CBS News Anchor Scott Pelley Bio

Niektóre rzeczy, których nie znasz na temat Scotta Pelleya

Jamie McCarthy / Staff

Scott Pelley jest redaktorem naczelnym i redaktorem naczelnym CBS Evening News . Donosi o cotygodniowym programie informacyjnym CBS o 60 minutach . Widziałeś go w telewizji i prawdopodobnie znasz jego imię. Oto kilka informacji o nim i jego pochodzeniu.

Znaczenie dla przemysłu medialnego

Scott Pelley zaznaczył powrót do najtrudniejszych wiadomości z CBS News po tym, jak została nominowana przez Katię Couric. Zastąpił ją na biurku w czerwcu 2011 roku, a oglądalność wzrosła o ponad 800 000 w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy.

Pelley był z CBS News od ponad 20 lat i przeszedł przez szeregi reporterów. Zrobił on swoje piętno, przełamując kilka ważnych krajowych wiadomości na przestrzeni lat.

Wczesna kariera Scotta Pelleya

Pelley rozpoczął karierę jako 15-letni chłopiec w " Lubbock Avalanche-Journal" w Teksasie. Mówi, że kłamał mniej więcej w swoim wieku, ponieważ musiałaś mieć 16 lat, aby zostać zatrudnionym w tym czasie. Kazał matce wysadzić go dwie przecznice od biura gazety, żeby nikt nie zrozumiał, że nie jest wystarczająco dorosły, by prowadzić.

Następnie zajmował kilka kluczowych stanowisk w lokalnej telewizji. Prace te rozpoczęto od firmy KSEL w Lubbock, obecnie KAMC, gdzie Pelley pracował od 1975 do 1978 r. Następnie pracował w Dallas / Fort Worth, gdzie pracował w KXAS od 1978 do 1981 r., A także w WFAA w latach 1982-89.

Pelley dołączył do CBS News w 1989 roku, kiedy rozpoczął karierę w sieci jako nowojorski reporter.

Najważniejsze cechy kariery

Korespondenci z 60 minut są wykorzystywani do zdobycia mnóstwa nagród, a Pelley sam wiele zarabia.

Był korespondentem 60 minut II od 1999 do 2004 roku, a następnie dołączył do zespołu 60 minut .

Połowa nagród programu od tego czasu należy do niego. Jego zespół zgromadził trzy nagrody Edwarda R. Murrowa, trzy nagrody Writers Guild of America oraz 33 nagrody Emmy za dziennikarstwo śledcze.

Pelley ma wiele osiągnięć zarówno dla najnowszych wiadomości, jak i dogłębnych badań. Był jednym z pierwszych reporterów na scenie w Nowym Jorku po zamachach terrorystycznych z 11 września i wielokrotnie relacjonował z wojen w Afganistanie i Iraku.

Jego praca śledcza obejmuje przełamywanie opowieści o zaangażowaniu prezydenta Billa Clintona z Moniką Lewinsky. Otrzymał także wiele nagród za opowieści o tym, jak Ameryka odrzuca niechcianą elektronikę. Columbia Journalism Review powiedział o Pelley w 2012 roku, że był "najbardziej wykwalifikowanym i sprawdzonym dziennikarzem telewizyjnym, który wzniósł się do pracy na kotwicy".

Informacje osobiste

Scott Pelley urodził się 28 lipca 1957 r. W San Antonio w Teksasie. Uczęszczał do Texas Tech University, ale nie ukończył go.

Jako rodowity Teksańczyk, Pelley ma wspólny rodowód z byłymi członkami CBS News, Danem Ratherem i Bobem Schiefferem.

Pelley jest żoną Jane Boone Pelley, która pracowała jako reporter w KXAS w Dallas / Fort Worth od 1983 roku. Mają dwoje dzieci, syna i córkę.