Jak zdobyć zadanie publikowania książek na poziomie podstawowym

Wyląduj swoim pierwszym gigem w branży

Jak zdobyć pracę na poziomie podstawowym w publikowaniu książek?

Oczywiście, istnieje wiele opublikowanych wskazówek, jak napisać CV lub jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej na poziomie podstawowym. Ale branża wydawnicza ma swój własny zestaw parametrów dla pracownika, który chce. Oto kilka konkretnych porad, jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą książki.

Zapoznaj się z indywidualną listą wydawniczą

Książki Atria lub Riverhead?

W głównym wydawcy każdy odcisk ma swoją osobowość. Przejdź do trybu online i sprawdź typy książek, które publikują. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli naprawdę kochasz listę swoich rozmówców. Ale przynajmniej znajdź coś atrakcyjnego w książkach, z którymi teoretycznie chciałbyś pracować i przygotuj się do dyskusji o tym.

Wydawnictwo książkowe, podobnie jak wiele innych branż medialnych, czerpie z pasji do swojego produktu - z pasji ludzi, którzy publikują książki, a także z pasji ludzi, którzy je tworzą. Osoby publikujące książki na ogół doceniają pasję do książek i czytania w swoich pracownikach.

Zwróć też uwagę, że każdy odcisk w każdym wydawnictwie ma zazwyczaj odrębną osobowość. Jeśli jesteś miłośnikiem książek, zwróć uwagę na kolofon na kręgosłupie ulubionych książek. Skąd oni są? Może powinieneś tam przeprowadzić wywiad!

Dowiedz się, co jest najbardziej aktualne Listy bestsellerów z New York Times

... szczególnie książki wydawcy i odcisk, z którym przeprowadzasz wywiady.

" New York Times Best Seller" to skrót branżowy dla najlepiej sprzedających się książek i wszyscy zwracają na to uwagę.

Mógłbyś mówić o książkach, które czytałeś dla przyjemności

Oczywiście, czytasz książkę w tej chwili. Potrafisz inteligentnie mówić o książce, którą właśnie czytasz, ostatniej przeczytanej książce, ulubionej książce z ostatnich sześciu miesięcy, ulubionej klasyki.

Jeśli nie czytasz żadnej książki lub nie czytałeś jej w ciągu ostatnich kilku miesięcy, powinieneś pomyśleć o znalezieniu innej pracy.

Bądź elastyczny w kwestii tego, jaki dział publikacji książek może Ci odpowiadać

Rozmawiając z młodymi ludźmi, którzy chcą pracować w wydawnictwach książkowych, wydaje się, że ogromna większość młodych anglojęzycznych miłośników książek aspiruje do pracy w dziale redakcji książki. Ci ludzie powinni przeczytać o tym, jak książka pochodzi z rękopisu poprzez proces redakcyjny, aby uzyskać wgląd w to, co wiąże się z edycją części pracy.

Często zdarza się, że kandydaci do publikacji książek lepiej pasują do innego działu wydawnictwa książek. Tak długo, jak kochasz książki, istnieje dział, który pasuje do twojej osobowości. Rozważ te czynniki podczas ubiegania się o pracę wydawniczą na poziomie podstawowym:


Oczywiście wydawcy książek mają "zwyczajne" działy korporacyjne, takie jak zasoby ludzkie. A jeśli jesteś zagorzałym lub zajmującym się technologią miłośnikiem książek, to również są finanse, księgowość i technologie informacyjne (IT). Przeczytaj ten przegląd działów w wydawnictwie .