Kariera w branży sportowej

Włączanie i wyłączanie pola

Jaki jest twój ulubiony sport?. David Freund / Photodisc

Wielu młodych sportowców - tych, którzy grają w piłkę nożną, koszykówkę, piłkę nożną, baseball i inne sportowe marzenia o zawodowej karierze pewnego dnia. Jednak tylko nieliczni trafią do profesjonalistów. I z tych, którzy robią, te kariery są często krótkotrwałe z powodu urazów lub innych problemów kończących karierę. Czy to oznacza, że ​​marzenie o karierze sportowej to strata czasu? Ani trochę. Jeśli nie możesz być na boisku (lub sądzie), a może coś z tego zrobić?

Istnieje wiele karier, które wykorzystują wiedzę i umiejętności sportowców.

Na przykład możesz zostać trenerem . Cóż za wspaniały sposób na wykorzystanie swojego doświadczenia w grze, którą lubisz! Większość zadań na poziomie podstawowym wymaga doświadczenia w sporcie, który chcesz trenować, a także wyczerpującej wiedzy na temat gry. Wyobraź sobie wpływ, jaki możesz mieć na młodych graczy. Jeśli chcesz pracować w szkole, być może będziesz musiał uzyskać certyfikat. Wymagania różnią się w zależności od stanu.

Ktoś, kto jest zainteresowany karierą w służbie zdrowia, może stać się sportowcem . Pracownicy w tym zawodzie leczą urazy sportowców. Ponieważ zapewniają leczenie w nagłych wypadkach, muszą uczestniczyć w wydarzeniach sportowych. Aby zostać trenerem sportowym, trzeba mieć tytuł licencjata, ale wiele osób, które pracują w tym zawodzie, ma tytuł magistra.

Jako sportowiec wiesz, jak pozostać w doskonałej formie. Może podnosisz ciężary lub uprawiasz aerobik.

Naucz innych, co wiesz, stając się trenerem fitness . Będziesz mógł pracować z osobami lub grupami, zapewniając zarówno instruktaż jak i motywację. Choć nie potrzebujesz wykształcenia wyższego, aby być trenerem fitness , wielu pracodawców woli zatrudniać pracowników, którzy mają pracownika lub tytuł licencjata w dziedzinie zdrowia lub fitness.

Czy lubisz rozmawiać lub pisać o wydarzeniach sportowych? A może chcesz zostać reporterem sportowym? Będziesz mógł oglądać wydarzenia sportowe i przeprowadzać wywiady z profesjonalnymi sportowcami i trenerami. Następnie będziesz relacjonować historie zarówno w gazetach, na stronach internetowych, jak i podczas transmisji telewizyjnych lub radiowych. Prawdopodobnie będziesz musiał zdobyć tytuł licencjata w dziennikarstwie lub komunikacji .

Jeśli lubisz rozmawiać o sporcie, inną karierą do rozważenia jest spiker sportowy. Istnieją dwa rodzaje spikerów sportowych: publiczni spikerowie i rozgłaszający. Publiczni komentatorzy komunikują się z uczestnikami w grze, informują ich o początkowym składzie, ogłaszają graczy wchodzących na boisko lub sądy i zapewniając grę w trakcie gry. Nadawcy z transmisją sportową oferują komentarze i uczestników rozmów oraz innych gości. Jeśli chcesz zostać komentatorem sportowym , musisz zdobyć tytuł licencjata, ale spikerowie z adresami publicznymi potrzebują tylko dyplomu ukończenia szkoły średniej.

Zasoby

Stowarzyszenia i organizacje

Publikacje / zasoby poszukiwania pracy

Poniższe zasoby dostarczają aktualności branżowe i oferty pracy. Niektóre pozwalają pisać swoje CV. Nie oznacza to poparcia żadnej z tych usług, z których część pobiera opłatę.

Więcej informacji od ekspertów