Jak zdobyć swoje CV Zauważone przez pracodawców

21 Krótkich porad, aby Twoje CV wyróżnić się z tłumu

Może być wyzwaniem, aby twoje CV zostało zauważone przez pracodawców, ale istnieją sposoby na jego ulepszenie i przeniesienie poza systemy śledzenia kandydatów (ATS), które pracodawcy używają do przesiewania wniosków o pracę. Jest też kilka prostych zmian, które możesz zrobić, aby wyróżnić się z tłumu życiorysów, gdy prawdziwa osoba je recenzuje.

Te szybkie i łatwe do zrobienia wskazówki pomogą ci uzyskać CV poza systemami screeningu i zostaną zauważone przez rekruterów.

Oto jak zaktualizować CV w ciągu kilku minut.

Jak zdobyć swoje CV Zauważone przez pracodawców

1. Zachowaj to proste. Nudne działa, jeśli chodzi o większość życiorysów. Prosty format jest łatwiejszy w przeglądaniu ATS i łatwiejszy do odczytania przez rekruterów. Zachowaj fantazyjne formatowanie swojego portfolio, jeśli pracujesz w dziedzinie projektowania. Zapoznaj się z tymi wytycznymi dotyczącymi formatowania CV, aby rozpocząć.

2. Użyj podstawowej czcionki. Najlepszą czcionką do użycia jest prosta czcionka, taka jak Times New Roman, Arial lub Calibri. Upewnij się, że rozmiar czcionki jest czytelny - najlepiej 10 do 12 punktów. Użyj pogrubienia i kursywy, aby wyróżnić tytuły pracodawców i pracodawców.

3. Użyj pocisków. Mniej znaczy więcej, jeśli chodzi o słowa na życiorysie. Używaj krótkich zdań ukierunkowanych na działanie, które opisują Twoją rolę u każdego pracodawcy. Oto lista najlepszych słów, które należy uwzględnić (i zostawić) swoje CV .

4. Upewnij się, że spełniasz kwalifikacje. Kwalifikacje do wzięcia pod uwagę są zwykle umieszczane na dole reklamy.

Upewnij się, że masz przynajmniej minimalne wymagane kwalifikacje, które należy wziąć pod uwagę. W przeciwnym razie tracisz czas dla wszystkich, włącznie z własnym. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby rozszyfrować ogłoszenie o pracę .

5. Dostosuj swoje CV. Nie wysyłaj tego samego ogólnego CV dla każdego zadania. Poświęć czas na dostosowanie go, włączając kwalifikacje i umiejętności, których poszukuje firma (patrz poniżej), aby pracodawca wiedział, że masz odpowiednie rzeczy.

Oprócz pisania CV, które pasuje do zadania, poświęć kilka minut, aby zaktualizować opisy zadań, aby uzyskać jak najlepsze wrażenie .

6. Skoncentruj się na swoich osiągnięciach. Pracodawca chce wiedzieć, co osiągnąłeś, a nie tylko to, co zrobiłeś. Skoncentruj swoje CV na tym, co osiągnąłeś w każdej pracy, a nie na obowiązkach służbowych. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby uwzględnić osiągnięcia w CV .

7. Uwzględnij swoje najbardziej odpowiednie umiejętności. System kontroli stosowany przez pracodawców dopasowuje twoje CV do wyznaczonego zestawu kwalifikacji. Dodaj słowa kluczowe do CV, które pasują do umiejętności specyficznych dla stanowiska, których poszukuje pracodawca. Możesz znaleźć umiejętności i cechy, których poszukuje pracodawca w ogłoszeniu o pracę.

8. Dodaj sekcję umiejętności. Dodanie sekcji umiejętności do CV jest kolejnym dobrym sposobem, aby pokazać, że masz kwalifikacje. Oto, co należy dodać plus przykłady .

9. Upewnij się, że twoje CV pasuje do ogłoszenia o pracę. Im bardziej Twój życiorys jest powiązany z kwalifikacjami zawodowymi, tym większa szansa na wybranie kandydata na rozmowę kwalifikacyjną. Sporządź listę kwalifikacji, których chce pracodawca, a następnie pamiętaj o dołączeniu jak największej liczby osób do swojego CV. Zapoznaj się z tymi poradami, aby dopasować swoje kwalifikacje do opisu stanowiska, aby łatwo dopasować je do swoich potrzeb .

10. Pierwsze zatrudnienie to gra liczbowa. Pracodawcy lubią widzieć wymierne osiągnięcia w życiorysach. Podaj liczby, gdzie to możliwe, i używaj liczb, a nie słów podczas ich wystawiania. Na przykład napisz 30%, a nie 30%. Oto, jak dołączyć liczby do CV .

11. Pozbądź się starych miejsc pracy. Nie musisz uwzględniać całego doświadczenia zawodowego w swoim CV. Jeśli masz długą historię pracy, ostatnie 10-15 lat to dużo . Może być wymagane wymienienie ich wszystkich w aplikacjach o pracę, ale Twoje CV jest streszczeniem historii zatrudnienia, a nie historii życia.

12. Pozbądź się mniej istotnych informacji. Twoje CV jest profesjonalne, nie osobiste. Nie powinieneś podawać informacji o swoim życiu osobistym, rodzinie lub hobby ani o czymkolwiek innym, niezwiązanym z pracą.

13. Dodaj informacje. Jeśli Twoje CV jest niewielkie na podstawie płatnego, pełnoetatowego doświadczenia zawodowego, które kwalifikuje Cię do pracy, możesz dodać staże, pracę w niepełnym wymiarze godzin i pracować jako wolontariusz.

14. Przesuń sekcję Edukacja na sam dół. Skoncentruj się na swoim doświadczeniu zawodowym (zazwyczaj w odwrotnej kolejności chronologicznej ), a następnie umieść swoje wykształcenie i inne informacje na dole CV. Nie musisz brać udziału w liceum lub GPA, jeśli minęło trochę czasu od ukończenia szkoły średniej. Oto, kiedy zdjąć GPA z CV .

15. Dodaj nagłówek lub profil. Krótki, przyciągający uwagę nagłówek lub profil to świetny sposób na przyciągnięcie uwagi czytelnika. Upewnij się, że koncentruje się na tym, co możesz zaoferować pracodawcy, a nie na tym, czego chcesz od pracy. Oto informacje na temat włączenia profilu zamiast celu w życiorysie .

16. Dopasuj swoje CV do LinkedIn. Dobrze jest umieścić adres URL swojego profilu LinkedIn w swoim CV. Jest jeszcze lepiej, jeśli spersonalizujesz swój URL w LinkedIn , więc zawiera on Twoje imię i nazwisko. Poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że twoje CV pasuje do twojego profilu na LinkedIn, ponieważ pracodawcy sprawdzą.

17. Sprawdź, czy nie ma literówek. Wznowienie błędów ma znaczenie i nie myśl, że błąd ortograficzny lub gramatyczny nie zostanie wykryty. Niestety błąd zostanie natychmiast wyskoczył ze strony i został zauważony. Grammarly to wspaniałe narzędzie, dzięki któremu Twoje CV i listy motywacyjne są idealne.

18. Nadaj mu rozpoznawalną nazwę. Nie wywołuj swojego CV "wznów" - poświęć sekundę lub dwie, aby spersonalizować nazwę pliku do FirstLastNameResume.doc - w ten sposób jest to wyraźnie rozpoznawalne jako twoje CV dla rekruterów i menedżerów rekrutujących.

19. Zapisz jako plik PDF. Jeśli zapiszesz swoje CV w formacie PDF, nie musisz się martwić o formatowanie funky lub rekruter, widząc zniekształcony bałagan. Jeśli pracodawca nie wymaga innego formatu, wyślij plik PDF, aby czytelnicy mogli obejrzeć Twoje CV dokładnie tak, jak chcesz. Oto 11 darmowych narzędzi, których możesz użyć do konwersji swojego CV do pliku PDF.

20. Dodaj list motywacyjny. List motywacyjny , nawet jeśli nie jest wymagany, jest najlepszym sposobem na podkreślenie konkretnych kwalifikacji, które posiadasz na danym stanowisku. Możesz użyć listu motywacyjnego, aby skoncentrować się na doświadczeniu, które najlepiej pasuje do Twojej pracy. Oto jak napisać list motywacyjny do CV.

21. Użyj połączenia. Dostarczenie CV do rąk właściwej osoby może pomóc w uzyskaniu wywiadu. Twoim celem jest, aby Twoje CV zostało przeczytane, a znajomość kogoś, kto może w tym pomóc, znacząco wpłynie na wynik Twojej aplikacji. Odesłania są głównym źródłem nowych pracowników, a oto jak je zdobyć .

Powiązane artykuły: 17 krótkich wskazówek, jak uzyskać list motywacyjny