Praca i mit o przeskakiwaniu

Firmy wpadły w panikę nad wskaźnikami rotacji zatrudnienia. Jest to kosztowne i wielu palców wskazuje na stale aktywną pulę młodych pracowników jako głównych winowajców. W rezultacie pracodawcy robią wszystko, aby zachować świeży talent. Ale czy współczesni pracownicy naprawdę zmieniają pracę, która często jest porównywana z poprzednimi pokoleniami?

Praca według liczb

Przeciętnie ludzie przebywają w swoich zawodach nieco dłużej niż kilka lat temu, zgodnie z najnowszymi numerami Biura Statystyki Pracy (BLS) w 2014 roku.

Raport wywołał lawinę artykułów i postów na blogu na temat przeskoków pracy. Dyskusja skupiła się na tym, czy jest ona szkodliwa dla twojej kariery zawodowej, czy też zła dla pracodawców.

Jak długo więc pracownicy przebywają obecnie ze swoimi pracodawcami? Mediana liczby lat zarobków i pracowników pozostających u obecnego pracodawcy w styczniu 2014 r. Wynosiła 4,6 roku. Tak samo było w 2012 r. I był to wzrost z 4,4 roku w 2010 r. W 2004 r. Średnia wynosiła 4 lata.

Mit przeskoku pracy

Podejście do pracy wydaje się dzisiaj normą. Tysiąclecia są oznaczone jako leniwe, samozwańcze, a zatem odpowiedzialne za wysokie obroty na rynku pracy. Jednak najnowsze badanie BLS pokazuje, ile lat ludzie spędzają z tym samym pracodawcą wzrosła w ciągu ostatniej dekady. W 2002 r. Mediana czasu pracy wynosiła 3,7 roku. W latach 2004 i 2006 wynosił on 4,0 lat. W 2008 roku wynosił 4,1 roku.

Ujmując to w kontekście historycznym, w styczniu 1983 r., Według raportu BLS za ten rok, mediana kadencji pracowników wynosiła 4,4 roku.

Dane są jednoznaczne: przeciętnie ludzie dziś pozostają dłużej w swoich obecnych zawodach niż w przeszłości.

Kadry i kariera techniczna

Dla osób zajmujących się komputerami i matematycznymi, mediana czasu pracy w 2014 r. Wynosiła 5 lat. To już od 2012 roku, kiedy to było 4,8 lat. W rzeczywistości średnia utrzymuje się przez ponad dziesięć lat.

Jedyne spadki nastąpiły w 2002 r. Po upadku baniek technologicznych - średnia wynosiła wtedy 3,2 roku - i ponownie w 2008 r. (4,5 roku).

Należy jednak zwrócić uwagę na zawody grup BLS. Komputerowa i matematyczna grupa zawodów obejmuje wszystkie zawody związane z komputerem, takie jak twórcy oprogramowania , administratorzy sieci i administratorzy baz danych . Oprócz stanowisk komputerowych, obejmuje aktuariuszy, matematyków, analityków badań operacyjnych i statystyk. Trudno jest określić, czy liczby dotyczące zawodów komputerowych same w sobie byłyby bardzo różne.

Niektóre raporty, takie jak dane PayScale dotyczące zatrudnienia w firmach z listy Fortune 500, sugerują, że eksperci techniczni nie pozostają na stanowiskach przez dłuższy czas. Jednak przemysł rozwija się dynamicznie, więc wzrost zatrudnienia i praktyki rekrutacyjne odgrywają dużą rolę w tych średnich.

Kadencja w innych zawodach

Tech jest oczywistym obszarem zainteresowania trendami związanymi z zatrudnieniem. Gen Y / Millennials wyrósł na doświadczonych technologicznie pracowników i stoi na czele dzisiejszych najnowszych technologii. Cenią satysfakcję z pracy, więc przejdą dalej, aby ją znaleźć. Jak porównują się inne zawody pod względem zatrudnienia?

Kadencja młodszych pracowników

Analitycy cytują ankietę BLS jako dowód, że "Millennials" częściej przechodzą od pracy do pracy niż starsi współpracownicy. Ale same statystyki nie uwzględniają tego. Statystyki mówią nam, że młodsi ludzie pozostają z obecnym pracodawcą przez mniej lat niż starsi współpracownicy.

To nie powinno dziwić. Na przykład 22-latek pracował dla tego samego pracodawcy przez 1,3 roku w czasie ostatniego raportu BLS. Ci, którzy wkroczyli na rynek pracy prosto z liceum, byliby zatrudnieni przez mniej niż trzy lata, więc krótki czas z tym samym pracodawcą jest uzasadniony.

Wniosek

Ludzie zaczęli uznawać zalety skakania po pracy. Ale liczby dowodzą, że ludzie tak często nie zmieniają pracy. Co ciekawe, mediana kadencji dla wszystkich grup wiekowych w raporcie z 1983 r. Była zbliżona do dzisiejszej. Tylko kilka miesięcy dzieli większość grup wiekowych. Nawet jeśli pracownicy wyjeżdżają na lepsze możliwości, wiele firm technologicznych nie jest dziś zbytnio zaniepokojonych wysokimi wskaźnikami rotacji. Obfitość talentów w branży oznacza, że ​​zawsze znajdzie się ktoś, kto wkroczy do firmy i zabierze ją dalej.