Najtrudniejsze prace w lotnictwie

Te "zestresowane" pola kariery lotniczej mogą być wyzwaniem

"Jakie są najtrudniejsze zadania Sił Powietrznych?" Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to, co jest uważane za "trudne", może się różnić w zależności od osoby. Na przykład, czy stres fizyczny sprawia, że ​​praca jest ciężka, czy praca jest uważana za trudną ze względu na stres psychiczny, który przenosi? A może praca jest uważana za trudną ze względu na zakres odpowiedzialności, która z nią wiąże?

Jednym z miejsc, w których możemy znaleźć wskaźnik tego, co można uznać za trudne lub trudne, jest kwartalna lista zestresowanych obszarów kariery w Siłach Powietrznych.

Co oznacza "zestresowany"?

W wojsku "zaakcentowany" jest terminem używanym do identyfikowania miejsc pracy, które są pożądane, ale są słabo rozwinięte. Praca może być również stresowana z powodu tempa operacji (określanego również jako optempo). Tempo operacyjne jest miarą tempa operacji opartej na wykorzystaniu sprzętu, na przykład w godzinach lotu samolotu; oraz jak często i przez jaki okres czasu angażuje się lotnika w porównaniu do czasu spędzanego w domu.

Pola kariery w dziedzinie Sił Specjalnych znajdują się zarówno na stanowiskach zatrudnionych na poziomie egzekucyjnym, jak i na stanowiskach oficerskich.

Zestresowane pola kariery zawodowej

Znajomość języków obcych, informacje i analizy w cyberprzestrzeni oraz informacje wywiadowcze są obecnie bardzo pożądanymi umiejętnościami w Siłach Powietrznych, a więc związane z nimi dziedziny kariery, które się specjalizują, są poszukiwane.

Airborne Cryptologic Language Analyst (1A8) : zarządza, ocenia i zarządza systemami informacji wywiadowczych i działaniami operacyjnymi oraz odpowiada za tłumaczenie i analizę komunikatów.

Powietrzni analitycy kryptologii są biegli w językach takich jak arabski, chiński, koreański, rosyjski, hiszpański, perski farsi, hebrajski, paszto i urdu.

Cyber ​​Warfare Operations (1B4) : Projektuj, instaluj, wspieraj i ulepszaj funkcje sieciowe i systemy, aby zapewnić poprawne działanie, i że systemy te są bezpieczne przed włamaniem z zewnątrz.

Tactical Air Control Party (1C4) : Nadzoruje i przeprowadza planowanie misji i koordynację powietrznych zasobów bojowych. Są na linii frontu z obowiązkiem wzywania nalotów.

Fusion Analyst - Digital Network Analyst ( 1N4) : Wykonuje i zarządza analizą inteligencji, wykorzystuje informacje wywiadowcze, opracowuje cele i zapewnia wiedzę sytuacyjną dla personelu operacyjnego i kluczowego kierownictwa.

Survival, Evasion, Resist & Escape (1T0) : Personel przeżycia, uników, oporu i ucieczki (SERE) szkoli załogi statków powietrznych w tych podstawowych umiejętnościach przetrwania. Szkolenie obejmuje przystosowanie do wszystkich możliwych warunków środowiskowych, od oceanu po arktyczne zimno i pustynne upały.

Podkreślone pola kariery oficerskiej

Niektóre z najczęściej zestresowanych dziedzin kariery w lotnictwie to te z pilotów. Szkolenie jest często intensywne, a obowiązki, które ponoszą, mogą być ogromne.

Rescue Pilot (11H) : Piloci helikopterów i załogi komandosów podczas walki, treningu i innych misji. Ratownicy mogą specjalizować się w pilotowaniu śmigłowca Pave Hawk lub samolotu typu King lub Combat King.

Pilot rozpoznania / nadzoru / elektronicznego sterowania bojowego (11R) : Polecenie statku powietrznego AWACS E-3 Sentry, który jest zasadniczo latającą wieżą kontrolną.

Są przeszkoleni w zakresie najbardziej zaawansowanych technologii w zakresie rozpoznania, inwigilacji, poszukiwań i ratownictwa oraz walki elektronicznej.

Specjalny pilot operacyjny (11S) : operacje specjalne Piloci dowodzą samolotami o stałym skoku lub śmigłowcami i załogami wykonującymi specjalne operacje, szkolenia i inne misje na skalę globalną.

Mobility Combat Systems Officer (12M) : Koordynuje broń i personel w trakcie walki. Funkcjonariusze systemów walki z mobilnością łączą zaawansowany nadzór i informacje wywiadowcze z biegłością w posługiwaniu się dostępnymi systemami uzbrojenia w celu wyboru i wdrożenia optymalnych kierunków działań w celu wykonania misji.