11 twórczych zadań

Kariera dla artystów i innowatorów

Czy jesteś kreatywny? Może masz artystyczny talent i miłość do malowania, robienia zdjęć lub pisania. Może nie jesteś kreatywny w tym sensie, ale zamiast tego ciesz się wymyślaniem nowych sposobów robienia rzeczy. Jednak wyrażasz swoją kreatywność - niezależnie od tego, czy jesteś artystą, czy innowatorem - oto 11 zadań, które mogą być dla Ciebie idealne.

Grafik

Graficy wykorzystują swoje zdolności artystyczne do wizualnego komunikowania wiadomości.

Projektują strony internetowe, czasopisma, gry wideo, opakowania, wyświetlacze promocyjne i materiały marketingowe. Wykorzystują je agencje reklamowe, firmy projektowe i wydawnicze.

Architekt przestrzeni

Otwarte przestrzenie, w tym parki, centra handlowe, kampusy szkolne, parki i pola golfowe, muszą być zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Dlatego architekci krajobrazu, których zadaniem jest projektowanie ich, muszą być utalentowani artystycznie i technicznie uzdolnieni. Przygotowują plany, często korzystając z oprogramowania wspomagającego projektowanie i kreślenie (CADD), analizują raporty środowiskowe i wybierają odpowiednie materiały do ​​projektów, nad którymi pracują.

Menedżer komputerów i systemów informatycznych

To nie są tradycyjne talenty artystyczne, które menedżerowie systemów komputerowych i informatycznych muszą czerpać z pracy. Zamiast tego muszą kreatywnie myśleć, pomagając organizacjom rozwijać się i realizować cele związane z komputerem.

Po dokonaniu oceny potrzeb podmiotów komputerowych, wymyślili, jak używać sprzętu, oprogramowania i personelu, aby je wypełnić.

Specjalista ds. Public Relations

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś znaleźć właściwe słowa, aby zrozumieć, co robią, wiesz, z jakimi specjalistami w dziedzinie public relations spotykają się każdego dnia. Ta praca polega na wykorzystaniu kreatywności, silnych umiejętności komunikacyjnych i dobrego osądu, aby przekazać informacje do łonowości.

Specjaliści od public relations nie tylko wiedzą, jak dobrze pisać, ale muszą także wiedzieć, jak używać właściwego języka, aby wywołać reakcję, której chcą od swoich odbiorców.

Menadżer marketingu

Menedżerowie marketingu opracowują strategie marketingowe firm, które obejmują podejmowanie decyzji o promowaniu i reklamowaniu produktów i usług. Ta część pracy wymaga dużej kreatywności. Menadżerowie marketingu również potrzebują silnych umiejętności komunikacyjnych, analitycznych, decyzyjnych i organizacyjnych.

Fotograf

Rejestrowanie zdarzeń i opowiadanie historii za pomocą obrazów wymaga znacznie więcej niż umiejętności korzystania z aparatu. Fotografowie potrzebują talentu artystycznego, który pozwala im efektywnie wykorzystywać światło, kolor i cienie. Prace poprodukcyjne polegające na manipulowaniu obrazami za pomocą oprogramowania do edycji zdjęć również wymagają umiejętności artystycznych.

Programista

Z pewnością twórcy oprogramowania są geniuszami informatyki, ale są także niezwykle kreatywni. Gdyby tak nie było, jak mogliby dowiedzieć się, jak sprawić, aby nasze komputery, tablety, smartfony i czytniki elektroniczne robiły rzeczy, które są dla nas tak niezbędne. Jak sama nazwa wskazuje, tworzą aplikacje i systemy operacyjne.

Biochemik i biofizyk

Biochemicy i biofizycy zajmują się badaniem żywych organizmów i ich związku ze środowiskiem.

Wielu to naukowcy, którzy przeprowadzają eksperymenty. Wymyślanie tematów do badań wymaga nie tylko wiedzy naukowej, ale także kreatywności.

Szef kuchni lub szef kuchni

Szefowie kuchni i kucharze główni to artyści, których medium jest raczej jedzenie niż farba, glina czy marmur. Opracowują przepisy i tworzą menu. Podejmują decyzje dotyczące nie tylko tego, jak smakuje jedzenie, ale także jak będzie wyglądał. Oprócz kreatywności kucharze i kucharze muszą mieć dobre umiejętności komunikacyjne i czasowe.

Nauczyciel

Nauczyciele pomagają uczniom uczyć się i stosować koncepcje w różnych przedmiotach. Możliwość dotarcia do wszystkich uczniów, z których każdy ma inny styl i umiejętności, wymaga dużej kreatywności. Trudno wyobrazić sobie wiele zadań wymagających więcej. Aby odnieść sukces jako nauczyciel, trzeba być cierpliwym i zaradnym oraz mieć doskonałe umiejętności komunikacyjne.

Kosmetolog, fryzjerzy i pokrewni robotnicy

Kosmetolodzy, fryzjerzy, fryzjerzy, technicy paznokci i specjaliści od pielęgnacji skóry poprawiają wygląd fizyczny swoich klientów, pielęgnując ich włosy i potrzeby pielęgnacyjne. Cią, układają i farbują włosy; Nakładać makijaż; i manicure paznokcie. Wykorzystują swoje zdolności twórcze do większości aspektów swojej pracy. Kosmetolodzy, fryzjerzy i osoby w pokrewnych dziedzinach muszą również mieć doskonałą obsługę klienta, zarządzanie czasem i umiejętności słuchania.