W co się ubrać (i przynieść) do swojego prawniczego wywiadu zawodowego

Nie zawsze chodzi o pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę prawniczą.

Gdy tylko zacznie się emocje związane z legalnym rozmową o pracę, z pewnością spełnią się dwa pytania: co powinienem ubrać? I: Co powinienem przynieść?

Nie panikuj! Pomoc jest w drodze.

W co się ubrać na prawniczy rozmowę kwalifikacyjną

Zasady dla mężczyzn i kobiet są podobne: błędy na konserwatywnej stronie. Z kilkoma wyjątkami powinieneś nosić garnitur na rozmowę kwalifikacyjną. Zwykle lepiej jest być przesadnie ubranym niż pod taką na taką okazję.

Istnieje jednak kilka wyjątków. Jeśli przeprowadzasz wywiady w bardzo nieformalnym non-profit, możesz nie chcieć nosić garnituru (spróbuj zbadać z wyprzedzeniem lub poproś osobę, która przygotowała wywiad na temat ubioru, jeśli wydaje się to odpowiednie). Podobnie, jeśli przeprowadzasz wywiady w technicznym startupie, możesz nie chcieć być "garniturem". W przebraniu się w Dolinie Krzemowej jest znane nastawienie, więc odpowiednio zaplanuj.

Zakładając, że nie znajdujesz się w jednej z tych rzadkich sytuacji, powinieneś nosić formalny garnitur na rozmowę kwalifikacyjną . Oto kilka porad:

Upewnij się, że wszystko pasuje prawidłowo.

Prawnicy nie są znani z wyczucia mody, ale mają podstawy. Upewnij się, że nic nie jest zbyt ciasne lub zbyt luźne, zbyt długie lub zbyt krótkie. Dla kobiet, ostrożnie sprawdź długość spódnicy i upewnij się, że nie ma nadmiernej "luki na guziki" na koszulkach z guzikami (patrz z boku w lustrze). Jeśli potrzebujesz zmian, zdobądź krawca, aby wprowadzić zmiany lub poproś o pomoc w sklepie, gdy próbujesz rzeczy.

Ci ludzie są przeszkoleni, aby wyglądać dobrze!

Zwróć uwagę na lokalne zwyczaje.

Styl rozmowy jest różny w różnych krajach. Jeśli jesteś studentem prawa z wywiady w Alabamie w Nowym Jorku, warto zaciągnąć kilku sojuszników, którzy pomogą ci dowiedzieć się, jak różnią się style w Wielkim Jabłku. (Zaufajcie mi, oni to robią!) W niektórych obszarach tylko garnitur spódnic jest uważany za typowy.

W innych spodnie są w porządku. Nie ma tutaj jednej "właściwej" odpowiedzi, ale musisz wiedzieć, co jest zwyczajowe, więc możesz podjąć świadomą decyzję o odejściu (jeśli tak zdecydujesz).

Pozbądź się zmarszczek.

Możesz mieć najładniejszy strój wywiadu na świecie i będzie wyglądać kiepsko, jeśli będzie pełen zmarszczek. Szczególnie jeśli podróżujesz do wywiadów, zastanów się, jak zachować czystość i nacisk. Czy wyprasujesz w hotelu? Czy chcesz wysłać rzeczy? Czy możesz zabrać swoje ubrania do pralni na prasę po przyjeździe? Czy podróżny parowiec jest odpowiedzią? Istnieje wiele opcji, ale budzenie się rano i wywiad z twoimi koszulami to bałagan, który nie jest idealny

Kup godne buty.

Większość kobiet uświadamia sobie, że buty są ważne, ale mężczyźni czasami je noszą. Co najmniej twoje buty powinny pasować do Twojego ubrania (i zwracać uwagę na skarpetki) i być skórzane lub podobne do skóry. Bez sneakersów, bez przypadkowych butów itp. Pomyśl o konserwatywności!

Co przynieść na rozmowę kwalifikacyjną

Gdy będziesz odpowiednio ubrany, czas pomyśleć o tym, co zabrać ze sobą. Kobiety mają tu pewną przewagę, ponieważ oczekuje się, że będą nosić torbę. Ale dla kobiet i mężczyzn dobre portfolio jest przydatne do wykonywania kopii wszystkich dokumentów aplikacyjnych: życiorysu, pisania próbek, transkrypcji itp.

Zawsze przynieś kopie! Nie możesz założyć, że twój ankieter je będzie miał.

Przynieś także wszelkie przedmioty potrzebne do pielęgnacji ciała: gumę, miętę, szczoteczkę do zębów (jeśli przyjeżdżasz na posiłek), dodatkowe wyroby pończosznicze, krople do oczu, makijaż do makijażu itp. I nie zapomnij o wskazówkach (w tym o miejscach parkingowych, jeśli jedziesz).

Jedna uwaga: prawdopodobnie przyniesiesz swój telefon, ale pamiętaj, aby go wyłączyć lub ustawić w trybie samolotowym przed rozmową.

Chcesz więcej porad prawnych dotyczących mody? Sprawdź zebrane posty z Domu Marbury.