Book Jobs - Jak uzyskać zatrudnienie w wydawnictwie książek

Czy chcesz "zarezerwować pracę"? Czy chcesz wiedzieć, jak zdobyć pracę w publikowaniu książek - jako redaktor książek, bibliotekarz lub kierownik księgarni? A może twoim pomysłem na pracę w wydawnictwie książek jest zarabianie na pisanie książek.

Wielu księgarni zastanawia się, jak by to było pracować z książkami, a w branży wydawniczej istnieją setki różnych możliwości pracy. Niezależnie od tego, jaką karierę książkową sobie wyobrażasz, oto, co powinieneś wiedzieć.

Book Jobs - jak zdobyć pracę w wydawnictwie książek

Jeśli chcesz znaleźć pracę w tradycyjnym nowojorskim wydawnictwie książek , najlepiej u jednego z wydawców książek Big Five lub małego, szanowanego wydawnictwa, dobrze jest przeprowadzić badania i sprawdzić, jaki obszar może być odpowiedni dla ciebie i poinformuj o swojej rozmowie. Oto kilka kroków, które należy podjąć:

Zrozumieć, co chcą wydawcy książek w kandydacie do pracy

Oczywiście istnieje wiele opublikowanych wskazówek, jak napisać CV lub jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej na poziomie podstawowym.

Ale branża publikacji książek ma swój własny zestaw parametrów dla pracownika, który chce być i chcesz mieć pewność, że jesteś przygotowany z jak największą ilością informacji o firmie, którą zamierzasz wprowadzić.

Oto kilka konkretnych wskazówek, w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej dotyczącej publikacji książek.

Zbadaj zadanie publikowania książek, z którym rozmawiasz

Oto kilka szczegółów, które pomogą:

O pracy bibliotekarza

Czy chciałbyś pracować z bazami danych badawczych Biblioteki Publicznej w Nowym Jorku? A może chcesz pomóc w zdobyciu i archiwizacji starożytnych manuskryptów Biblioteki i Muzeum Morgana lub pomóc lokalnym dzieciom znaleźć odpowiednie książki dla dzieci do przeczytania.

Obecnie bibliotekarze mogą być wszystkim, od konsultantów danych po specjalistów od archiwizacji. Jeśli rozważasz karierę jako bibliotekarz, oto kilka faktów dotyczących zawodu.

Uczyć się o:

O pracy księgarza

Dla wielu miłośników książek otwarcie księgarni wydaje się wymarzoną pracą. Oczywiście, jak w każdym biznesie, realia otwarcia księgarni są o wiele bardziej skomplikowane niż fantazja spędzania całego czasu z książkami. Jeśli rozważasz zakup lub uruchomienie księgarni, oto kilka faktów na temat sprzedaży książek:

Uczyć się:

O byciu autorem

Są autentyczne, namacalne emocje związane z byciem opublikowanym autorem książki - jak twoje imię na kurtce z książkami. Przywilej posiadania twoich słów dostępnych dla publiczności czytelników. Ci, którzy publikują książkę po raz pierwszy lub ci, którzy aspirują, powinni poznać realia autorstwa.

Dowiedzieć się:

O pracy agenta literackiego

Chcesz być po stronie wydawniczej? Jeśli jesteś dobry w utrzymywaniu i utrzymywaniu autorstwa, a także w negocjacjach, ale niekoniecznie chcesz edytować książki, możesz rozważyć bycie agentem literackim.

Uczyć się o: