Mity na temat modelowania promocyjnego Kariery

Jeśli kiedykolwiek uczestniczyłeś w targach, konwencjach, koncertach, barach, imprezach promocyjnych lub innych wydarzeniach na żywo, prawdopodobnie rozmawiasz z co najmniej jednym modelem promocyjnym. Tych pięknych, towarzyskich i przystojnych mężczyzn i kobiet zatrudniamy, aby przyciągnąć uwagę klientów i pozostawić trwałe wrażenie. Są popularną formą reklamy i marketingu i są ogromnym atutem każdej imprezy.

Jednak pomimo tego, że firmy na całym świecie używają modeli promocyjnych, niewiele osób wie dokładnie, z czym wiąże się modelowanie promocyjne.

Oto niektóre z najczęstszych nieporozumień:

Musisz mieć doświadczenie w modelowaniu

Nawet jeśli nie masz doświadczenia w modelowaniu lub jakiegokolwiek modelowania , prawdopodobnie masz podobne doświadczenia, których szukają firmy. Czy czekaliście na stoły lub zajmowaliście się publicznie w inny sposób? Pracowałeś w handlu detalicznym? Zrobić jakieś działanie? Wspaniały! Pamiętaj, aby wspomnieć o tych rzeczach. Tego rodzaju umiejętności są dokładnie tym, czego poszukują agencje modelek i marki w modelu promocyjnym.

Modele promocyjne zawsze noszą skąpe ubrania

Pewnie, niektóre firmy chcą, aby ich modele pojawiały się w kostiumie kąpielowym lub tylko w farbie do ciała i na wysokich obcasach. Ale nie zawsze tak jest. Możesz również zostać poproszony o noszenie dżinsów i koszulki z logo, koszulki drużynowej lub innego nie tak odsłaniającego się stroju. Podobnie jak inne typy modeli, modele promocyjne mają prawo do ustalania granic w odniesieniu do odzieży i produktów i wybierają tylko te, w których są wygodne.

Męskie modele nigdy nie są zatrudniane jako modele promocyjne

Choć prawdą jest, że większość modeli promocyjnych to kobiety, nie oznacza to, że nie ma potrzeby stosowania męskich modeli promocyjnych. Oznacza to, że praca jest trochę trudniejsza do zdobycia, a konkurencja jest trochę sztywniejsza.

Podobnie jak ich kobiece odpowiedniki, męskie modele promocyjne muszą być atrakcyjne, przyjazne, towarzyskie, inteligentne i niezawodne.

Jeśli zaznaczysz wszystkie pola, najlepiej jest przesłać swoje zdjęcia do renomowanej firmy wywiadowczej, takiej jak ModelScouts.com, gdzie dokładnie wiedzą, gdzie potrzebne są męskie modele promocyjne.

Modele promocyjne są niewykształcone i niestabilne

Modele promocyjne są pięknem i mózgiem marki. Oprócz tego, że są atrakcyjni, muszą również być wyartykułowanym, niezawodnym, urodzonym sprzedawcą i znać produkt wewnątrz i na zewnątrz. Muszą zapamiętać ogromną ilość informacji, aby informować klientów i odpowiadać na wszystkie ich pytania, a jednocześnie być otwartym i przyjaznym. Wiele modeli promocyjnych pracuje nad (lub już posiada!) Stopniem ukończenia studiów wyższych lub uniwersyteckich i odkrywa, że ​​w trakcie pracy zdobywa cenne umiejętności marketingowe, biznesowe i przedsiębiorcze.

Potrzebujesz profesjonalnych zdjęć

Agencje i marki nie szukają drogich zdjęć z fantazyjnym oświetleniem i mnóstwem Photoshopa. Dzieje się tak dlatego, że modelowanie promocyjne to w 100% interakcja twarzą w twarz, a klienci muszą wiedzieć, że model, który wynajmują, wygląda dokładnie tak, jak ich zdjęcia. A więc migawki są w porządku!

To łatwe

Modele promocyjne stoją tylko i rozdają napoje, prezenty i broszury, prawda? Źle. Bardzo źle. Jak wspomniano powyżej, modele promocyjne są zasadniczo pracownikami marki i dlatego muszą być tak dobrze poinformowane, jak to tylko możliwe.

Potrzeba również specjalnej osoby, aby uśmiechać się na ich twarzy przez 8-12 godzin na raz, nie wspominając nawet o tym, że można stać w szpilkach przez pół dnia. Niełatwe.

Modelowanie promocyjne nie prowadzi do innych zadań modelowania

Działając jako model promocyjny, będziesz mieć nieskończone możliwości łączenia się z agencjami, markami i innymi ważnymi specjalistami z branży. Jeśli chcesz dalej rozwijać karierę modelki, te ważne połączenia mogą być "w" modelowaniu komercyjnym, modelowaniu mody, a nawet działaniach. To jest jeszcze jeden powód, dla którego powinieneś być tak przyjazny i otwarty jak to możliwe! Nigdy nie wiesz, do czego może doprowadzić Twoje zadanie w zakresie promocji.