Ustawienia dla wznowienia marginesów

Standardowe wytyczne formatowania dla marginesów wznowienia

Małe rzeczy robią wielką różnicę, gdy robisz życiorys. Wybory dotyczące formatowania wpływają na ogólne wrażenie, jakie twoja aplikacja wywiera na menedżerze ds. Rekrutacji. Wybór i rozmiar czcionki , problemy z rozstawem, a nawet ustawienia marginesów mogą zmienić sposób, w jaki twoje CV jest odbierane.

Podczas formatowania CV należy stosować standardowe wytyczne dotyczące marginesu resume . W ten sposób Twoje CV będzie wyglądać profesjonalnie i będzie poprawnie ułożone na stronie.

Jakie są standardowe wytyczne dotyczące marginesów? Czytaj dalej, aby uzyskać wszystkie potrzebne informacje na temat marginesów, wyrównania tekstu i redukcji marginesów, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni.

Standardowe marginesy wznowienia

Wznowienie marginesów powinno wynosić około 1 cala ze wszystkich stron. Możesz zmniejszyć marginesy, jeśli potrzebujesz więcej miejsca, ale nie zmniejszaj ich o ½ cala. Jeśli marginesy są zbyt małe, Twoje CV będzie wyglądało na zbyt zajęte.

Dlaczego ktoś miałby pokusę, by zmniejszyć marginesy z mniejszej niż ½ cala ze wszystkich stron? Aby dopasować wszystkie swoje informacje na jednej stronie. Na szczęście większość ekspertów w dziedzinie kariery zgadza się teraz, że można wycofać starą zasadę, że wznowienie powinno być przechowywane tylko na jednej stronie. Choć w twoim najlepszym interesie jest utrzymanie twojego CV żwawo i do rzeczy, jeśli słusznie potrzebujesz więcej niż jednej strony, aby pochwalić się swoimi osiągnięciami, śmiało.

Najważniejsze jest to, że Twoje CV zawiera tylko te informacje, które są istotne dla ogłoszenia o pracy i które mogą przyciągnąć uwagę menedżera ds. Zatrudnienia.

Majstrowanie z marginesami, aby dopasować więcej informacji w mniejszej przestrzeni, nie spełni tych celów.

Wznów wyrównanie tekstu

Powinieneś również wyrównać tekst w lewo (zamiast wyśrodkować tekst); w ten sposób większość dokumentów jest wyrównana, dzięki czemu Twoje CV będzie łatwiejsze do odczytania.

Zazwyczaj lewa strona życiorysu zawiera najważniejsze informacje, takie jak poprzednie pracodawcy, tytuły prac i osiągnięcia i / lub obowiązki.

Życiorysy często zawierają dodatkowe informacje po prawej stronie, takie jak daty i / lub miejsca pracy. To tworzy wizualnie zrównoważone CV.

Reguły dla twórczych CV

Myślisz o wymieszaniu go na następny projekt CV? Pomyśl dwa razy. Badania wykazały, że 70 procent pracodawców preferuje standardowe życiorysy, nawet na kreatywne prace . Podczas gdy życiorysy życiorysów lub życiorysy wideo mogą przyciągać uwagę mediów, mogą nie dać ci wywiadu, którego szukasz.

Dlaczego? Po części dlatego, że większość ludzi nie jest wykwalifikowanymi grafikami / artystami multimedialnymi, oprócz wielu innych umiejętności zawodowych. To jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać, nawet przy dostępnej dziś technologii, aby stworzyć twórcze CV, które skutecznie komunikuje Twoją wiadomość. Częściej dzwonki i gwizdki po prostu umniejszają twoje kwalifikacje.

Poza tym zatrudniający menedżerów są zajęci. Zwłaszcza podczas procesu selekcji , gdy rekrutacja menedżerów do kadry kierowniczej nie spełnia podstawowych wymagań, prawdopodobnie spędzą oni tylko kilka sekund na każdym wznowieniu, zanim przejdą dalej. Zbyt ciężko pracują i prawdopodobnie przejdą do kolejnego CV kandydata. (Zawsze jest też szansa, że ​​niektóre z twoich estetycznych wyborów w twoim twórczym życiorysie pocierają recenzenta w niewłaściwy sposób, ze względu na osobisty gust.

Nie chcesz przegapić okazji, po prostu dlatego, że kochasz kolor pomarańczowy, a menedżer ds. Zatrudnienia jest bardziej neutralnym podniebieniem).

Wreszcie, kreatywne CV mają jedną wielką wadę: są trudne do odczytania przez roboty . Jeśli przesyłasz swoją aplikację przez proces online, prawie zawsze lepiej jest trzymać się tradycyjnego formatu CV i dokumentu Word lub PDF.

Jak dostosować ustawienia marginesów strony w Microsoft Word

Oto, jak dostosować marginesy w programie Word:

Jak dostosować ustawienia Marginesów strony w Dokumentach Google

Oto, jak dostosować marginesy w Dokumentach Google:

Więcej porad dotyczących resume