Specjalista ds. Public Relations

Informacje o karierze

Specjalista ds. Public relations komunikuje się z opinią publiczną w imieniu podmiotu, takiego jak firma, organizacja, osoba prywatna, polityk lub rząd. On lub ona jest również nazywany specjalistą od komunikacji, mediów lub PR. Specjalista ds. Public relations rozpowszechnia wiadomość swojego pracodawcy lub klienta, często korzystając z mediów, aby to zrobić.

Szybkie fakty

Dzień w życiu specjalisty Public Relations

Aby zapoznać się z obowiązkami specjalistów ds. Public relations, przyjrzeliśmy się ogłoszeniom o pracy na stronie Indeed.com. Odkryliśmy, że w typowy dzień można wykonać niektóre z następujących zadań:

Edukacja i certyfikacja

Chociaż nie ma standardowych wymagań edukacyjnych, aby dostać się do dziedziny public relations, pracodawcy wolą zatrudniać kandydatów, którzy ukończyli studia z tytułem licencjata. Wiele osób, które wchodzą na ten rynek , specjalizowało się w public relations, marketingu , dziennikarstwie, komunikacji i reklamie. Pracodawcy chcą również, aby potencjalni pracownicy mieli doświadczenie zawodowe, które może pochodzić z praktyki.

Jakie umiejętności miękkie potrzebują specjaliści ds. PR?

Ci, którzy chcą pracować jako specjaliści ds. Public relations, powinni mieć te miękkie umiejętności , które są cechami, z których się rodzi lub które zdobywają poprzez doświadczenie życiowe:

Wspinaczka po drabinie

Rozpoczniesz swoją karierę, prowadząc akta dotyczące pracodawców, prowadząc śledztwa w prasie i miejscach publicznych oraz pomagając w organizowaniu konferencji prasowych i innych wydarzeń. Gdy zdobędziesz doświadczenie, zaczniesz pisać informacje prasowe i przemówienia oraz koordynować programy. Praca w małej firmie zapewni większą różnorodność doświadczeń niż praca w dużej firmie i możesz zacząć mieć więcej obowiązków wcześniej.

Gdy stajesz się bardziej doświadczonym specjalistą ds. Public relations, twój pracodawca może promować Cię na stanowisku nadzorczym lub możesz kwalifikować się do tego w innej firmie. Tytuły prac na tym poziomie obejmują konto wykonawcze, starszy menedżer konta, account manager i wiceprezes.

Czego oczekują od Ciebie pracodawcy?

Jakie cechy, oprócz doświadczenia, wykształcenia i wyżej wymienionych umiejętności miękkich, mają pracodawcy, gdy zatrudniają pracowników? Oto kilka wymagań z faktycznych ogłoszeń o pracy znalezionych na stronie Indeed.com:

Czy ten zawód jest odpowiedni dla ciebie?

Weź udział w quizie! Czy powinieneś zostać specjalistą ds. Public relations?

Powiązane zawody

Opis Mediana rocznego wynagrodzenia (2015) Minimalne wymagane wykształcenie / szkolenie
Spiker radiowy / telewizyjny Prezentuje wiadomości, muzykę i sport

30 960 USD

Licencjat
Pisarz lub redaktor Tworzy lub ocenia treść do publikacji

60 250 USD (pisarz)

56,010 USD (wydawca)

Licencjat
Reporter Poszukuje wiadomości, a następnie pisze o nich 36 366 USD

Licencjat

Źródła:
Bureau of Labor Statistics, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Outlook Occupy , 2016-17 (odwiedzono 4 kwietnia 2017 r.).
Administracja ds. Zatrudnienia i szkolenia, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 4 kwietnia 2017 r.).