Wskazówki dotyczące korzystania z aplikacji wyszukiwania rzeczywistego poszukiwania pracy

Na stronie Indeed.com możesz znaleźć ponad 16 milionów miejsc pracy w ponad 60 krajach i 28 językach. W rzeczywistości aplikacja Job Search udostępnia te możliwości za pomocą jednego kliknięcia (lub, w przypadku telefonu, dotknięcia ekranu). Według Raj Mukherjee, wiceprezesa ds. Produktów w firmie Indeed, ponad połowa wyszukiwań w firmie Indeed odbywa się na urządzeniach mobilnych; ich aplikacja umożliwia teraz osobom poszukującym pracy przeszukiwanie ich pracy, dzięki czemu praca mobilna jest szybka, wydajna i łatwa.

Pobierz aplikację Indeed Job Search

Aplikacja Indeed Job Search jest bezpłatna i dostępna dla iPhone'a w sklepie iTunes Store oraz na Androida w Google Play. To wspaniałe narzędzie do znalezienia w pasie narzędzi wyszukiwania pracy. "Naszą misją jest pomaganie ludziom w znalezieniu pracy, a nasza aplikacja mobilna została zaprojektowana tak, aby ułatwić ludziom znalezienie i ubieganie się o kolejną wspaniałą pracę" - mówi Mukherjee. "Niezależnie od tego, czy są to nowi absolwenci szkół wyższych, czy osoby, które pracowały przez wiele lat, nasza aplikacja mobilna umożliwia zgłoszenie za pomocą jednego kliknięcia, bez względu na to, gdzie jesteś."

Najlepsze cechy aplikacji dla osób poszukujących pracy

Być może najlepszą częścią Indeed's Search jest szybkość ładowania, ponieważ jeśli chodzi o poszukiwanie pracy, zdecydowanie nie mamy czasu do stracenia. Aplikacja korzysta z GPS Twojego urządzenia (pamiętaj, aby włączyć dostęp po otwarciu aplikacji), aby znaleźć oferty pracy w miastach w pobliżu. Możesz także przeglądać nowe zadania dodane od ostatniego wyszukiwania, co jest szczególnie przydatne, aby nie przewijać pozycji, które już widziałeś.

Aplikacja ułatwia także wyszukiwanie według stanowiska, firmy i lokalizacji, a także sortowanie w pełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze godzin, zleceń zewnętrznych i staży.

Funkcja " Zastosuj " umożliwia łatwe wybieranie i stosowanie do zadań. Możesz zapisać swoje CV w aplikacji, a następnie dostosować wiadomość przed złożeniem wniosku. Jeśli potrzebujesz więcej czasu na wykonanie tego listu motywacyjnego, możesz zapisać pracę, a aplikacja wyśle ​​Ci przypomnienie, aby móc złożyć wniosek później.

Rzeczywiście w aplikacji na iPhone'a jest kilka innych ciekawych funkcji, które będą przydatne dla osób poszukujących pracy. Oto kilka ulubionych:

Jak korzystać z aplikacji

Oto krótki przegląd korzystania z podstawowych funkcji aplikacji.

  1. Pobierz aplikację ze sklepu iTunes Store (lub, jeśli jesteś użytkownikiem Androida, z Google Play). Uwaga: przetestowaliśmy to na iPhonie, więc jeśli jesteś użytkownikiem Androida, ten przepływ będzie prawdopodobnie trochę inny. .
  1. Włącz powiadomienia push: jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia z Rzeczywiście, takie jak przypomnienia o zastosowanie do zapisanych zadań lub powiadomienia o dodaniu nowych zadań, będziesz potrzebować powiadomień.

  2. Utwórz konto: możesz także przeglądać oferty bez konta, ale utworzenie konta umożliwia zapisanie CV. Wszystko, czego potrzebujesz do utworzenia konta, to adres e-mail i hasło. Możesz także zarejestrować się przy użyciu konta Google lub Facebooka (w rzeczywistości wszystkie dane osobowe są przechowywane w tajemnicy od pracodawców).

  3. Dodaj swoje CV: Na ekranie "Strona główna" przejdź do "Moje CV". Stamtąd możesz albo wznowić CV, albo wrzucić życiorys . Jeśli zbudujesz CV na Rzeczywiście, ich dane pokazują, że wypełnienie dwóch lub więcej doświadczeń zawodowych podwoi twoje szanse na skontaktowanie się z pracodawcą, więc pamiętaj, aby to zrobić. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się zbudowanie CV na platformie, aby można było wyszukiwać słowa kluczowe.

  1. Poszukiwanie pracy: kliknij ikonę kompasu obok pola "Gdzie", a aplikacja automatycznie pobierze miasto, w którym aktualnie się znajdujesz. Musisz przyznać Rzeczywiście dostęp do bieżącej lokalizacji, w której będziesz mógł robić przez wyskakujące okienko.

  2. Przeglądaj zadania: możesz przeglądać zadania i naciskać ikonę serca, aby je zapisać. Następnie uzyskasz dostęp do strony "Moje oferty pracy" na ekranie głównym, aby wyświetlić wszystkie zapisane przez ciebie zadania. Większość zleceń można składać bezpośrednio z telefonu - zobaczysz pomarańczową linię z napisem "Zastosuj z telefonu", jeśli tak.

Oto kilka wskazówek i wskazówek dotyczących korzystania z aplikacji. Mimo że aplikacja działa dość szybko na danych, jest jeszcze szybsza, gdy korzystasz z Wi-Fi, więc jeśli to możliwe, włącz Wi-Fi.

Po drugie, wnioski złożone bez listu przewodniego będą prawdopodobnie ignorowane. Możesz przesłać dokument pomocniczy, a także spersonalizować spersonalizowaną wiadomość. Jeśli wprowadzasz spersonalizowaną wiadomość, dobrze jest wpisać ją gdzieś na telefonie i zapisać ją (np. Napisać do siebie), a następnie skopiować i wkleić do aplikacji. W ten sposób nie ma ryzyka utraty pracy.

Wreszcie, z tą aplikacją można ją łatwo zastosować do wielu zadań - pamiętaj jednak, że ilość nie zawsze jest równa jakości. Po przesłaniu aplikacji sprawdź, czy znasz kogoś, kto pracuje w firmie (przeszukiwanie połączeń z LinkedIn to dobry początek), który może "oznaczyć" twoje CV, aby się upewnić, że zostanie zauważony.

Przeczytaj więcej: Wskazówki dotyczące praktycznego korzystania z wyszukiwania ofert pracy