18 pytań z pytaniami na temat kulturowej aktywności zawodowej

Wywiad Pytania, aby ocenić dopasowanie kandydata w miejscu pracy

Czy zatrudniasz pracowników na podstawie oceny ich kulturowego dopasowania ? Jeśli nie, powinieneś być, na podstawie odpowiedzi na takie pytania. Kulturalne dopasowanie jest istotnym czynnikiem sukcesu i wkładu pracowników, których wprowadzasz na pokład. Chcesz zapewnić im sukces w swojej organizacji.

Chcesz zatrudnić kandydata, który oprócz wymaganych umiejętności i kwalifikacji zawodowych wykazuje najlepsze dopasowanie w kulturze organizacji .

Ten potencjalny pracownik najprawdopodobniej dobrze pasuje do Twojej pozycji i organizacji. Najbardziej skuteczni pracownicy wiedzą, jak wykonywać pracę w kontekście organizacji, która ich zatrudnia.

Najbardziej udane zatrudnienie pasuje zarówno do pracy, jak i do kultury Twojego miejsca pracy .

W tym samym czasie chcesz uniknąć pułapki zatrudniania ludzi, którzy są tacy jak ty, klonów, by tak rzec . Nowy pracownik to Twoja szansa, by wnieść do organizacji nowe pomysły i wskazówki. Nie eliminuj szansy, wybierając tylko tych pracowników, którzy mogą zostać Twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Poszukuj ludzi, którzy podzielają twoje wartości kulturowe, ale mogą mieć zupełnie inne podejście do wykonywania pracy.

Wybierz nowych pracowników, którzy zmierzą się z Twoim myśleniem

Wybierz nowych pracowników, którzy będą kwestionować Twoje myślenie dzięki nowym pomysłom i nowym sposobom patrzenia na znane ci sytuacje. Stwórz środowisko, w którym różne podejścia są mile widziane i rozważane na ich podstawie.

Unikaj myśli typu "ale zawsze robiliśmy to w ten sposób" i "próbowaliśmy tego i to nie działało". Nie można powielić okoliczności, w których konkretne rozwiązanie nie działa. Spróbuj ponownie. Zobacz, co dzieje się po tym, jak poprzednia sytuacja pomogła ci się nauczyć.

Wszystkie najlepsze pytania dotyczące dopasowania kulturowego, o które prosisz potencjalnych pracowników, nie będą wyróżniać Twoich pozytywnych współpracowników, jeśli nie przyjmiesz ich również do środowiska pracy, które zachęca do odmienności opinii.

18 Wywiad Pytania do oceny kulturowego dopasowania

Są to przykładowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, które pomogą ci ocenić, czy Twój przyszły pracownik dobrze pasuje do Twojej kultury pracy i środowiska pracy dla pracowników . Te pytania nie są wymienione w żadnej sekwencji priorytetów. Będziesz musiał wybrać pytania, które najlepiej pasują do cech, które chcesz znaleźć w nowym pracowniku w oparciu o środowisko pracy.

Gdy zadajesz pytania związane z dopasowaniem kulturowym i zapoznasz się z odpowiedziami kandydata na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej, zachowaj te wytyczne, aby ocenić odpowiedzi na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej . Zatrudnisz lepszych pracowników, którzy najlepiej odniosą sukces w pracy w twojej kulturze, jeśli to zrobisz.

Przykładowe pytania do rozmów kwalifikacyjnych dla pracodawców

Skorzystaj z tych przykładowych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnymi pracownikami.

Przykładowy wywiad Pytania Odpowiedzi dla pracodawców

Skorzystaj z odpowiedzi na te pytania, aby ocenić odpowiedzi kandydata na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej.