Jak przesłać swoją historię do The New Yorker Magazine

Pobierz publikację w tym legendarnym magazynie

The New Yorker została założona w 1925 roku przez Harolda Rossa. Podczas codziennych spotkań słynnego Okrągłego Stołu Algonquin, Ross był członkiem klubu, Ross szlifował literackie kotlety. Dowcipna Dorothy Parker i Robert Benchley przyczynili się do powstania tego magazynu w początkowych latach jego istnienia i byli również członkami tej literackiej legendy. Magazyn ma poważny status literacki. W całym XX wieku zdobycie pracy opublikowanej w "The New Yorker" było ważnym krokiem milowym, a magazyn nadal jest jednym z najbardziej czczonych wydawców krótkometrażowych filmów fabularnych.

Pisanie legend Grace Its Pages

Magazyn dał widzialność i pomógł w karierze takich pisarzy, jak John O'Hara, John Cheever, John Updike, F. Scott Fitzgerald. Raymond Carver, JD Salinger, Janet Frame, Salman Rushdie i Alice Munro. Pomimo powszechnego spadku czytelnictwa czasopism od czasu narodzin publikacji online The New Yorker (pod przewodnictwem redaktora Davida Remnicka) nadal ma się dobrze, mogąc pochwalić się ponad 1240 000 czytelników.

The New Yorker Writing Style

Choć The New Yorker przyczynił się do tego, że nie zawiera wielu opowiadań do kanonu literackiego, nie oznacza to, że wszystko, co publikuje, jest konserwatywne. Czasopismo wykorzystało także dość eksperymentalnych pisarzy, takich jak George Saunders i Haruki Murakami. Dla pisarza oznacza to, że nawet jeśli twoja praca zmierza w stronę mniej tradycyjnej, możesz ją oddać.

Przykładowe pisanie z New Yorkera

"Sally zawsze wierzy, że od razu wiedziała - zanim jeszcze usłyszała głos Petera, wiedziała, co się stało.

Gdyby zdarzył się wypadek, nie byłoby to dla jej sześciolatka, który był odważny, ale nie pomysłowy, a nie pokazowy. "(Z" Deep-Holes by Alice Munro)

Szanse wydawania czegoś w The New Yorker

Szanse oczywiście zależą od tego, kim jesteś. Jeśli nigdy niczego nie opublikowałeś, szanse są bardzo, bardzo nikłe, że dostaniesz publikację na podstawie dostępnej przestrzeni.

The New Yorker publikuje tylko jedną historię w jednym wydaniu (poświęcając jeden numer rocznie na nową fikcję) i prawdopodobnie prawie każdy ambitny amerykański pisarz próbuje w pewnym momencie dostać się do The New Yorker. I podczas gdy The New Yorker ma szanse na nowych pisarzy, ma tendencję do czerpania z jego stabilnych ustalonych pisarzy, takich jak Munro i Murakami.

To powiedziawszy, jeśli jesteś jednym z młodych pisarzy, którego czasopismo ma szansę, jeśli twoja praca zostanie zaakceptowana, twoja kariera zostanie wykonana, więc warto zrobić zdjęcie.

Jak przesłać do The New Yorker

Prześlij swoją historię jako załącznik do pliku PDF, korzystając z internetowego formularza wysyłkowego czasopisma. Wyślij swoje zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres fiction@newyorker.com. Wysyłaj jedną historię naraz i pozostaw trzy miesiące na odpowiedź. Zgłoszenia można również przesyłać pocztą tradycyjną do redakcji "Fiction Editor", "The New Yorker", 1 World Trade Center, Nowy Jork, NY 10007. Pismo będzie można usłyszeć tylko w magazynie, jeśli jest zainteresowane publikacją swojej pracy. Jeśli nie usłyszysz w ciągu trzech miesięcy, powinieneś założyć, że twoja historia nie została przyjęta.