Czy powinieneś zamieścić swój adres na swoim CV?

Czy powinieneś umieścić swój fizyczny adres domowy na swoim CV, czy lepiej go nie uwzględniać? Istnieją różne perspektywy na dostarczanie szczegółowych informacji kontaktowych potencjalnym pracodawcom, a odpowiedź brzmi, że "to zależy". To, co spisujesz w swoim CV jako adres, zależy od rodzaju pracodawcy, stanowiska, miejsca zamieszkania i jeśli planujesz w ruchu, twoje obawy o prywatność i sposób ubiegania się o pracę.

Kiedy powinieneś (i nie powinien) dołączyć adres do CV

Niektóre firmy nie uznają kandydatów, którzy nie podadzą adresu, lub mogą się zastanawiać, co próbujesz ukryć, ponieważ tradycyjne CV zazwyczaj podaje twój adres domowy. Pracodawca może poszukiwać kandydatów mieszkających na określonym obszarze geograficznym; jeśli tak, nie chcą kopać, aby dowiedzieć się, gdzie mieszkasz.

Wnioskodawcy mogą jednak martwić się o prywatność lub o to, czy nie skontaktują się z nimi na rozmowę, jeśli nie mieszkają wystarczająco blisko firmy, która zatrudnia. Istnieją również obawy związane z oszustwami i osobami, którym można bezpiecznie udostępniać swoje dane osobowe podczas poszukiwania pracy.

Jak powinieneś wymienić swoje dane kontaktowe w swoim CV? Najlepszym sposobem określenia, kiedy powinieneś podać swój adres fizyczny w swoim CV - i kiedy go powinieneś - jest decyzja w sprawie każdego przypadku z osobna, gdy starasz się o pracę.

Prywatne problemy

Prywatność jest zawsze ważna, gdy przesyłasz dane osobowe przez e-mail lub online. Istnieje jednak wiele różnych sposobów kradzieży tożsamości, a Twoje CV nie znajduje się na szczycie listy. W rzeczywistości twoja fizyczna skrzynka pocztowa może stanowić powód do niepokoju, a kradzieży tożsamości krąży wiele innych sposobów.

Najczęstsze skargi dotyczące kradzieży tożsamości obejmują oszustwa związane z rządem / świadczeniami, oszustwa związane z kartami kredytowymi, oszustwa związane z telefonem i narzędziem oraz oszustwa związane z bankiem - nie można wznowić oszustwa.

To nie znaczy, że nie jest to problemem. Nawet jeśli czujesz się komfortowo, w tym adres zamieszkania w swoim CV, nigdy nie podawaj informacji identyfikujących, takich jak numer ubezpieczenia społecznego, numer prawa jazdy, wiek, data urodzenia, stan cywilny lub inne dane osobowe. Żadna z tych informacji nie jest istotna przy zatrudnianiu, a na pewno nie chcesz ustawić się na oszustwo, udostępniając zbyt wiele informacji o sobie.

Pamiętaj jednak, że istnieją dwa wyjątki od tego:

  1. Jeśli przesyłasz CV do wielu krajów w Europie lub na Bliskim Wschodzie, informacje takie jak data urodzenia i stan cywilny są często wymagane, aby wniosek mógł zostać rozpatrzony.
  2. Osoby ubiegające się o pracę federalną są zobowiązane do podania czterech ostatnich cyfr numeru ubezpieczenia społecznego w swoich życiorysach.

Najlepszym sposobem, aby zapewnić sobie prywatność, najlepiej, jak potrafisz, jest bycie pilnym o to, komu udostępniasz swoje CV. Zajmie to trochę więcej czasu, ale jeśli chcesz się upewnić, że praca, o którą się ubiegasz, nie jest oszustwem, a firma jest zgodna z prawem, nie musisz się martwić.

Zasadniczo podejmuj również środki ostrożności, aby uchronić się przed kradzieżą tożsamości.

Dojazdy do pracy

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, pracodawcy mogą martwić się o dojazd do pracy. Jeśli starasz się o pracę w dużym mieście, firma może preferować kandydatów, którzy mogą dostać się do pracy szybko i łatwo bez długich dojazdów.

Ten sam scenariusz dotyczy zdalnych lokalizacji. Jeśli praca jest w małym miasteczku na pustkowiu, menedżer ds. Zatrudnienia może chcieć kandydatów, którzy nie mają długiej jazdy do pracy. Jeśli nie podasz adresu, pracodawca nie będzie miał pojęcia, czy dojedzie do pracy, czy nie.

Kiedy się przemieszczasz

Kiedy przenosisz się do pracy jako kandydat spoza miasta, ważne jest, aby zrobić wszystko, aby Twoje CV zostało zauważone. Jeśli nie podasz swojego adresu fizycznego, ale historia zatrudnienia pokazuje, że wszystkie zajmowane przez ciebie stanowiska znajdują się setki mil od firmy wynajmującej, pracodawca prawdopodobnie zgadnie, że coś jest nie tak.

Jeśli nie masz adresu, którego możesz użyć w nowej lokalizacji, lepszym rozwiązaniem może być wzmianka o tym, że przenosisz się w swoim liście motywacyjnym . Inną opcją jest włączenie "przeniesienia" jako części adresu. Na przykład " Przeprowadzka do Tampa na Florydzie " zamiast adresu domowego w innym stanie.

Wymagane w porównaniu do informacji opcjonalnych

Jeśli ubiegasz się o pracę w rządzie federalnym, Twój adres zamieszkania to wymagane informacje. Wiele innych zadań rządowych i służby cywilnej również wymaga stałego adresu.

W przypadku zadań, w przypadku których wymagana jest rezydentność lokalna, adres będzie oczekiwany w Twoim CV. Niektórzy pracodawcy mogą określić, gdzie chcą, aby wnioskodawcy żyli, gdy wysyłają pracę. Na przykład: "Musi mieszkać w rejonie Metro w Nowym Jorku" lub "Musi mieszkać w Północnej Karolinie". Jeśli ogłoszenie o pracy określa lokalizację, ułatwisz rekruterowi nauczenie się, gdzie mieszkasz, uwzględniając adres w twoim CV.

Niektóre oferty pracy określają, że będą brane pod uwagę tylko kandydaci, którzy dostarczyli CV i list motywacyjny. Jeśli w twoim CV brakuje informacji (takich jak twój adres), które menedżer ds. Rekrutacji spodziewa się zobaczyć , możesz zostać wyeliminowany z rywalizacji o pracę, zanim jeszcze zdążysz porozmawiać.

Gdzie i jak się starasz o pracę

Gdzie i jak możesz się ubiegać może również coś zmienić. Jeśli przesyłasz e-mailem CV z losową ofertą pracy na Craigslist, która zawiera na przykład osobisty, a nie profesjonalny adres e-mail, powinieneś zachować ostrożność, dodając adres. Dotyczy to szczególnie przypadku, gdy reklama nie zawiera nazwy firmy lub organizacji zatrudniającej. Jest kilka ważnych czerwonych flag, na które należy zwrócić uwagę, gdy szukasz pracy na Craigslist .

Gdy aplikujesz bezpośrednio do menedżera ds. Zatrudnienia, na stronie firmy lub przesyłając swoje CV do połączenia w firmie, podaj swój adres e-mail. Jeśli nie masz pewności, dowiedz się więcej o firmie i pracy oraz jak uniknąć oszustw, zanim zdecydujesz się złożyć wniosek.

Jeśli znalazłeś otwór na tablicy ogłoszeń, sprawdź, czy praca znajduje się na stronie internetowej firmy. Jeśli tak, zgłoś się bezpośrednio na stronie firmy . W ten sposób Twoje CV nie będzie kierowane przez zewnętrzną tablicę ogłoszeń i trafi bezpośrednio do systemu śledzenia kandydatów firmy .

Gdy praca lub firma brzmi podejrzanie, wyszukaj nazwę firmy wraz z określeniem "oszustwo", "oszustwo" i "zdzierstwo", aby sprawdzić, czy ktoś narzekał na organizację. Sprawdź recenzje firmy Glassdoor, aby poznać zalety i wady firmy od osób, które tam pracowały.

Opcje, w których nie chcesz używać swojego adresu

Co powinieneś umieścić na swoim CV, jeśli nie chcesz podawać swojego adresu fizycznego? Istnieje kilka alternatyw, z których możesz skorzystać:

Pomaganie sobie w znalezieniu zatrudnienia

Podczas podejmowania decyzji o tym, co należy uwzględnić w swoim CV - niezależnie od tego, czy jest to adres, niektóre z prac, nad którymi pracowałeś w przeszłości, czy też informacje, które mogą być uznane za nieistotne - ważne jest, aby pamiętać, że Twój cel w pisanie CV jest zatrudnienie. Chcesz, aby pracodawca jak najłatwiej zdecydował się zaplanować rozmowę i ostatecznie zaoferował ci pracę.

Skup się na wyróżnianiu najważniejszych atrybutów dla każdej pracy, o którą się ubiegasz, poświęcając czas na dopasowanie twoich kwalifikacji do pozycji i dostosowując swoje CV, aby minął systemy kontroli i został zauważony przez rekruterów .

Przeczytaj więcej: Jak uniknąć kradzieży tożsamości podczas poszukiwania pracy Co uwzględnić w CV