12 znaków ostrzegawczych złej firmy SEO

Jak uniknąć typowych oszustw SEO, w tym bezpłatnych prób

GraphicStock

Każdy może pisać metadane i "optymalizować" stronę internetową. Rozumiem przez to, że z technicznego punktu widzenia wprowadzanie metadanych do kodu strony internetowej nie wymaga dużych umiejętności programistycznych. W rzeczywistości wiele programów internetowych monituje o tagi meta i po prostu wpisujesz słowa, które chcesz, a program tworzy i wstawia kod dla ciebie.

Jednak tworzenie wartościowych metadanych i optymalizacja strony internetowej wymaga pewnych unikalnych umiejętności pisania i rozległej wiedzy na temat działania robotów.

Pomyśl o tym w ten sposób, każdy może napisać hasło reklamowe, ale nie wszystkie slogany reklamowe pomogą sprzedać produkt.

SEO (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek) to coś więcej niż nazywanie stron i tworzenie fraz kluczowych. Jest to narzędzie niezbędne do komunikacji z robotami i pomaga zmusić użytkowników do kliknięcia w witrynie.

Jeśli rozważasz zatrudnienie kogoś, kto zoptymalizuje twoją stronę, pamiętaj o tym, co właśnie powiedziałem: umiejętności techniczne potrzebne do wprowadzenia meta informacji to poziom początkujący. Istnieją setki, jeśli nie tysiące osób oferujących usługi SEO, które nie mają prawdziwych umiejętności niezbędnych do SEO witryny. Jest to jeden z powodów, dla których wiele firm marketingowych podejmuje teraz pracę i pobiera hurtowe stawki od klientów, a następnie zamienia i zleca pracę za granicą za pieniądze w dolarach. Innymi słowy, obecnie istnieje wiele firm marketingowych, które po prostu działają jako pośrednicy - zabierają pieniądze, a następnie odwracają się i dają pracę komuś, kto pracuje za mniej.

Mechaniczne tworzenie metadanych jest łatwe, ale zrobienie tego dobrze wymaga doświadczenia, a jeśli znajdziesz firmę, która utrzymuje swoją pracę we własnym domu, najprawdopodobniej będziesz w lepszej sytuacji.

Czerwona flaga powinna iść w górę w każdej chwili, gdy firma SEO dokonuje pewnych roszczeń lub obietnic. Poniższa lista rzeczy do uniknięcia pomoże Ci wykryć złą firmę SEO i uniknąć oszustwa:

1. Bezpłatne usługi próbne

"Wypróbuj nasze usługi bezpłatnie przez 30 dni. Daj nam dostęp do Twojej witryny i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić!"

Nigdy, przenigdy (nie powiedziałem nigdy?) Podaj swoje hasło i informacje o dostępie każdemu, kto oferuje bezpłatne wersje próbne. Równie dobrze możesz dać im swoje kluczyki od samochodu i hasło do bankomatu.

2. W cenach lub cenach usług

Uważaj na witryny takie jak Elance, w których licytanci mają różne kształty i rozmiary. Ktoś, kogo cena nie jest zgodna z innymi, zazwyczaj nie zasługuje na zaufanie.

Niski koszt prawdopodobnie przyniesie ci niską jakość pracy i cenę, która wydaje się absurdalnie wysoka, cóż, prawdopodobnie tak. Firma o reputacji na tyle silnej, aby gwarantować wyższe opłaty, nie musi kupować firmy od Elance: otrzymują ją w oparciu o swoją reputację.

3. Obiecujemy, że Twoja strona zostanie zindeksowana w ciągu 48 godzin!

Każdy, kto obiecuje ci indeksowanie przez większą wyszukiwarkę bez wcześniejszego odwiedzania twojej witryny i analizowania jej, nie wykonuje dwóch trzecich pracy naprawdę dobrego profesjonalnego SEO - badań.

Jakość i ilość treści oraz sposób, w jaki twoja strona jest przygotowywana, to tylko dwa z wielu innych ważnych czynników w pozyskiwaniu dobrych ofert.

Doskonałe SEO zaczyna się od doskonałej strony internetowej . Jeśli twoja nie jest dobrze wykonana, znakomite SEO może Cię zindeksować, ale to nie znaczy, że pojawi się w wyszukiwarce słów kluczowych.

4. Gwarantujemy Page Rank X lub Top Ranking w X czasie

Nie rób interesów z nikim, kto obiecuje określoną pozycję strony lub ranking stron w krótkim czasie.

Ranking odbywa się okresowo przez Google, a nie codziennie, a nic, co możesz zrobić, przyspieszy ten proces. Uzyskanie strony w rankingu może zająć tygodnie lub miesiące, a ranking zależy również od rankingów w innych witrynach.

Twoja witryna zostanie porównana z innymi podobnymi witrynami w celu ustalenia trafności i popularności. (Nawiasem mówiąc, rankingi stron są dynamiczne i nie są przypisywane jeden raz i nigdy się nie zmieniają, zmieniają się, a strony o niskim rankingu wciąż mogą wyglądać wysoko w wynikach wyszukiwania, a strony o wysokim rankingu mogą w ogóle nie być wyświetlane).

Nie możemy tego wystarczająco mocno stwierdzić: SEO nie może być wykonane szybko, chyba że jest źle zrobione.

5. Zgłoszenia masowych wyszukiwarek

"Prześlemy Twoją witrynę do 1000 wyszukiwarek!" Widzisz to w prawie każdym roszczeniu SEO.

Wielka rzecz. To jest coś, za co po prostu nie warto płacić. Twoja strona nie będzie miała znaczenia w przypadku "tysiąca" wyszukiwarek na mikro-rynku , których niewielu używa w jakikolwiek sposób.

Prawdą jest, że dobrze wykonana strona nie musi być nawet przesyłana do głównych wyszukiwarek. W rzeczywistości Google, Yahoo, MSN, radzą, że częste lub nadmierne przesyłanie do wyszukiwarek cię skrzywdzi. Przesłanie witryny nie przyspieszy procesu ani nie zagwarantuje, że zostanie ono odebrane. Pomyśl o przesłaniu witryny jako wysyłającej wiadomość post-it do Google, aby trzymać się swojej ściany milionów "odwiedzanych" stron internetowych.

Poza tym jest tak wiele bezpłatnych usług online, aby jednym kliknięciem przesłać do wielu wyszukiwarek, możesz zrobić to sam za darmo w ciągu kilku sekund. (Ale zalecamy od tego!)

6. Setki (lub tysiące) linków do Twojej witryny

Wszelkie linki, które otrzymujesz z takich roszczeń, z większym prawdopodobieństwem zaszkodzą twojej witrynie niż jej pomóc. Budowanie linków zbyt szybko dla niewłaściwych stron jest uważane za SEO z czarnymi kapeluszami i może zaszkodzić wiarygodności twojej witryny w wyszukiwarkach. Jeśli Google zacznie budować linki za pomocą strategii czarnych, Twoja strona zostanie ukarana na czarnej liście.

Poświęcić czas na budowanie własnej jakości linków zwrotnych. Najlepszy sposób na uzyskanie linków jest prosty: oferuj treści merytoryczne (i ich dużo) oraz kontroluj, kto promuje Twoje produkty i usługi.

Kolejna wskazówka : nie umieszczaj linków niskiej jakości w swojej witrynie i unikaj wzajemnego łączenia. Roboty są inteligentne i wiedzą, kiedy próbujesz oszukać system!

7. Unikaj firm, które proszą o prawa autorskie do SEO i danych meta

Jeśli to możliwe, nie rób interesów z nikim, kto nalega na zachowanie praw autorskich do wszelkich metadanych, które tworzą, edytują lub analizują. Jeśli zachowują lub mają przypisane to prawo, mogą legalnie zabronić ci korzystania z niego lub całkowicie rozebrać witrynę.

Niestety, niektóre stany (w tym Kalifornia ) mają złe prawa autorskie, które powodują, że przeniesienie własności w umowach "Praca za wypożyczenie" jest nielegalne, chyba że twórca jest traktowany jak pracownik. Oznacza to, że może być konieczne wykupienie ubezpieczenia i innych ubezpieczeń umożliwiających otrzymanie praw autorskich. (Zadzwoń do departamentu ubezpieczeń swoich stanów i spytaj, czy w Twoim kraju istnieją jakieś przepisy dotyczące praw autorskich).

Ale nawet jeśli nie ma praw, które zabraniają praw autorskich (lub przypadają prawom autorskim do pracy za wypożyczeniem), jest to dość powszechna praktyka w branży, aby osoba / firma SEO prosiła o prawa autorskie do danych SEO, które utworzyła dla twojej witryny.

Na większości witryn internetowych metadane mogą być widoczne dla każdego. Nie wierz mi? Kliknij prawym przyciskiem myszy na tej stronie i wybierz "Wyświetl źródło strony". Tam jest - "tajne" metadane dla tej strony.

Same metadane nie zawierają żadnych "tajemnic handlowych". Jest to seria słów i opisów oraz innych rzeczy, które pomagają Twojej stronie wykonać. Twoje SEO powinno być w 100% unikalne dla Twojej witryny. Można przypuszczać, że nikt inny nie będzie w stanie zastosować go do swojej strony i uzyskać takie same wyniki. I nie możesz sprzedać własnych metadanych - nikt by tego nie kupił! Więc co jest do ochrony?

Jest zrozumiałe, że firma prosiłaby, abyś nie dzieliła się swoimi technikami z innymi i podpisała umowę o poufności dotyczącą pracy, którą wykonują dla ciebie. Ale jeśli podpiszesz umowę o świadczenie usług bez praw do produktu (SEO w twojej witrynie), możesz znaleźć się w poważnych tarapatach.

8. Firmy, które nie odpowiedzą na twoje pytania

Rozmawiana rozmowa nad twoją głową lub w dół do ciebie lub po prostu usłyszeć siebie mówić. Jeśli muszą udowodnić, że są inteligentni, pokazując, jak jesteś głupi, idź dalej.

Zadawaj pytania i wiele z nich. Przedstawiciel handlowy, który mówi tylko o tym, co może dla ciebie zrobić, zamiast spędzać czas na zadawaniu pytań dotyczących Twojej witryny, firmy, branży, celów i oczekiwań, jest zainteresowany tylko Twoimi pieniędzmi. Niemożliwe jest oferowanie wysokiej jakości usług SEO dowolnej stronie internetowej lub właścicielowi firmy, jeśli firma oferująca usługi marketingowe nie potrzebuje nawet czasu, aby zrozumieć, w jaki sposób firma jest sprzedawana.

Jeśli zadasz pytanie i uzyskasz zwrotną odpowiedź: "mamy nową technikę i jest to tajemnica handlowa", tak naprawdę mówią: "chcemy, żebyś myślał, że wiemy, co robimy - a my nie."

Wszystko, co chcesz wiedzieć o optymalizacji witryny, można już znaleźć w Internecie. To, za co naprawdę płacisz, nie jest tajemnicą handlową, ale doświadczeniem.

Dobry specjalista SEO zna "zasady" i "tajemnice handlowe", ale wie również, jak badać słowa kluczowe i składać je w najlepszy możliwy sposób. Jeśli twoja strona nie ma tylko kilku stron, każdy, kto twierdzi, że może pozycjonować twoją stronę w ciągu kilku dni, nie wykona dobrej roboty.

9. Opłaty ryczałtowe i niskie opłaty miesięczne w celu optymalizacji i promocji witryny

Skuteczna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek wymaga kogoś doświadczonego i kompetentnego, który cierpliwie wymaga oceny witryny, optymalizacji witryny i śledzenia strony, aby upewnić się, że praca przebiega prawidłowo. Jest to czasochłonne i wysokiej jakości praca SEO nie jest tania. Samo doradztwo SEO może kosztować setki dolarów na godzinę, aw niektórych przypadkach nawet 1000 $ na godzinę.

Stawki ryczałtowe i niskie koszty prawdopodobnie zapewnią ci niewiele. Analiza i optymalizacja witryny trwa wiele godzin. Dobra firma marketingowa w wyszukiwarkach przeczyta zawartość Twojej witryny, zapozna się z Twoją branżą i konkurencją, zanim jeszcze zrobi ofertę cenową lub inną propozycję.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na to, co naprawdę kosztuje zatrudnienie profesjonalnego eksperta od SEO, zainwestuj w kilka książek marketingowych i naucz się, jak to zrobić - prawdopodobnie wykonasz lepiej swoją własną pracę niż tania, nocna firma SEO.

10. "Znamy kogoś w środku"

Zła firma SEO obiecała kiedyś lepsze pozycjonowanie i ranking (moja strona ma już pierwsze miejsce w trzech najważniejszych wyszukiwarkach na niektórych świetnych słowach kluczowych), ponieważ spamer powiedział mi w e-mailu do "nieujawnionych odbiorców", że są inni - były lepsze niż inne firmy, ponieważ "miały wewnętrzny kontakt w Google". Wiedziały one o innych pozycjonerach SEO.

Wątpię.

Wszyscy pracownicy firmy w wyszukiwarkach podpisują umowy o zachowaniu poufności. Błahost może wylądować w więzieniu.

Jeśli ekspert od SEO nie może wytrzymać własnej reputacji, ale musi wymienić spadek, nie jest kimś, kogo trzeba znać.

11. Niezapowiedziane oferty SEO

Kiedyś dostałem e-mail od człowieka, który powiedział mi, że może poprawić moją pozycję na stronie o niektórych słowach kluczowych na liście stron, które mi uprzejmie podarował z naszej strony internetowej. Zgadnij co? Byliśmy już na pierwszym miejscu i drugim miejscu w Google (i numerem jeden na Yahoo).

Spamerzy często używają pająków do indeksowania listy adresów URL i adresów e-mail. Za każdym razem, gdy otrzymujesz od niezamawianej oferty wiadomość e-mail od osoby, która twierdzi, że odwiedziła Twoją witrynę, była pod takim wrażeniem, że chce pomóc i ma ofertę do zaoferowania - umieść e-mail, do którego należy: w folderze spamu.

Pochlebstwo to nie jest to, czego potrzebujesz - uczciwa ocena i niezamawiane oferty oparte na "oceniliśmy twoją witrynę" są zawsze fałszywe. Firma mogła użyć jakiegoś automatycznego narzędzia oceny i wygenerować raport dla twojej strony internetowej, ale dlaczego firma marnuje (przynajmniej) kilka godzin na twoją stronę i naprawdę uczciwie ocenia ją z ludzkiej perspektywy, a potem przesyła ją do ciebie? w nadziei, że kupisz ich usługi?

Jeśli otrzymasz ofertę bezpłatnej oceny strony internetowej, prawdopodobnie nie zaszkodzi ci gryzienie - o ile nie musisz niczego podpisywać, niczego kupować ani oferować karty kredytowej. Weź jednak ten "darmowy" raport z przymrużeniem oka, a następnie przejdź na stronę www.woorank.com i uruchom swój niezależny raport za darmo.

12. Kampanie zagrażające i wymuszone

Tak, są tam oszuści, którzy faktycznie grożą sabotowaniem twojej strony internetowej, jeśli nie pozwolisz jej na SEO. Ci oszuści mogą nawet powiedzieć rzeczy w e-mailach w rodzaju: "Chcę to omówić z Tobą na żywo, czy mogę do ciebie zadzwonić ...", a następnie wypisać numer telefonu!

Chcą, żebyś myślał, że jesteś celem i jeśli nie skorzystasz z ich usług, tonem podstawowym jest to, że zrobią coś okropnego.

Ignoruj ​​ich. To wszystko szum. Ponadto nielegalne jest również grożenie lub próba wyłudzenia pieniędzy przez Internet. Zgłoś je do Centrum skarg na przestępstwa internetowe.

Zamykanie myśli

Prowadzę firmę marketingową i mam stronę firmową do generowania leadów. Oczywiście sprzedajemy swoją własną stronę internetową, a mimo to codziennie otrzymuję co najmniej pięć nowych niechcianych wiadomości e-mail od innych firm marketingowych za pośrednictwem formularza kontaktowego mojej witryny. Ci masowi e-maile wydają się zupełnie nieświadomi, że skontaktowali się nawet z inną firmą marketingową, a to dlatego, że żaden człowiek nie spojrzał na moją stronę.

Fakt, że firmy marketingowe otrzymują oferty spamu od innych firm marketingowych mówi ci coś - te niechciane oferty są wysyłane w masowych kampaniach e-mailowych do dowolnego właściciela strony. Jeśli otrzymasz taki e-mail, nie pozwól, aby pochlebstwa "Twoja strona ma potencjał" lub "masz coś wspaniałego", aby cię przekonać, że mogą zrobić dla ciebie lepiej.

Dopóki firma marketingowa nie spojrzy na twoją stronę i strony twojego konkurenta, naprawdę powinieneś powiedzieć im, że nie masz nic do powiedzenia poza pożegnaniem. Jeszcze lepiej - umieszczaj swoje e-maile tam, gdzie ich miejsce - w koszu.