Czy MBA jest tego warte?

Koszty i korzyści związane z uzyskaniem MBA

Z czterema latami college'u pod swoim pasem, a może nawet kilkuletnim stażem pracy, czy teraz rozważasz zdobycie tytułu MBA lub innego magistra w biznesie? Zadajesz sobie pytanie: "Czy MBA warto?" Porównaj koszty uzyskania tego dyplomu z korzyściami dla kariery zawodowej i sam możesz zdecydować.

Ile to kosztuje i jak długo potrwa, aby uzyskać MBA?

Zarabianie na MBA wiąże się ze znacznymi wydatkami, zarówno w czasie, jak i pieniądzem.

Spodziewaj się spędzić co najmniej dwa lata w szkole po studiach, jeśli zdecydujesz się wziąć udział w pełnym wymiarze godzin. To zajmie Ci co najmniej trzy lata, aby ukończyć z MBA, jeśli uczęszczasz do szkoły w niepełnym wymiarze godzin.

Edukacja jest droga. Według Karen Schweitzer na portalu Thoughtco.com: "Przeciętne czesne za dwuletni program MBA przekracza 60 000 $. Jeśli uczęszczasz do jednej z najlepszych szkół biznesowych w USA, możesz zapłacić nawet 100 000 $ lub więcej w czesnym i czesnym. opłaty "(Schweitzer, Karen." Ile kosztuje zdobycie tytułu MBA? "Thoughtco.com, 8 marca 2017 r.). Możesz obniżyć koszty dzięki stypendiom i innej pomocy finansowej. Jesteś szczęśliwy, jeśli pracujesz dla pracodawcy, który oferuje pomoc w nauce lub zwrot kosztów. Oznacza to, że będziesz musiał pracować w szkole.

Chociaż może nie być konieczne ukończenie studiów licencjackich w zakresie zarządzania biznesem lub pokrewny przedmiot, aby móc przystąpić do programu MBA - wymagania różnią się w zależności od kandydatów szkolnych, którzy nie studiowali biznesu w college'u, zanim rozpoczną studia magisterskie, będą musieli odbyć wstępne zajęcia biznesowe.

Jest to dodatkowy wydatek i zajmie ci to dodatkowy czas, aby ukończyć stopień magistra.

MBA Alumni Feel Earning Degree to nagrody

W ankiecie przeprowadzonej wśród 10 882 absolwentów z 274 programów biznesowych dla absolwentów, 94 procent określiło swoją edukację w systemie B-School jako satysfakcję osobistą, 89 procent stwierdziło, że jest ona profesjonalnie wynagradzająca, a 73 procent stwierdziło, że było to wynagrodzenie finansowe.

Nic dziwnego, że zatrudnieni absolwenci uznali to za bardziej satysfakcjonujące niż osoby bezrobotne.

Absolwenci, którzy ujawnili tę ankietę, poczuli się nagradzani na kilka sposobów. Większość zgodziła się, że ich wykształcenie podyplomowe:

(Wartość absolwenta zarządzania Edukacja: Alumni Perspectives Ankieta 2018, Graduate Management Admission Council.)

Ile więcej można zarobić dzięki MBA?

Zarabianie na MBA może przynieść ci wyższą pensję początkową niż można uzyskać tylko z licencjatem w biznesie, zgodnie z Ankietą wynagrodzeń Winter 2017 przeprowadzoną przez Krajowe Stowarzyszenie Kolegiów i Pracodawców (NACE). Oto przykłady kilku głównych firm, w których stawki początkowe są wyższe w przypadku MBA. Jak widać, różnica jest bardziej znacząca dla niektórych głównych firm niż dla innych.

ROZPOCZĘCIE WYNAGRODZENIA W STOPNIU
POWAŻNY Licencjat MBA
Systemy informacji zarządczej 59 642 USD 75 433 USD
Logistyka / łańcuch dostaw 55.944 USD 688,445 USD
Finanse 55,609 USD 70,957 USD
Rachunkowość 54 838 USD 67 369 USD

Źródło: Prognozowany najlepszy opłacany tytuł licencjata, magisterski, NACE (Krajowe Stowarzyszenie Szkół i Pracodawców), 8 marca 2017 r.

Więcej ofert pracy i możliwości awansu zawodowego?

Dobrze wiedzieć, że posiadanie MBA może poprawić twoje zarobki i jest, według absolwentów, satysfakcjonujące, ale jakie są rzeczywiste liczby dotyczące zatrudnienia i awansu? Badanie Absolwentów ds. Absolwentów w Zarządzie Absolwentów wskazuje, że obecnie zatrudnionych jest 89% absolwentów szkół wyższych, 79% pracuje w firmach, a 10 procent to osoby samozatrudnione ("B-School Alumni Employment Report: Alumni Perspectives Survey 2018", Graduate Management Rada Rekrutacyjna).

Badanie wykazało ponadto, że "prawie dwie trzecie absolwentów pracuje dla wielonarodowych firm, jedna trzecia dla firm zatrudniających ponad 25 000 pracowników, 29 procent dla spółek giełdowych, 19 procent dla globalnych firm z listy Fortune 500, 17 procent dla Global Firmy z listy Fortune 100 i 8 procent pracują w start-upach. "

Siedemdziesiąt sześć procent absolwentów jest bardzo zadowolonych lub zadowolonych ze swojej kariery. Po zdobyciu doświadczenia, wielu absolwentów, którzy ukończyli przynajmniej 15 lat temu, jest teraz w C-Suite lub na stanowiskach kierowniczych.

Ogólnie studia MBA działają w branżach produktów i usług, technologii oraz finansów i księgowości. Bardziej nowi absolwenci znajdują zatrudnienie w firmach technologicznych oraz produktach i usługach, podczas gdy wcześniejsi znaleźli swoje miejsce w branży księgowości i doradztwa. Absolwenci pracują w takich działach, jak ogólne zarządzanie, finanse i księgowość oraz marketing i sprzedaż ("B-School Alumni Employment Report: Alumni Perspectives Survey 2018," Graduate Management Admission Council).

Jennifer DeJong, w artykule na temat Monstera, mówi, że "MBA są poszukiwane ze względu na ich zdolność krytycznego myślenia, radzenia sobie z niejednoznacznością i rozwiązywania złożonych problemów ... W najszerszym ujęciu, mistrz zarządzania biznesem reprezentuje sposób myślenia, nie tylko zestaw umiejętności finansowych i wiedzy biznesowej "(DeJong, Jennifer." Dlaczego niektóre firmy preferują studia MBA, "Monster.

Co jeszcze musisz wiedzieć o uzyskaniu MBA

Po podjęciu decyzji o uzyskaniu MBA, będziesz musiał podjąć kilka dodatkowych decyzji. Wybór jednej z nich to szkoła, do której należysz. Nie wszystkie szkoły biznesu są tej samej jakości. Istnieje kilka kryteriów, które można zastosować podczas wybierania programu. Na przykład, sprawdź, które szkoły najlepiej nadają się do pracy , które przyjmują uczniów z wynikiem GMAT, a które mają absolwentów o najniższej stopie zadłużenia.

Zdecyduj, czy chcesz uczęszczać do szkoły w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin. Jeśli jesteś absolwentem ostatniego college'u, możesz zdecydować się na MBA na wczesną karierę, lub jeśli jesteś doświadczonym kierownikiem, Executive MBA (EMBA) może być właśnie dla Ciebie. Program online to opcja dla osób, które nie mieszkają w pobliżu uniwersytetu oferującego program MBA lub nie mogą dopasować się do swoich zajęć. Niektóre tradycyjne programy oferują opcję nauki na odległość.