Jak uniknąć oszustw związanych z wprowadzaniem do obrotu na poziomie wprowadzania

Biorąc pod uwagę, że w dzisiejszych czasach liczba stanowisk związanych ze sportem i rozrywką na poziomie podstawowym jest obecnie podana na tablicach ogłoszeń, można by pomyśleć, że albo studenci zainteresowani sportowym i rozrywkowym marketingiem są za mało, albo cała nasza gospodarka opiera się na zajęciach rekreacyjnych.

Wskazówki dotyczące unikania oszustw związanych z wprowadzaniem do obrotu

Mam nadzieję, że wiesz, że oba te wyjaśnienia są niedorzeczne, więc co daje?

Prawdziwa historia jest taka, że ​​prawdziwe zawody w marketingu sportowym i rozrywkowym są niezwykle trudne i bardzo wymagające. Większość ogłoszeń o pracy, które znajdziesz w tych dziedzinach, są publikowane przez firmy, które używają bardzo luźnej interpretacji terminów "marketing sportowy" i "marketing rozrywkowy", aby przyciągnąć wzrok osób za uszu studentów.

Kiedy myślę o marketingu sportowym lub rozrywkowym, myślę o pracy nad sponsoringiem korporacyjnym wydarzeń lub ofertami poparcia. Nie myślę o tym, żeby od drzwi do drzwi sprzedawać książki z kuponami za dolara z hot doga w grze Dodgersów.

Jak działają oszustwa

*** NATYCHMIASTOWE WYNAJMOWANIE *** Praca z PRO Sports! Będziemy szkolić!
POTRZEBNY POTRZEBNY TALENT - Marketing na poziomie wejścia
Rozpocznij karierę w marketingu sportowym i rozrywkowym !!!

Kto nie byłby podekscytowany i nie klika ofert pracy z takimi tytułami? Po raz pierwszy spotkałem się z tymi oszustwami, gdy szukałem pracy po ukończeniu college'u.

Miałem nadzieję, że są to naprawdę chwytliwe nagłówki, ale szybko zrozumiałem, że nie są to prawdziwe zajęcia.

Prawie zapomniałem o tych oszustwach, dopóki mój młodszy brat nie poprosił mnie o pomoc w znalezieniu stażu. Był nowicjuszem, więc zrozumiałe było, że czekał zbyt długo, by rozpocząć poszukiwania w stażu.

Powiedział mi, że natknął się na naprawdę świetnie wyglądający post na staż i że zarówno on, jak i jego przyjaciel (także nowicjusz) wylądowali już w wywiadzie telefonicznym na podstawie samych CV.

To był znak ostrzegawczy numer jeden. Dwóch pierwszaków, którzy szukają staży w maju, dostaje wywiady. Jest to możliwe, ale niezwykłe. Zrobiłem trochę badań dla brata mojego przyjaciela i szybko zdałem sobie sprawę, że każdy trafia do drugiej rundy wywiadu. Jeśli wyślesz CV, udzielą ci wywiadu. Jeśli możesz odebrać telefon na rozmowę telefoniczną , wylądujesz w osobistym wywiadzie i właśnie wtedy zaczyna się zabawa.

Proces wywiadu

Prawdopodobnie pojawi się twój osobisty wywiad w niedzielnym najlepszym wydaniu . Jest duża szansa, że ​​będzie to twój pierwszy rozmowę o pracę. Będziesz nerwowy, ale podekscytowany. Wtedy zrozumiesz, że to wcale nie jest rozmowa kwalifikacyjna. Będziesz musiał wsiąść do samochodu z obecnym pracownikiem (zwykle samochód nie wygląda na pasujący do drogi), a będziesz jechał do okolicy, która może być nawet w odległości kilku godzin jazdy samochodem.

Twój "ankieter" powie ci, abyś przeszedł jedną stronę ulicy, podczas gdy on przejmie drugą stronę, a ty zaczniesz sprzedawać kupony od drzwi do drzwi.

Kupony często mają coś wspólnego z głównymi drużynami sportowymi lub lokalami rozrywkowymi. Dlatego reklamują swoje prace ze słowami "marketing sportowy i rozrywkowy".

Jeśli poprosisz o zabranie z powrotem do biura, będziesz mieć mieszaną szansę na faktyczną zgodę na powrót do biura. Jeśli przejdziesz przez "wywiad", możesz skończyć w niektórych przerażających sytuacjach. Pojawiły się doniesienia o "wywiadach" mających broń wymierzoną w nich i przebywającą wiele mil od domu.

Nie ma sensu poddawać się takiej sytuacji. Nawet jeśli twoi rodzice chcą, żebyś to pokazał, ponieważ jest to twój pierwszy wywiad, bądź stanowczy, powiedz nie, i poświęć swój czas, aby skorzystać z poszukiwania pracy lub stażu na poziomie podstawowym, które faktycznie pomogą ci osiągnąć twoje cele zawodowe.

Przekonałem brata mojego przyjaciela, żeby nie przeprowadzał wywiadu z daną firmą, a następnie ujawniłem tego rodzaju operacje w postach na moich stronach One Day, One Job i One Day, One Internship.

Od czasu opublikowania tych postów udało mi się ocalić dziesiątki ludzi przed znoszeniem " procesu zatrudniania " przez firmy stosujące te taktyki.

Czy to są naprawdę oszustwa?

Wiele osób twierdzi, że operacje takie jak te, które właśnie opisałem, nie są oszustwami. Jeśli zdefiniujesz oszustwo jako kogoś, kto bierze twoje pieniądze i nie daje ci tego, czego oczekiwałeś, wtedy te możliwości zatrudnienia nie są technicznymi oszustwami; jednak dają one wyobrażenie o tym, jak spędzasz czas i oferują zupełnie inne doświadczenie.

W najlepszym razie te firmy są nieuczciwe i marne. W najgorszym wypadku mogą narazić Twoje bezpieczeństwo na niebezpieczeństwo. Możesz zarabiać pieniądze w tych możliwościach i możesz szybko przejść do zarządzania, jeśli chcesz wyłudzić innych ludzi, którzy pracują dla ciebie podczas jednej z tych prac, ale nie są tym, za co są reklamowani w jakikolwiek sposób.

Czy ufasz głównym planszom pracy, aby chronić Cię przed takimi oszustwami? Nie powinieneś! Wiele dużych urzędów pracy pobiera pieniądze, aby umieszczać oferty pracy przez firmy, mimo że te firmy stosują podejrzane praktyki, aby oszukać nieświadomych studentów w stosowaniu i "przesłuchiwaniu" do swoich zadań. Kiedy szukasz pracy, musisz być ostrożny.

Teraz, gdy już wiesz, co się dzieje z tymi "zadaniami", oto kilka znaków ostrzegawczych, na które należy zwrócić uwagę podczas skanowania tablic ogłoszeń.

Jak sprawdzić pracę

W jaki sposób kandydaci mogą ominąć te miejsca pracy, nie tracąc realnych szans na rozpoczęcie kariery w marketingu? Jedną ze strategii jest wyszukiwanie firmowych stron internetowych w celu uzyskania bardziej szczegółowych opisów stanowisk, które czasami istnieją w Internecie.

Inną gwarancją, gdy skontaktuje się w celu przeprowadzenia rozmowy, jest zadawanie pytań dotyczących dokładnego charakteru obowiązków służbowych. Jeśli otrzymasz powiadomienie pocztą e-mail, poproś o krótką konsultację telefoniczną, aby dowiedzieć się więcej na temat pracy, zanim przejdziesz do formalnego wywiadu. Jeśli pracodawcy są powściągliwi, aby rozwinąć, wtedy czerwona flaga powinna pójść w głąb umysłu.

Pytania do zadania Zamawiającemu

Pytania, które należy zadać to:

Pracodawcy, którzy otrzymają wynagrodzenie wyłącznie za prowizję, mają niski poziom inwestycji w kandydatów i często mają drzwi obrotowe. Jeśli praca jest ukierunkowana na sprzedaż, zapytaj, jak generowane są potencjalne szanse i upewnij się, że czujesz się komfortowo z tym procesem. Niektóre z tych "marketingowych" zadań obejmują ciężkie, zimne rozmowy telefoniczne, sprzedaż od drzwi do drzwi i / lub pozyskiwanie rodziny i przyjaciół.

Wskazówki dotyczące unikania oszustw związanych z zatrudnianiem

  1. Uważnie przyglądaj się pracom w dziale sprzedaży, marketingu, marketingu sportowym lub marketingu rozrywkowym. Istnieje wiele legalnych miejsc pracy w tych dziedzinach, ale oszustwa zazwyczaj koncentrują się na tych obszarach.
  2. Jeśli proces rozmowy wydaje się trochę zbyt łatwy, może być powód, dla którego. Zacznij zadawać bezpośrednie pytania, aby dowiedzieć się, o co naprawdę chodzi w firmie i miejscach pracy.
  3. Po prostu odejdź, jeśli twój ankieter powie ci: "Musisz to zobaczyć, aby w to uwierzyć", gdy zapytasz, co robisz w pracy.
  4. Skorzystaj z możliwości Google jako narzędzia do wyszukiwania ofert pracy, aby badać firmy , o których myślisz.