Jak żyć, pracować lub pracować jako wolontariusz na Bali

Znajduje się w Indonezji, Bali znajduje się nieco ponad dziesięć tysięcy mil od Stanów Zjednoczonych. Przy chaotycznej sieci lotów łączonych podróż na Bali zwykle wynosi trzydzieści godzin czasu podróży. To długa droga, ale wyspa przyciąga turystów z Ameryki, a także wielu innych krajów, rok po roku.

Jest powód, dla którego tak wielu ludzi przyjeżdża i dlaczego niektórzy nigdy nie odchodzą - lub przynajmniej zdecydują się przedłużyć swój pobyt.

Podróż na tropikalną wyspę może być trudna, ale dzięki skomplikowanym przepisom imigracyjnym i surowym ograniczeniom w pracy pobyt może być jeszcze trudniejszy.

Oto przykład miesięcznego doświadczenia na Bali, w tym wskazówki dotyczące życia i pracy na Wyspie Bogów.

Przybycie na Bali

Większość dużych międzynarodowych portów lotniczych wydaje się być odłączona od ich imionowych miast, neutralnych terytoriów, które wydają się uniwersalne, a nie wyjątkowe. Międzynarodowe lotnisko Ngurah Rai na Bali jednak się wyróżnia. Ngurah Rai jest bardzo podobna do samej Bali: niepewna równowaga między kulturą indonezyjską a zachodnią wygodą, ta sama dynamika, która przyciągnęła w ostatnich latach tak wielu odwiedzających wyspę.

Wychodząc z samolotu, pierwszy oddech ujawnia zapach perfumowany hinduskim kadzidłem. Zapach drzewa sandałowego, ylang-ylang i jaśminu wiszą ciężko w wilgotnym powietrzu.

Podobnie jak w pozostałej części Bali, na całym lotnisku rozmieszczone są małe kwadratowe kosze, tkane z liści palmowych i wypełnione kwiatami, herbatnikami, a czasem nawet monetami i papierosami.

Te oferty są wszędzie na wyspie, od chodników, przez sklepy, restauracje, po kantor wymiany walut na lotnisku. Uważa się, że ofiary uspokajają demony, które często odwiedzają świat fizyczny.

Sam projekt lotniska odzwierciedla również architekturę hinduskich świątyń, które uczyniły Bali miejscem duchowym dla niektórych.

Inni przychodzą zatracić się w morzu i surfować lub w hałaśliwej "dyskotece" Kuta, stolicy partii na wyspie.

Prawie cztery miliony turystów odwiedza każdego roku z wielu różnych powodów iz wielu krajów, Australii, Chin i Japonii, by wygrać, zdobyć miejsce i pokazać, ale pomimo różnych środowisk, nie ma wątpliwości, dlaczego tak wielu ludzi chce pozostać.

W miesiącach letnich widać bezchmurne promienie słońca, i chociaż zima przynosi ataki deszczu, ciepła pogoda zapewnia ucieczkę przed surowymi temperaturami na półkuli północnej. Połącz balsamiczne temperatury z bujnymi krajobrazami i niskim kosztem życia, a dwutygodniowe wakacje mogą z łatwością podwoić się do jednego miesiąca, a następnie dwóch, a następnie trzech. Jednak pomimo łatwości życia, życie długoterminowe i praca na Bali nie jest łatwym zadaniem.

Praca na Bali

Labirynt przepisów o zatrudnieniu na Bali jest skomplikowany, a jako człowiek z Zachodu może być trudno poruszać się po krętych izbach biurokratycznych przepisów imigracyjnych Indonezji.

Chociaż Bali zostało uznane za raj dla emigrantów, wiele z tych osób założyło firmy eksportowe lub otwarte bary lub restauracje, co wymagało długoterminowego zaangażowania. Mówi się, że w ten sposób można zrobić "małą fortunę", czyli wystarczająco dużo pieniędzy, aby dobrze żyć na Bali z powodu nierówności w międzynarodowej walucie.

Jedna dolarówka ma około 13.400 Rupii, a przyzwoity obiad wynosi zaledwie pięć lub dziesięć dolarów.

Trudne, jak mogłoby się wydawać otwarcie legalnego biznesu na Bali, proces poszukiwania pracy krótkoterminowej może być jeszcze trudniejszy. Chociaż głównym źródłem dochodu wyspy jest turystyka, większość pracowników goszczących w hotelach to indonezyjczycy. Chociaż większe hotele czasami zatrudniają międzynarodowych pracowników na stanowiskach kierowniczych, zwykle odbywa się to za pośrednictwem wewnętrznego procesu umieszczania, który jest zamknięty dla aplikacji publicznych. Sytuacja w restauracjach i barach jest podobna.

Bali stało się jednak miejscem podróży dla turystów niezależnych od lokalizacji, którzy mogą pracować z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Wiele kawiarni oferuje WiFi, ale może być trudno znaleźć niezawodne połączenie. Niektóre osoby przebywające przez dłuższy czas decydują się na zakup karty SIM z internetu w swoich willach lub domkach kempingowych, ale połączenie 3G może być pełne temperamentu, szczególnie frustrujące w godzinach szczytu.

Przestrzenie współpracujące na Bali

W rezultacie Hubud, przestrzeń współpracy w Ubud, epicentrum kultury balijskiej i słynąca z toczących się tarasów ryżowych, stała się cyfrową oazą w naturalnym środowisku. Całodobowy hub oferuje najszybszy Internet Bali, za miesięczną opłatą od 20 do 250 USD miesięcznie, w zależności od poziomu członkostwa.

Hubud służy społeczności grafików , programistów, copywriterów , przedstawicieli obsługi klienta, sprzedawców online i freelancerów, którzy założyli sklep w bambusowym budynku, który jest otoczony przez pola ryżowe i znajduje się w sąsiedztwie słynnego Monkey Forest w Ubud.

Wolontariat na Bali

Dla tych, którzy planują odwiedzić Bali bez oczekiwania na dochód, interning lub wolontariat to kolejna opcja. Bali Internships jest legalną organizacją, która umieszcza stażystów w różnych stażach - od działań związanych ze zrównoważonym rozwojem w lokalnej organizacji pozarządowej po projektowanie graficzne dla szkoły surfingu - i zapewnia także zakwaterowanie i wsparcie logistyczne.

Na Bali istnieje także wiele programów wolontariackich, choć zazwyczaj pobierają opłaty za zakwaterowanie i transport. Możliwości obejmują pracę z dziećmi upośledzonymi, np. W Bumi Sehat Foundation, aby uczyć języka angielskiego, z wolontarystyczną organizacją Travel to Teach, lub pracując na ekologicznej farmie. Idealist.org jest dobrą wyszukiwarką, która pozwala znaleźć uzasadnione możliwości w zakresie wolontariatu.

Wizy na Bali

Jeśli planujesz wycieczkę na Bali, ważne jest, aby upewnić się, że Twoja sytuacja wizowa jest prosta. Najbardziej podstawową opcją wizową jest 30-dniowa wiza "Visa on Arrival" dla turystów odwiedzających, choć ogranicza to zatrudnienie w kraju i wymaga opłaty wpisowej w wysokości 25 USD. Wolontariusze potrzebują wizy społeczno-kulturalnej, o którą musisz się ubiegać przed podróżą i która jest ważna przez 60 dni.

Po wygaśnięciu wizy można przedłużyć wizę, aby zostać dłużej. Najlepiej to zrobić za pośrednictwem agencji, takiej jak Highway Bali Consulting Services, która może zapewnić przedłużenie, a także udzielać specjalistycznych porad dotyczących wiz biznesowych, pracy i emerytalnych. Chociaż musisz uiścić opłatę, skorzystanie z usługi agencji wizowej jest zazwyczaj najwygodniejszym sposobem zabezpieczenia Twojego pobytu.

Czego oczekiwać

Bali wyróżnia się tym, że jest krajem rozwijającym się, posiadającym wiele, choć nie wszystkie, współczesnych luksusów, do których przyzwyczaili się mieszkańcy Zachodu. W bardziej miejskich obszarach, takich jak Ubud, Seminyak i Kuta, zdecydowana większość kawiarni i restauracji oferuje swoim klientom bezpłatne WiFi, choć połączenie może być pełne temperamentu. Nie jest trudno znaleźć zakwaterowanie z klimatyzacją, a apteki narożne oferują większość kosmetyków potrzebnych turystom. Jednak cudzoziemcy muszą pić wodę butelkowaną, a systemy hydrauliczne z trudem radzą sobie z wypłukanym papierem toaletowym.

Pomimo rozwoju technologicznego kraju, wciąż jest to kraj bardzo rozwijający się. Bezpańskie psy wędrują swobodnie, aw niektórych częściach także małpy. Ale biorąc pod uwagę turystyczną atmosferę, ze zdrowym rozsądkiem Bali jest bezpiecznym i przyjemnym miejscem do odwiedzenia, zachowując wiele ze swojej autentyczności, jednocześnie przyjmując gości z zagranicy.