Różne typy agencji zatrudnienia

Na dzisiejszym wysoce konkurencyjnym rynku pracy możesz zdecydować się na skorzystanie z usług biura pośrednictwa pracy, aby pomóc Ci znaleźć następne stanowisko. Co to jest agencja pośrednictwa pracy? Istnieje wiele różnych rodzajów agencji pośrednictwa pracy, które pomagają znaleźć pracę.

Ten, który najbardziej Ci odpowiada, zależy od Twojej historii zatrudnienia (czy jesteś kandydatem na starszą klasę lub doświadczonym profesjonalistą?), Twojego obszaru kariery, ewentualnie Twojej lokalizacji geograficznej (chcesz mieć lokalną pracę lub chcesz się przenieść? ?), twoją elastyczność (czy jesteś w stanie zaakceptować pozycję w niepełnym wymiarze godzin lub stanowisko tymczasowe do wypożyczenia ?) i twój zestaw umiejętności.

Rodzaje agencji zatrudnienia

Przejrzyj poniższe informacje, aby dowiedzieć się więcej o każdym typie agencji i o tym, jak działają.

Tradycyjna agencja pracy

Tradycyjna agencja zatrudnienia pomaga poszukującym pracy w znalezieniu pracy, a także pomaga firmom w zatrudnianiu pracowników. Chociaż jest to coraz bardziej niezwykłe, niektóre firmy nakładają na poszukującego pracę opłaty za swoje usługi. Zanim podpiszesz z nimi umowę, upewnij się, że wyjaśnisz z góry, czy będzie to opłata.

Inne tradycyjne agencje pośrednictwa pracy są opłacane przez pracodawcę. Wiele agencji specjalizuje się w konkretnej branży, takich jak sprzedaż i marketing, księgowość, zarządzanie zasobami ludzkimi, wyszukiwanie legalne, sport lub kariera w IT. W większości przypadków nie polecam korzystania z agencji, która obciąża osobę poszukującą pracy. Biorąc pod uwagę liczbę agencji, które są zatrzymywane przez pracodawców, aby znaleźć utalentowaną grupę kandydatów do pracy, większość osób zrobi to samo, aby nieodpłatnie przesłać swoje życiorysy tym agencjom.

Agencja zatrudnienia awaryjnego

Agencję warunkową wypłaca się, gdy kandydat jest zatrudniony przez pracodawcę. Niektóre agencje awaryjne naliczają kandydata i powinieneś być ostrożny, aby wyjaśnić, kto płaci opłatę, zanim się zarejestrujesz. Tego typu firmy są najczęściej wykorzystywane do wyszukiwania na niskim i średnim poziomie i często wysyłają dużą liczbę życiorysów do pracodawcy.

Ubiegając się o stanowisko za pośrednictwem agencji interwencyjnej, prawdopodobnie będziesz konkurować z kandydatami, którzy znaleźli zatrudnienie z różnych źródeł, w tym z działu HR firmy, izb pracy i ewentualnie innych rekruterów.

Retained Search Firm / Executive Search Firm

Zachowana firma wyszukiwania ma wyłączną relację z pracodawcą. Firmy poszukujące pracy są zwykle zatrudniane na potrzeby wyszukań na poziomie wykonawczym i na poziomie wyższym oraz przez określony czas w celu znalezienia kandydata do pracy. Firmy te specjalizują się w pozyskiwaniu i kontaktowaniu się z najlepszymi kandydatami, jakie mogą znaleźć dla pracodawcy, a często nawet zwracają się do menedżerów, którzy nie szukają aktywnie nowej pracy, aby sprawdzić, czy mogą odciągnąć ich od obecnego pracodawcy. Czasami, o których mowa w slangu, " headhunterzy ", zatrzymane firmy poszukiwawcze to opłacone wydatki plus procent wynagrodzenia pracownika, niezależnie od tego, czy kandydat jest zatrudniony.

Utrzymane agencje będą dokładnie sprawdzać kwalifikacje kandydata przed wysłaniem go do menedżera ds. Rekrutacji, ponieważ ich zgoda z firmą ma na celu przedstawienie tylko najbardziej odpowiednich kandydatów na dane stanowisko.

Agencja tymczasowa (tymczasowa)

Agencje pracy tymczasowej to agencje pośrednictwa pracy, które znajdują pracowników w celu obsadzenia tymczasowych miejsc pracy.

Na przykład pracownicy tymczasowi są często zatrudniani do pracy podczas sezonowych podwyżek w biznesie, w sezonie podatkowym, podczas sezonów żniwnych lub w celu pokrycia wakacji lub chorób. Biura tymczasowe często pomagają także w znalezieniu profesjonalnych konsultantów w krótkoterminowych zadaniach.

Wiele agencji pracy tymczasowej rozszerzyło swoją rolę w sektorze zatrudnienia, aby obsadzić stanowiska "od godziny do progu ", gdzie stanowisko zaczyna się jako praca tymczasowa, ale może stać się trwałe, jeśli pracodawca zdecyduje się zatrudnić kandydata.

Tymczasowe agencje zatrudnienia (takie jak na przykład Spherion, które znajdują zatrudnienie tymczasowe dla pracowników w biurach / biurach, lekkich przemysłach, nieklinicznych mediach i sektorach obsługi klienta) mogą umieszczać kandydatów do pracy na stałe w miejscu, w którym przypisują je do stanowisk tymczasowych jako te powstają. Agencja zatrudnienia jest oficjalnym "pracodawcą pracownika", który wydaje wypłatę.

Mogą również zapewniać świadczenia takie jak ubezpieczenie zdrowotne, zasiłki na opiekę nad dzieckiem lub dodatek urlopowy. Jeśli praca tymczasowa zamieni się w stałą pozycję, to relacje z agencją kadrową wygasają i są opłacane bezpośrednio przez nowego pracodawcę.

Ostrożne słowa

Korzystanie z agencji pośrednictwa pracy może być skutecznym narzędziem w poszukiwaniu pracy. Pamiętaj jednak, aby unikać pułapek polegania zbytnio na rekruterach. Wielu pracodawców korzysta obecnie z tablic pracy takich jak Indeed lub Monster, ponieważ wirtualne źródła kandydatów i inni polegają na wewnętrznych poleceniach od pracowników.

Upewnij się, że stosujesz zrównoważony zestaw strategii poszukiwania pracy, w tym tworzenie sieci kontaktów , internetowe tablice ogłoszeń oraz bezpośrednią aplikację za pośrednictwem stron internetowych firm docelowych. Korzystając z agencji, unikaj pracy wyłącznie z jednym rekruterem, ponieważ każda agencja obsługuje tylko ograniczoną liczbę pracodawców.