyjne, aby objaśnić koszty świadczeń, kwoty pokrycia i opcje oszczędności

Przed otwartą rejestracją, w trakcie zatrudniania pracownika oraz w szczytowych okresach ryzyka dla zdrowia - pracodawcy mogą zaplanować sesje edukacyjne. Wyśrodkuj je wokół tematów, aby zaoszczędzić pieniądze na opiece zdrowotnej i lekach, zapobiegając problemom zdrowotnym, zwiększając oszczędności zdrowotne i wybierając usługę wysokiej jakości. Udostępnij niektóre z wymienionych tutaj narzędzi, aby konsumenci mogli rozejrzeć się po najlepszych cenach procedur medycznych, wizyt lekarskich i innych.

2. Zapewnij awaryjny fundusz medyczny dla wszystkich pracowników, którym są uczestnikami

Każda firma powinna odłożyć fundusz medyczny, aby pomóc pracownikowi w obliczu katastrofalnych chorób lub poważnych obrażeń. Może to być fundusz społecznościowy, w którym wszyscy pracownicy mogą wnieść niewielką kwotę z każdej wypłaty. Nagradzaj współpracowników dzięki swaggerowi firmy i innym korzyściom, aby byli aktywni w planie. Mają komitet ds. Przeglądu i punkt kontaktowy do przydzielania środków w razie potrzeby.

3. Daj pracownikom dostęp do finansowych narzędzi odnowy biologicznej

Wielu konsumentów wpadło w złe nawyki nadmiernego wydawania pieniędzy i nadmiernego nakładu pracy. Ułatwiaj oszczędzającym pieniądze, dzieląc się finansowymi narzędziami wellness, które pomagają śledzić wydatki i budżety, gromadzą oszczędności i zaczynają przeznaczać więcej pieniędzy na konta oszczędnościowe. Kiedy pracownicy czują się bezpiecznie w swojej finansowej przyszłości, są znacznie mniej rozproszeni i bardziej produktywni.

4. Każdego roku zabezpieczaj najbardziej przystępne cenowo plany zdrowotne dla grup o najlepszej wartości

Weź odpowiedzialność za część ciężaru niedrogiej opieki zdrowotnej. Należy ściśle współpracować z administratorami planów medycznych i ochotniczych, aby stworzyć plany ubezpieczeń grupowych, które są tanie, ale oferują najlepszą wartość. Nie zamieniaj pracowników, oferując plany, które nie mają dobrego zasięgu lub nie uczestniczą w szerokiej sieci placówek medycznych.

5. Mieć politykę otwartych drzwi, aby pomóc pracownikom w ich medycznych kwestiach finansowych

Może być kuszące, aby pozwolić pracownikom na samodzielne zapisanie się na świadczenia po wręczeniu im broszury. Nigdy nie zakładaj, że w ogóle zrozumieją plany opieki zdrowotnej. Naukowcy z Uniwersytetu Carnegie Mellon stwierdzili, że tylko 14 procent Amerykanów w wieku od 25 do 64 lat rozumiało najbardziej podstawowe warunki ubezpieczenia. Masz eksperta w dziale kadr gotowym odpowiedzieć na wszelkie pytania i zdefiniować skomplikowaną terminologię opieki zdrowotnej.

6. Opracuj i uruchom kulturę korporacyjną zdrowia i odnowy biologicznej

Podczas gdy nie ma zbyt wiele, aby pracodawcy mogli pomóc indywidualnym konsumentom lepiej dbać o swoje zdrowie, zachęcanie pracowników do udziału w tanich badaniach przesiewowych a radzenie sobie z poważnymi poważnymi chorobami w późniejszym okresie powinno być ciągłą dyskusją. Pracodawcy mogą odegrać dużą rolę w pomaganiu pracownikom w prowadzeniu zdrowszego trybu życia poprzez oferowanie wsparcia i edukacji na miejscu . Poręczne urządzenia fitness, grupy wsparcia i zdrowe opcje posiłków w kampusie mogą mieć ogromny wpływ na pracowników, którzy mogą mieć problemy z utrzymaniem sprawności i zmniejszyć stres.

Nie oczekuje się, że koszty opieki zdrowotnej kiedykolwiek spadną; w rzeczywistości najprawdopodobniej będą nadal rosły w nadchodzących latach. Konsumenci mogą jednak sprytniej dowiedzieć się, gdzie wydają swoje pieniądze na opiekę zdrowotną i jakie plany chcą spełnić, aby spełnić wymagania związane z opieką zdrowotną.