Odpowiednie dla wieku oferty dla 11-latków

Najlepsze sposoby Twoje 11-latek może zarabiać pieniądze

W wieku 11 lat dzieci nie są jeszcze gotowe na rygory pracy na pół etatu, ale mogą chcieć znaleźć sposób na zarobienie własnych pieniędzy. Zaczynają deklarować swoją niezależność i są w świetnym wieku, by ponieść jakąś dodatkową odpowiedzialność. Co więcej, nigdy nie boli powiadomić nastolatków, ile kosztują te bibeloty w centrum handlowym lub że aplikacja iPhone faktycznie kosztuje w kategoriach godzin pracy, aby zapewnić im większe poczucie świadomości podatkowej. Na szczęście istnieje wiele sposobów zarabiania pieniędzy, którymi mogą poradzić sobie najbardziej przedsiębiorcze 11-latki.

Większość prac, które dzieci mogłyby podjąć w wieku 11 lat, prawdopodobnie będzie wymagać pewnego poziomu nadzoru osoby dorosłej, przynajmniej na początku. Nie ma gwarantowanej skali płac, więc postaraj się dowiedzieć, jakie inne dzieci w Twojej okolicy zarabiają na podobne zadania. Podobnie jak w przypadku każdej pracy, niektóre są sezonowe, a płacą zależą od takich rzeczy, jak lokalizacja, trudność i ilość czasu.

Od Ciebie zależy, czy rodzic sprawi, że twój 11-latek będzie traktowany sprawiedliwie przez swojego "pracodawcę" oraz że otrzyma sprawiedliwe i terminowe wynagrodzenie.

 • 01 Praca w podwórzu

  Większość 11-latków prawdopodobnie nie jest duża ani wystarczająco silna, by operować kosiarką, ale na podwórku, z którym może sobie poradzić, jest wiele innych zadań. Grabienie liści, podlewanie roślin i wyciąganie chwastów to dobra opcja dla 11-latka z zielonym kciukiem.
 • 02 Opiekunka do dziecka

  Podczas, gdy opieka nad dziećmi może spodobać się 11-latkom, zwłaszcza jeśli sami mają młodsze rodzeństwo, niektórzy mogą być trochę za młodzi. Dobrym pomysłem może okazać się przeprowadzenie testu lub dwóch, umożliwiając im oglądanie młodszego rodzeństwa lub sąsiada z osobą dorosłą w ​​domu przed podjęciem decyzji, czy są gotowi na prawdziwy koncert dla dzieci, w którym będą odpowiedzialni.

  Czerwony Krzyż jest jedną z kilku organizacji oferujących szkolenie w zakresie opieki nad dziećmi , które obejmuje szkolenie w zakresie CPR i pierwszej pomocy. Jedenaście lat to najmłodsze dzieci, które zostały przyjęte do klasy Czerwonego Krzyża, więc nawet jeśli nie są jeszcze gotowe do tej pracy, mogą wziąć udział w zajęciach i przygotować się.

 • 03 Pies Walker

  Dla 11-latka, który czuje się komfortowo ze zwierzętami, chodzenie z psem jest dobrą opcją. Najlepiej jest dla nich ograniczyć spacery do jednego psa na raz, ponieważ zbyt wiele psów może być nieco przytłaczające.

  Upewnij się, że twoje dziecko jest obeznane z psem, którym będzie chodził, i że nie ma żadnych problemów z alergiami. Będziesz chciał wiedzieć z góry, gdzie i kiedy twoje dziecko będzie zabierało psa na spacer i sugerować, że spacery odbywają się tylko w ciągu dnia, na przykład po szkole.

 • 04 Dom i opiekun zwierząt

  Podczas gdy 11-latek nie jest na tyle dorosły, aby pozostać z samym zwierzakiem przez dłuższy czas, z pewnością jest na tyle dorosły, aby nakarmić sąsiada, gdy ich nie ma. Mogą również wykonywać inne małe zadania, takie jak przywożenie gazet, poczty i roślin wodnych.

  Powinieneś spotkać się z sąsiadami, których twoje dziecko będzie pomagać w ten sposób, a najlepiej będzie odwiedzić dom, więc znasz środowisko.

 • 05 Odkurzanie i deklamowanie

  W wielu gospodarstwach domowych niektóre zawody stają się coraz krótsze. Czyszczenie cokołów i szafek, sprawdzanie dat ważności produktów w puszkach i odkurzanie półek z książkami zawsze może znaleźć się na dole listy rzeczy do zrobienia. Jeśli tak jest, możesz rozważyć zatrudnienie swojego 11-latka (i jego / jej przyjaciół) w celu rozwiązania tych czasochłonnych, ale prostych zadań za uzgodnioną opłatą.