Pytania dotyczące wywiadów handlowych na temat produktów i usług

Sprzedawanie się swoim podejściem

Sprzedaż to trudna praca, próbująca sprzedać komuś coś, czego nie chce lub jeszcze nie wie, że potrzebuje! Twoja praca w wywiadzie handlowym polega na tym, aby sprzedać się jako najlepsza osoba do pracy, a to jest idealna okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności w zakresie sprzedaży z pytaniami dotyczącymi produktów i usług. Osoba przeprowadzająca wywiad będzie dokładnie obserwować twoje umiejętności komunikacyjne, aby określić, czy jesteś sprzedawcą, który może zamknąć umowę.

Ponadto pokaż, jakie badania wykonałeś na temat firmy i porozmawiaj o tym, dlaczego chcesz sprzedawać swoje produkty lub usługi. Przekaż zrozumienie strategii firmy i strategii sprzedaży oraz ich związek z dotychczasowymi doświadczeniami, korzystając z przykładów i anegdot, jeśli to możliwe. Oto kilka typowych pytań do rozmowy kwalifikacyjnej na temat produktów i usług.

"Co jest ważniejsze, produkt wysokiej jakości lub doskonała obsługa klienta?"

Przykładowe odpowiedzi:

  • Wierzę, że te dwie idą w parze. Nie pomagasz swoim klientom, sprzedając gorszy produkt. Upewniam się, że produkty, które reprezentuję, są wysokiej jakości i dobrej jakości, co daje mi pewność, że zapewniam moim klientom najlepszą możliwą obsługę klienta.
  • Jakość produktu jest najważniejsza. Gdy jesteś w stanie zapewnić produkt o stałej jakości, zapewniasz klientowi najważniejszy aspekt obsługi klienta, najwyższy komfort użytkowania.
  • Obsługa klienta jest najważniejszym aspektem sprzedaży. Bez przyjaznej i kompetentnej usługi żaden produkt nie może się sprzedawać.
  • Bardziej skupiam się na sprzedaży rozwiązań w dowolnej formie, niż na produktach czy usługach.

"Czy konsekwentnie realizowałeś swoje cele sprzedaży?"

Oczywiście, ankieter będzie chciał wiedzieć o historii sprzedaży, a idealny kandydat będzie miał udokumentowane doświadczenie w realizacji i przekraczaniu celów sprzedażowych. Przygotuj się na rozmowę o sukcesie handlowym oraz o tym, jak osiągnąłeś i przekroczyłeś cele. Cytuj liczby jako dowód, jeśli to możliwe.

Przykładowa odpowiedź:

  • Nigdy nie udało mi się osiągnąć ani przekroczyć celów sprzedaży w mojej ośmioletniej karierze. W zeszłym roku mój zespół przekroczył cele o 20 procent i stale zwiększał sprzedaż w ciągu miesiąca. Zrobiliśmy to w czasie, gdy branża kontraktowała się, a inne zespoły nie osiągnęły celu.

"Sprzedaj mi ten spinacz"

Wykazanie się umiejętnościami sprzedażowymi na miejscu jest odwiecznym pytaniem o wywiad, aby zmusić cię do myślenia na własnych nogach. Aby najlepiej zaatakować to pytanie, nie staraj się rzucić okiem na spinacz do papieru; dowiedz się, czego szuka kupujący / prowadzący wywiad, a następnie sprzedaj korzyści, które pasują do jego potrzeb. Jeśli potrzebuje czegoś wytrzymałego, pamiętaj, że spinacz będzie trwał dwa lata. Jeśli potrzebuje czegoś wielofunkcyjnego, wskazać, że spinacz może pomieścić papiery, pieniądze i trzymać wolny przycisk.