Ile pieniędzy robi menedżer HR?

Zobacz, jakie czynniki wpływają na wynagrodzenie menedżera HR i ogólną rekompensatę

Chcesz wiedzieć, ile zarabia menedżer ds. Zasobów ludzkich? To ważne pytanie, aby odpowiedzieć, jeśli rozważasz karierę w dziedzinie HR. Pytanie jest również ważne, jeśli chcesz porównać to, co obecnie tworzysz jako menedżer HR z wynagrodzeniami innych osób w Twojej dziedzinie. Możesz wykorzystać te informacje jako punkt odniesienia przy negocjowaniu wynagrodzenia i innych rekompensat .

Zgodnie z podręcznikiem OCP (Occupational Outlook Handbook), średnia roczna płaca dla menedżerów zasobów ludzkich wyniosła 102 440 USD w maju 2015 r.

Najniższe 10 procent zarobiło mniej niż 61 300 $, a najwyższe 10 procent zarobiło ponad 187 200 $. W maju 2015 r. Średnie roczne wynagrodzenie dla menedżerów HR w najważniejszych branżach, w których pracowali, było następujące:

(Średnia pensja to płaca, przy której połowa pracowników w zawodzie zarabia więcej niż ta kwota, a połowa zarabia mniej). Zakres wynagrodzeń dla menedżera zasobów ludzkich, według Payscale.com, zaczyna się od 60 000 USD i osiąga około 147 484 USD za Salary.com dla regionalnego menedżera zasobów ludzkich.

Dane dotyczące zakresu płac zostały dostarczone tutaj przez kilka organizacji, ponieważ każda z nich ma inną metodologię zbierania i wyświetlania danych. Ogólnie rzecz biorąc, zakres płac dla menedżera HR wydaje się wynosić 40 000 - 175 000 USD.

Wiceprezes ds. HR lub inny starszy menedżer lub pracownik firmy może negocjować nawet wyższe wynagrodzenie. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy ich obowiązki obejmują całą funkcję działu kadr oraz inne funkcje, które mogą obejmować administrację, zespoły pracujące z klientem, bezpieczeństwo i finanse związane z pracownikami.

Więcej o tym, ile pieniędzy zarabia kierownik działu kadr

Wynagrodzenie zdobyte przez kierownika ds. Zasobów ludzkich zależy od osoby, w zależności od takich czynników, jak:

Dodatkowo wynagrodzenie uzyskane przez menedżera HR różni się w zależności od czynników osobistych, takich jak:

Zakres obowiązków kierownika działu HR znacząco wpływa na wysokość wynagrodzenia. Menedżer HR, który wykonuje zadanie zarządzania pełną funkcją HR dla organizacji, zarobi więcej pieniędzy niż menedżerowie, którzy są odpowiedzialni za część programów związanych z ludźmi.

Gdy kierownik działu HR jest odpowiedzialny za pełny dział HR, odpowiada on za wszystkie funkcje, w tym za listę płac, świadczenia, szkolenia, relacje pracownicze, rekrutację i zatrudnianie, rozwój zarządzania, wynagrodzenie, rozwój organizacji, zarządzanie personelem, a często także komunikację, administracja i bezpieczeństwo. Miejsca te znajdują się najczęściej w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Gdy menedżer ds. Zasobów ludzkich jest odpowiedzialny za zarządzanie funkcją w dziale HR , osoby te mają takie stanowiska pracy, jak kierownik ds. Szkoleń, kierownik ds. Rekrutacji, kierownik ds. Wynagrodzeń i kierownik ds. Stosunków pracy.

Możliwości te można znaleźć najczęściej w średnich i dużych organizacjach.

Inne czynniki wpływające na wynagrodzenie menedżera HR

Miejsca pracy HR w dużych miastach, takich jak Chicago, Los Angeles i Nowy Jork, płacą więcej niż w mniejszych lokalizacjach. Ogólnie rzecz biorąc, im większa organizacja, w której działa menedżer HR, tym bardziej opłacani są menedżerowie HR. Regionalnie, menedżerowie HR zarabiają mniej pieniędzy na środkowym zachodzie i południu, a więcej pieniędzy na wschodnim i zachodnim wybrzeżu.

Podobnie jak w przypadku danych dotyczących wynagrodzeń, kwota pieniędzy, jaką zarządza HR, zależy od wszystkich wymienionych i omówionych czynników. Aby uzyskać dokładne informacje na temat miasta lub obszaru, w którym chcesz pracować, najlepszym kierunkiem jest przeprowadzenie wywiadów informacyjnych z osobami pracującymi obecnie w roli menedżera zasobów ludzkich .

Możesz także szukać ogłoszeń o pracę, takich jak Indeed.com lub SimplyHired.com, dzięki wyszukiwaniom, które są specyficzne dla Twojego miasta, branży i wielkości firmy.

Możesz również porozmawiać z lokalnymi rekruterami i członkami lokalnego działu Społeczeństwo dla Zasobów Ludzkich (SHRM).

Praca menedżera HR jest satysfakcjonująca i satysfakcjonująca. Na podstawie tych danych płacowych praca jest również potencjalnie dobrze opłacana. Dowiedz się więcej o wszystkich aspektach stawania się menedżerem HR.