Najczęściej zadawane pytania na temat listów o zaprzestaniu i designie

Czy potrzebujesz prawnika, który prześle list o zaprzestaniu działalności?

Przerwa i odrzucenie list Jest to informacja prawna wysłana do osoby, która Twoim zdaniem narusza prawa autorskie do czegoś, do czego masz prawa, i chcesz, aby przestały.

Istnieją trzy główne elementy, które powinny być jasno określone w każdym powiadomieniu o zaprzestaniu działalności:

Czasami listy rezygnacji i zaprzestania zawierają dodatkowe instrukcje, a nawet żądania, takie jak żądanie rekompensaty (list żądania zapłaty) lub formalne żądanie prawidłowego przypisania, aby użytkownik mógł poprawić naruszenie.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że tylko dlatego, że żądasz, twój list nie stwierdza, że ​​masz prawo do odszkodowania, a nawet, że twoje roszczenie o wyłączne prawa do czegoś jest ważne. Są to kwestie prawne, które mogą wymagać rozstrzygnięcia w sądzie (konkretnie w postępowaniu cywilnym ), jeśli nie możesz samodzielnie rozwiązać problemów z firmą lub osobą, która Twoim zdaniem narusza twoje prawa.

Czy muszę przesłać komuś list przestojów i listów desantowych, czy mogę po prostu iść naprzód i pozwać ich?

Nie musisz wysyłać listu o zaprzestaniu działalności, przed wniesieniem roszczenia cywilnego przeciwko komuś. Jeśli jednak zamierzasz pozywać kogoś na własną rękę, aby to zrobić, bez rozmowy z adwokatem, strzelałbyś sobie w stopę.

Jeśli twoje roszczenie jest niewielkie, istnieje duża szansa, że ​​rozwiążesz sprawę bez zwracania się do sądu. Umożliwia obu zaangażowanym stronom rozstrzygnięcie sporu bez konieczności ponoszenia kosztów lub honorariów prawników oraz kosztów sądowych.

Jeśli udasz się bezpośrednio do sądu, upewnij się, że jesteś gotowy odpowiedzieć, dlaczego nie zdecydowałeś się wypróbować tego za pomocą listu o zaprzestaniu działalności.

Jeśli pozwany może wykazać się prawdziwą ignorancją i nie zamierzał naruszać praw autorskich, może zostać mniej nagrodzony za szkody. Jeśli jednak możesz udowodnić, że powiadomiłeś pozwanego o piśmie o zaprzestaniu działalności i nadal naruszają prawa autorskie, odszkodowanie może wzrosnąć, jeśli wygrasz proces sądowy przeciwko nim.

Czy muszę wynająć prokuratora, czy mogę napisać list o zaprzestaniu działalności?

Nie, nie musisz zatrudniać adwokata (ale istnieje wiele dobrych powodów, dla których możesz chcieć przynajmniej mieć adwokata, który specjalizuje się w prawach autorskich, przed przesłaniem go, który omówię poniżej).

Każdy może wysłać list z zaprzestaniem działalności, jednak wysłanie go nie musi oznaczać, że posiadasz odpowiednie lub nawet prawnie potwierdzone lub chronione prawa. Wysłanie listu z groźbą o zaprzestaniu lub porzucenie pod fałszywym pretekstem lub z podejrzanych powodów może być nawet przestępstwem, które naraża cię na potencjalne działania prawne.

Zanim oskarżysz kogoś o złamanie prawa i wymagające działania, zwłaszcza jeśli żądasz zapłaty, powinieneś skonsultować się z prawnikiem.

Fałszywe oskarżenie kogoś lub zażądanie zapłaty pod groźbą szkody (w tym grożenie pozwaniem) można uznać za przestępstwo w pewnych okolicznościach.

Korzyści z posiadania pełnomocnika Wysyłaj list o zaprzestaniu i desigcie

Roszczenia cywilne mogą być skomplikowane, kosztowne i długotrwałe, często wymagające lat do rozwiązania. Nawet jeśli uzyskasz wyrok na swoją korzyść, pozwany może złożyć apelację i dalej przedłużyć proces prawny. Jeśli masz dobry przypadek naruszenia praw autorskich, prawnik najprawdopodobniej zajmie się twoją sprawą bezpłatnie (również na podstawie opłaty za nieprzewidziane wydatki). Płacisz tylko adwokatowi, jeśli wygra on wyrok lub uzyska dla ciebie rozliczenie.

Adwokat może ci doradzić, jeśli Twoje prawa zostały naruszone, a nawet masz podstawy do działań prawnych.

Adwokat może ci powiedzieć, czy list z zaprzestaniem działalności jest odpowiedni, i może nawet napisać dla ciebie list.

W prawie wszystkich przypadkach dotyczących konsumentów pismo od adwokata będzie traktowane bardziej poważnie niż list od osoby.

A sąd, gdybyś musiał pozwać, może również potraktować poważnie list wysłany przez prawnika, niż ten, który sam wysłałeś.