Orientacja pracowników: utrzymanie nowych pracowników na pokładzie

Dlaczego orientacja jest kluczem do zatrzymania nowych pracowników

Orientowanie pracowników na stanowiska pracy i ich pracę jest jedną z najbardziej zaniedbanych funkcji w wielu organizacjach. Podręcznik pracownika i stosy dokumentów nie są już wystarczające, jeśli chodzi o powitanie nowego pracownika w organizacji .

Najczęstsze skargi dotyczące nowej orientacji pracowników są takie, że są przytłaczające, nudne lub że nowy pracownik zostaje pozostawiony do zatopienia lub pływania. Pracownicy czują się tak, jakby organizacja porzucała zbyt dużo informacji na ich temat, które mieli zrozumieć i wdrożyć w zdecydowanie zbyt krótkim czasie.

Rezultatem jest często zdezorientowany nowy pracownik, który nie jest tak produktywny, jak mógłby być. Jest także bardziej prawdopodobne, że opuści organizację w ciągu roku. Jest to kosztowne zarówno dla pracodawcy, jak i dla pracownika. Pomnóż to przez liczbę zatrudnianych pracowników każdego roku, a koszt obrotu staje się znaczący .

Przy ciągłym kryzysie roboczym kluczowe znaczenie ma rozwijanie skutecznej orientacji na pracowników. Ważne jest, aby nowe programy wynajmu były starannie planowane, aby edukować pracownika o wartościach i historii organizacji oraz o tym, kto jest kim w organizacji.

Dobrze przemyślany program orientacyjny, trwający jeden dzień lub sześć miesięcy, pomoże nie tylko w zatrzymaniu pracowników, ale także w zwiększeniu wydajności pracowników. Organizacje, które mają dobre programy orientacyjne, przyspieszają pracę nowych osób, mają lepsze dopasowanie między tym, co robią pracownicy, a tym, czego organizacja potrzebuje, i mają niższe wskaźniki rotacji .

Cele orientacji

Pracodawcy muszą zdawać sobie sprawę, że orientacja nie jest tylko miłym gestem organizacji. Jest to ważny element integracji powitania i integracji pracowników.

Orientacja pracowników jest ważna - orientacja zapewnia wiele korzyści i możesz wykorzystać opinie pracowników uczestniczących w projekcie, aby jeszcze bardziej poprawić orientację.

Spójrz na dziesięć najważniejszych sposobów na wyłączenie nowego pracownika .

Wszyscy nowi pracownicy powinni ukończyć nowy program orientacji na zatrudnienie, który ma pomóc im w dostosowaniu się do ich pracy i środowiska pracy oraz zaszczepić pozytywne nastawienie i motywację do pracy na początku.

Przemyślany nowy program orientacji pracowników może zmniejszyć obroty i zaoszczędzić organizacji tysiące dolarów. Jednym z powodów, dla których ludzie zmieniają pracę, jest fakt, że nigdy nie czują się mile widziani ani częścią organizacji, do której się przyłączają.

Co należy uwzględnić w nowym procesie zorientowania pracowników?

Najważniejszą zasadą, którą należy przekazać podczas orientacji, jest zaangażowanie w ciągłe doskonalenie i ciągłe uczenie się. W ten sposób nowi pracownicy czują się komfortowo z zadawaniem pytań w celu uzyskania informacji, których potrzebują, aby się uczyć, rozwiązywać problemy i podejmować decyzje .

Dobrze przemyślany proces orientacji wymaga energii, czasu i zaangażowania, jednak zazwyczaj opłaca się poszczególnym pracownikom, działowi i organizacji. Jednym z takich przykładów jest sukces Meklemburgii (Północna Karolina) w zakresie reorganizacji programu orientacji pracowników .

Pracodawca chciał spełnić swoje credo pracowników będących największym zasobem organizacji . W 1996 roku, w ramach szerszej inicjatywy, której celem było przeprojektowanie usług w celu zaspokojenia potrzeb klientów, pracownicy Działu Zasobów Ludzkich w Mecklenburg podjęli mądrą decyzję. Obejrzeli nowych pracowników jako część bazy klientów i zapytali swoich klientów, czego chcą.

Pracownicy zostali zapytani o to, czego chcieli i potrzebowali od orientacji . Zapytano ich również, co im się podoba, a co nie, o orientacji. Nowi pracownicy zostali zapytani, co chcieliby wiedzieć o organizacji. Ponadto kierownicy wyższego szczebla organizacji zostali zapytani o to, co ich zdaniem było ważne, aby pracownicy mogli się uczyć, przystępując do hrabstwa.

Wykorzystując informacje zebrane od pracowników, pracownicy Meklemburgii ds. Zasobów ludzkich po raz pierwszy zdali sobie sprawę, że spełnienie potrzeb pracowników wymaga ponad półdniowego treningu. Udzielając informacji zwrotnych od pracowników, trenerzy opracowali jednodniową orientację, która zapewniła pracownikom to, co chcieli, a także to, co kierownictwo wyższego szczebla uważało za potrzebne pracownikom.

Zasadniczo układ orientacji zawiera teraz mniej ekscytujące tematy, takie jak W-2 i różne zasady i procedury , ale zawiera również szczegóły, które pozwalają pracownikowi dowiedzieć się czegoś o organizacji.

Potrzebujesz więcej informacji na temat planowania orientacji pracowników, która jest korzystna i przyjemna?

Kluczowe pytania dotyczące planowania orientacji pracowników

Specjaliści ds. Zasobów ludzkich i menedżerowie linii muszą najpierw rozważyć kluczowe pytania dotyczące planowania orientacji pracowników przed wdrożeniem lub modernizacją bieżącego programu. Oto kluczowe pytania, które należy zadać.

Jak postawić najlepszą stopę do przodu dla nowego pracownika

Ponieważ pierwsze wrażenia są kluczowe, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Skuteczny program orientacyjny - lub jego brak - znacząco wpłynie na to, jak szybko nowy pracownik stanie się produktywny i będzie miał długoterminowy wpływ na organizację. Koniec pierwszego dnia, koniec pierwszego tygodnia, koniec każdego dnia w pracy, jest tak samo ważny jak początek.

Pomóż swoim pracownikom poczuć, że chcesz, aby wrócili następnego dnia, następnego i następnego dnia.