Wprowadzenie do słownika zarządzania i zasobów ludzkich

Użyj tego słowniczka, aby znaleźć znaczenie wspólnej terminologii HR

"Granice mojego języka są ograniczeniami mojego umysłu." Wiem tylko, za co mam słowa ". - Ludwig Wittgenstein (1889-1951)

Nikt nie musi ci mówić, że pracownicy działu kadr (HR), zarządzania i biznesu mają własny język. Czasami zrozumienie wspólnych znaczeń pomiędzy ich językiem i tym, który wszyscy używają, wydaje się prawie niemożliwe. Jest tak wiele różnych słów i terminów, które mają subtelne odcienie zmienności w ich znaczeniu.

Mając to na uwadze, oto stale rozszerzający się, obszerny słownik zasobów ludzkich , zarządzania i słów biznesowych, terminów i koncepcji. Dla osób, które rozpoczynają karierę w dziedzinach związanych z biznesem, glosariusz zapewni z czasem coraz większy zasób.

Dla tych czytelników, którzy są obecnie aktywnymi działami HR, zarządzania lub biznesu, glosariusz jest wygodnym i łatwo dostępnym zasobem.

Zawartość słownika

Poszukiwanie w Internecie ujawnia wiele glosariuszy dla profesjonalistów pracujących i biznesowych. Do tej pory brakowało kompleksowych słowników dostarczających szczegółowych przykładów i próbek niezbędnych do zapewnienia jasności słowa lub koncepcji. Niewiele glosariuszy połączonych z dodatkowymi zasobami sieciowymi, które dodatkowo zdefiniowały słowo lub koncepcję.

Aby zaradzić tej nieadekwatności, niniejszy glosariusz podaje przykłady, próbki i zasoby, gdy tylko jest to możliwe.

W przeciwieństwie do większości słowników, glosariusz ten nie będzie uporządkowany alfabetycznie, ale z powodu złożoności koncepcji i koncepcji.

Łatwiej będzie ci w pełni zrozumieć temat, którego szukasz, jeśli wszystkie informacje znajdują się w jednym miejscu. Glosariusz rozpocznie się również od najprostszych koncepcji wprowadzających i postępu do bardziej złożonych. W ten sposób będziesz mógł przeczytać cały glosariusz od początku do końca, nie tracąc podstawowych informacji potrzebnych do zrozumienia bardziej skomplikowanych pojęć.

Jeśli zdecydujesz się pominąć lub zacząć od początku, wiesz, że musisz tylko cofnąć się, aby odnieść się do czegoś, czego jeszcze nie rozumiesz.

Zróbmy projekt słownika interaktywnie

Niedawno przeprowadzono ankietę, aby przetestować zainteresowanie użytkowników strony w glosariuszu. 80 procent osób, które głosowały, stwierdziło, że chciałoby, aby powstał glosariusz; kolejne 17 procent respondentów powiedziało, że to sprawdzą.

Prosimy o poświęcenie czasu na przedstawienie opinii na temat tego, czy glosariusz jest przydatny. Im bardziej Twoja opinia, tym szybsze zmiany i ulepszenia mogą zostać wdrożone. Interesujące są także słowa i pojęcia, które najbardziej chcielibyście zdefiniować w poręcznym, jednorazowym glosariuszu.

Jak wiesz, tysiące słów wpływa na świat biznesu. Nie ma to być przeróbka Webstera lub Oxford English Dictionary. Ma to być istotne, użyteczne narzędzie dla społeczności biznesowej.

Możesz utworzyć zakładkę do tego glosariusza, aby móc łatwo się do niego odnieść i często sprawdzać, czy są dostępne aktualizacje.

"Jeśli słowo w słowniku zostało błędnie napisane, skąd byśmy o tym wiedzieli?" - Stephen Wright, komik