Dowiedz się więcej na temat akceptowania i rezygnacji z poczty e-mail

Opt-in to krótka forma "włączania się". Oznacza to, że ktoś chce być w coś zaangażowany. W dobie technologii i świata sprzedaży termin ten oznacza, że ​​ktoś dał ci pozwolenie na wysyłanie mu e-maili.

Wiele wiadomości e-mail

Nie musisz rejestrować się, jeśli przesyłasz pojedynczą wiadomość e-mail do potencjalnego klienta lub potencjalnego klienta, informując go o tym, że w sobotę oferujesz wyprzedaże drzwi.

Jednak włączenie się jest niezbędne, jeśli zamierzasz dodać go do dowolnej listy e-mailowej. Rezygnacja zazwyczaj następuje, gdy ktoś zarejestruje się w serii e-maili, takich jak biuletyn elektroniczny lub kupony na konkretne produkty.

Podstawową zasadą jest to, że wiadomość e-mail do jednego lub dwóch odbiorców nie wymaga zgody, ale jeśli wysyłasz wiadomość e-mail do dużej grupy naraz, musisz upewnić się, że wszyscy odbiorcy zgodzili się na otrzymywanie takich e-maili od ty lub twoja firma.

Niepotwierdzone opcje

Niepotwierdzone zgłoszenia mogą wystąpić, gdy ktoś odwiedza i w jakiś sposób rejestruje się w witrynie, gdy witryna jest skonfigurowana w taki sposób, aby gromadzić ich dane.

Prawdopodobnie spotkałeś się z tymi samymi czasami. Wyszukujesz informacje i klikasz stronę internetową, która Twoim zdaniem zapewni. Zamiast wyświetlać artykuł lub informację, cały twój monitor wypełnia proste pytanie, coś pozornie nieszkodliwego, na przykład: "Czy naprawdę chcesz to przeczytać?" Jeśli klikniesz "tak", być może po prostu zobowiązałeś się do niepotwierdzonej zgody.

Kiedy zaczniesz otrzymywać obfite e-maile z witryny, możesz nawet nie zrozumieć, dlaczego tak się dzieje.

Ustawa CAN-SPAM

Nie tylko niechciane masowe wiadomości e-mail wyłączają potencjalne kontakty i klientów, ale niektóre praktyki są niezgodne z prawem. Federalna ustawa CAN-SPAM została uchwalona w 2003 roku w celu uregulowania komercyjnych wiadomości e-mail.

Ustawa wymaga wyraźnego stwierdzenia gdzieś w wiadomościach e-mail, że odbiorca może zrezygnować w dowolnym momencie i że powie mu, jak to zrobić w jasny sposób.

Gdy ktoś zrezygnuje, musisz upewnić się, że Twój system jest skonfigurowany tak, aby usunąć go z listy w ciągu 10 dni roboczych. Ustawa ma zastosowanie do wszystkich komercyjnych e-maili, a kary mogą być gwałtowne, w górę od 40 000 USD w 2017 roku, więc warto zapoznać się z regulacjami prawnymi.

Dodatkowe środki ostrożności

Niektóre firmy stosują podwójne systemy opt-in, aby mieć całkowitą pewność, że odbiorca chce otrzymywać e-maile. Odbiorca wypełnia formularz na stronie internetowej lub w inny sposób wyraża zgodę na pierwsze zgłoszenie. Następnie odbiorca otrzymuje drugi, automatyczny e-mail z prośbą o kliknięcie łącza, aby potwierdzić, że chce się zarejestrować.

Renomowane firmy zawsze wykorzystują listy potencjalnych kandydatów, gdy wysyłają e-mailowe kampanie marketingowe. Wysyłanie wiadomości e-mail do dużej liczby odbiorców, którzy nie zdecydowali się na wysyłanie wiadomości, jest spamem, a ponadto jest wysoce nieprofesjonalne i niezgodne z prawem.

Nawet jeśli nie jesteś technologicznie spamujący potencjalnego klienta, ponieważ otrzymałeś od niego pozwolenie w przeszłości, może on zapomnieć, że dał ci pozwolenie. Jeśli uważa, że ​​jesteś spammerem, może to wystarczy, by podważyć swoją reputację online.

Stosowanie podwójnych praktyk opt-in, gdy jest to praktyczne, może ochronić cię przed tego rodzaju błędnym przekonaniem. Perspektywi są bardziej skłonni do zapamiętania procesu rejestracji, jeśli muszą podjąć ten drugi krok.