The News Media

Podstawą mediów jest dziennikarstwo drukowane. We wczesnych, wczesnych dniach w mediach informacyjnych chodziło o podstawy: wiadomości rozchodziły się dzięki wiadomościom ustnym. W czasach Cesarstwa Rzymskiego rządy przekazywały pisemne rachunki, za pośrednictwem ludzi, na duże odległości.

Szybko posuniemy się naprzód ku wynalezieniu prasy drukarskiej w 1456 r., Którą przypisuje Johannes Gutenberg, a ty masz początki masowego rozproszenia informacji, czyli nowości.

Ponownie naprzód, do lat dwudziestych, i widzimy niektóre z wczesnych wydarzeń w mediach, ponieważ tworzone są i przyjmowane są profesjonalne standardy dziennikarskie.

Czym jest dziennikarstwo?

Dziennikarstwo to zgłaszanie nowości. I, jak zauważam, podstawą jest historia 5 W: Kto, co, gdzie, kiedy i dlaczego. Chociaż dziennikarze zajmujący się drukiem stosują się do nieco surowego stylu przedstawiania historii, zgłaszane są różne tematy. Jeśli przejrzysz jakąś ważną gazetę, taką jak The Washington Post lub The New York Times , zauważysz wszystkie sekcje. Dobrym sposobem na zapoznanie się z różnymi rodzajami zgłaszanych wiadomości jest zapoznanie się z weekendową edycją dużych gazet - wtedy zauważysz, że jest tu wszystko, od podróży, sportu, biznesu, sztuki i kultury.

"Gatunki" w dziennikarstwie

Oprócz różnych tematów zgłaszanych w dziennikarstwie, istnieją również różne sposoby przekazywania historii.

Krótko mówiąc, istnieją różne style lub "gatunki" dziennikarstwa. Kilka przykładów to dziennikarstwo śledcze (w którym reporter próbuje odkryć przestępstwo, podążając za historią prawie jak detektyw); i dziennikarstwo długotrwałe lub narracyjne, zwane także "nowym dziennikarstwem" (w którym historie są dłuższe i niemal prozatorskie).

Istnieje również rozdźwięk między funkcjami, które mogą dotyczyć osoby lub trendu, a prostymi wiadomościami, które dostarczają informacji bezpośrednio o tym, co się stało.

Zapoznanie się z dziennikarstwem

Powyższe jest dość krótkim podsumowaniem dziennikarstwa, więc dobrze jest przeczytać więcej o tej dziedzinie, jeśli cię to interesuje. W tym celu mamy kilka książek, od prostych książek o pisaniu opowiadań do romantycznych (i czasami szalonych) opowieści o byciu reporterem: