Ekonomia Major

Ścieżki kariery

O tym majorze

W tym świecie zasoby są zwykle ograniczone, ale potrzeby i potrzeby ludności są nieograniczone. Odpowiedzialność za znalezienie najlepszego sposobu alokacji tych zasobów spoczywa w rękach tych, którzy studiują ekonomię. Główny ekonomia, nauka społeczna, zajmuje się produkcją, dystrybucją i konsumpcją dóbr niematerialnych, takich jak czas i talent, oraz rzeczami materialnymi, takimi jak mieszkanie, pieniądze, zaopatrzenie, sprzęt i praca.

Chociaż ekonomia jest nauką społeczną, ta ważna może być częścią kolegium sztuki i nauki lub szkoły biznesu, w zależności od uczelni.

Studenci mogą zdobywać stopnie stowarzyszone, licencjackie, magisterskie lub doktoranckie w ekoncie, jak to się często nazywa. Po uzyskaniu stopnia naukowego większość ludzi przenosi się na czteroletnie college'e, aby zdobyć tytuł licencjata, a wielu z nich kontynuuje naukę uzyskując stopnie magistra i doktora. Istnieje niewiele miejsc pracy dla ekonomistów na poziomie licencjata. Ci, którzy nie zdecydują się na wyższe wykształcenie w tym przedmiocie, czasami wybierają się w innej dziedzinie, na przykład w biznesie lub prawie. Istnieje również wiele alternatywnych opcji kariery, które wykorzystują umiejętności, które zdobywają, zdobywając tytuł licencjata w dziedzinie ekonomii. Większość profesjonalnych stanowisk w dziedzinie ekonomii wymaga uzyskania tytułu magistra lub doktora.

Przykładowe kursy, których możesz oczekiwać

Kursy licencjackie (niektóre z tych kursów są również oferowane przez Associate Degree Programs)

Kursy Master Degree

Kursy doktoranckie

Opcje kariery z twoim stopniem

* Ta lista została opracowana przez wyszukiwanie miejsc pracy dla otworów, które wymagają dyplomu z ekonomii. Obejmuje opcje dla tych, którzy kończą studia tylko ze stopniem ekonomii.

Nie obejmuje żadnych zadań, które wymagają dodatkowego wykształcenia w innej dziedzinie.

Typowe ustawienia pracy

Ludzie, którzy ukończyli studia ekonomiczne, pracują dla korporacji, instytucji finansowych, szkół wyższych i uniwersytetów oraz rządów.

Jak licealiści mogą przygotować się do tego majora

Uczniowie szkół średnich, którzy myślą o studiowaniu ekonomii na studiach, powinni mieć silne doświadczenie w matematyce. Powinni brać tyle zaawansowanych zajęć matematycznych, jak to możliwe. Studenci powinni także wziąć udział w zajęciach z ekonomii, jeśli są oni oferowani. Pomocne będą także kursy w statystykach.

Co jeszcze musisz wiedzieć

Profesjonalne organizacje i inne zasoby