Mity o zostaniu profesjonalnym modelem

Istnieje wiele mitów na temat zawodu modelki, które mogą powodować zamieszanie w przypadku nowych modeli, co może powstrzymać ich od spełnienia ich marzenia o zostaniu zawodowym modelem.

Oto 5 najlepszych mitów na temat stania się profesjonalnym modelem wraz z prawdziwymi informacjami, które pomogą Ci odnieść sukces w karierze modelki.

 • 01 Musisz być wysoka, aby być modelką

  Chociaż istnieją określone wymagania dotyczące wysokości modeli dróg startowych i modeli high-fashion (redakcyjnych), istnieje ogromna ilość pracy dla modeli, które mają mniej niż 5 '9 ". Nawet wielkie agencje w Nowym Jorku, Paryżu i Mediolanie są skłonne tworzyć wyjątki dla modelu, który jest "kompletnym pakietem".

  Supermodelka Kate Moss była jedną z pierwszych osób, które złamały barierę wysokości na 5 '6 "(niektóre agencje wymieniają Kate na 5' 7" - 5 '8 ", ale większość ludzi uważa, że ​​jest hojny). Aaron Frew, który ma zaledwie 5 '7 lat, jest reprezentowany przez najlepszą agencję mody d'Management w Mediolanie we Włoszech. Mam również podpisane osobiście modele, które miały 5 "3" i 5 "4" do najlepszych agencji Elite Model Management i Ford Models.

  Ale nie martw się, jeśli nie możesz podpisać kontraktu z najlepszą agencją mody ze względu na wzrost wysokości, ponieważ istnieje ogromny rynek komercyjny, który jest zawsze otwarty na modele o różnej wysokości.

 • 02 Musisz być chudy, aby być modelem

  Gdy więcej kobiet chce zobaczyć modelki, które lepiej reprezentują "prawdziwe" kobiety, przemysł mody zareagował. W ciągu ostatnich dziesięciu lat rynek modelowania plusowych rozmiarów stał się jednym z najszybciej rozwijających się i najważniejszych sektorów branży modowej.

  Nie tylko agencje modelek przyjmują modele, które są bardziej wysportowane i bardziej zmysłowe niż zwykły super modelki, ale zmieniają te dziewczyny w supergwiazdę! Wiele czołowych agencji modelek w Nowym Jorku, Los Angeles, a nawet w Paryżu i Mediolanie ma teraz dywizje poświęcone wyłącznie modelom o dużych rozmiarach.

  Tak więc, jeśli jesteś zakręcony lub duży, odważny i piękny, i wiesz, jak to działa, wtedy wiele najlepszych agencji będzie chciało cię zobaczyć!

 • 03 Musisz być młody, aby być modelem

  Tak jak konsumenci domagali się modeli, które lepiej reprezentują różne kategorie wielkości rzeczywistych kobiet (patrz Mit # 2), popyt na modele reprezentujące różne kategorie wiekowe również stał się ważną częścią branży modelowania.

  Pokolenie wyżu demograficznego starzeje się i istnieje realne zapotrzebowanie na modele, które mogą reprezentować produkty ważne dla demograficznego wieku. Istnieje szeroka gama produktów, dla których potrzebne są dojrzałe modele, takie jak przemysł turystyczny, służba zdrowia, farmaceutyki, a nawet moda.

  Tak więc, jeśli zawsze marzyłeś o zostaniu modelką, a masz ponad 25 lat, nie pozwól, by Twój wiek cię powstrzymał. Agencje zawsze szukają dojrzałych modeli w każdym wieku!

 • 04 Potrzebujesz profesjonalnych zdjęć

  Profesjonalne zdjęcia nigdy nie są wymagane, kiedy zaczynasz. Wystarczy kilka prostych migawek dla agentów, aby określić swój potencjał jako model mody lub model komercyjny.

  Gdy agencja ustali, że chce reprezentować Ciebie, możesz porozmawiać z agentami, jakiego rodzaju zdjęcia będą Ci potrzebne, aby promować Cię wśród swoich klientów. W zależności od rodzaju agencji i rynku, na którym się znajdujesz, agencja może chcieć zwiększyć koszt pierwszej sesji zdjęciowej . W przeciwnym razie będzie to inwestycja, którą musisz wykonać.

 • 05 Jeśli agencja mi się podoba, zapłaci za wszystko

  Jednym z obszarów, który może wywołać największe zamieszanie w przypadku nowych modeli, jest obszar opłat, wydatków i kosztów początkowych. Istnieje wiele szumu i dezinformacji, szczególnie w Internecie i na forach modelowych, związanych z kosztami modelowania i tego, za co model powinien i nie powinien zapłacić, co może oszołomić nowy model aż do rezygnacji i nigdy nie realizowania swoich marzeń.

  Prawdopodobnie słyszałeś zdanie: "Jeśli agencja mnie lubi, to zapłaci za wszystko". W rzeczywistości nie może to być dalsze od prawdy. Odwiedź ten artykuł na temat kosztów modelowania, opłat i kosztów początkowych, aby uzyskać pełne wyjaśnienie tego tematu.

 • Miejsce dla wszystkich w modelowaniu

  Kiedy po raz pierwszy pomyślisz o modelach, prawdopodobnie pomyślisz o supermodelkach Gisele Bundchen, Coco Rocha, Naomi Campbell, Candice Swanepoel lub Miranda Kerr. Istnieją jednak tysiące innych modeli, których nazwisk nie znasz, którzy osiągają znaczne dochody w branży. Często porównuję to do bycia w drużynie koszykówki lub hokeja. Zawsze będziesz znał nazwiska takich gwiazd jak Michael Jordan, Wayne Gretsky czy Magic Johnson, ale jest wielu innych członków zespołu, których imion nie znasz, ale którzy zarabiają fantastycznie i są bardzo ważni dla zespołu. Jest bardzo podobny w branży modelowania. Zawsze będziesz mieć supergwiazdy, ale inni członkowie zespołu lub modelki w agencji również mają bardzo ważną rolę do odegrania.